Lütfen biri bana yardım edebilir mi?

Arkadaşlar çok ağır bir depresyonun içerisindeyim. Her açıdan bitmiş tükenmiş bir durumdayım. Artık gerçekten tahammülüm kalmadı ve intihar etmek istemiyorum. Ama sürekli aklımda bunun düşüncesi var.. Gözlerimi kapadığımda ya toprağın altında, ya denizin dibinde ya da boynumdan ipe bağlanmış bir şekilde görüyorum kendimi.. Sürekli zarar veriyorum, istemiyorum ama sürekli yapıyorum... Ölmek istemiyorum ama ölüyorum.. Ağlayamıyorum, gülemiyorum... Tüm sosyal çevremden soyutladım kendimi, hacettepede okuyordum, okulu bile bıraktım. Artık hiç bir konuda umudum kalmadı... Lütfen bana yardım edin! Birşeyler söyleyin, nasıl kurtulurum bu lanet durumdan?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Bu durumun sebebini biliyor musun en azından?

Keyif aldığın şeyler illa vardır; sadece bunlarla oyalanarak, etrafında sadece varlığı sana huzur veren insanları bırakarak; gerekliyse bulunduğun yerden uzaklaşıp yeni bir hayatg kurarak başlayabilirsin bir şeylere...

0|0
    0|0
    • Ankaradan uzaklaşmak istiyorum ama yeniden hazırlanmak çok zor geliyor.. Sınav stresine hazır değilim..

• Sorunun kaynağı aslında ailevi.. Sanırım beni çıkmazda bırakan da bu.

• Bu daha da karıştırıyor işleri, evet... Yine de umutsuzluktan önce denenecek birçok yol var...

Zaten cesur bir adım atmışsın okul örneğiyle; işin sonucu yaşama sevincini geri kazanmak olacaksa yapılacak bir şeyler illa vardır.

En İyi Kız Görüşü

• Nasil basladi bu durum?

0|0
    0|0
    • Geçen sene yaşadığım bir takım kötü olaylardan sonra başladı...

• Dua ederim zaman zaman.. Ama bu bile artık beni mutlu etmiyor.

• Oncelikle kafandan kotu dusunceleri at. Gecmis gecmiste kaldi. Kendine deger ver. Ben bu yasantiyi haketmiyorum iyi olucam de. Insallah duzelirsin zamanla

Erkekler Ne Diyor 5

• tam olarak nedir sorunun. neden böyle hissetmeye başladın maddi mi manevimi.

0|0
    0|0
    • Manevi... Yani şöyle ki, nedenini tek bir şeye bağlayamam.. Pek çok şey beni mahvediyor.. Şuanda neye üzüleceğimi şaşırmış durumdayım

• Sevgiye inanmıyorum. Bu birincisi.

İnsanların birbirlerini menfaatsiz ve hesapsız sevebileceğine inanmıyorum. Samimi gelmiyor bana..

Benim için iyinin tanımı ise; kendinden başlamaktır iyiliğe.. Kendime iyilik yapmıyorum ki genel bir iyilik sıfatını hakedeyim!

• Sevgiye inancını kaybederek kendine çok kötülük etmişsin. İnsan sevgi ile yaşar. Menfaat için de olsa sevgi sevgidir eğer gerçekse.
      İstersen seninle daha yakın konuşabiliriz, yardım etmemi istersen arkadaş olabiliriz

• Bacım eger benim dediklerimi yaparsan kurtulursun ALLAH 'ın izniyle.

0|0
    0|0
    • Dinliyorum.

• 1) Kesinlike cinsel içerikli seyler izleme ve ağzından kötü bir kelime çıkmasın. Sakın küfür etme.
      2) Cevrendeki insanlar hakkında hep iyi düşün ve nasıl yardımcı olabilecegini araştır.
      3) Namazını kıl ve oruç tut.
      4) Çok fazla et ve hamurlu seyler yeme.
      5) Bedensel aktivitelerini arttır.

• Bu söylediklerimi 1 hafta boyunca yaparsan faydasını göreceksin İnşALLAH. Çok dua et ve ALLAH dua edenleri cok sever.

• Bunun nedeni ne

0|0
    0|0
  • Durumun çok üzücü buna yol açan şeyin sebebini biliyorum

0|0
    0|0
    • Nedir?

• Aslında ben sevgiye inanmıyorum.. Sadece menfaatler vardır. İnsanoğlu bencildir.. Sevginin samimiyetine inanmıyorum..

• İnanmıyorsun çünkü daha önce hiç tatmadın sevginin tadını. Bende öyleyim senin gibi daha önce hiç aşık olmadım veya sevmedim senin gibi diyordum sevgi yok sadece çıkar ilişkileri var diye ama öyle değil işte sadece kendimizi kandırmak iiçin söylediğimiz sözlerden birkaçı işte

• tükenmişlik sendromu mu sende ki?

0|0
    0|0
    • Bir fikrim yok

• tecavüz bu. Bunun seçimini ben yapmadım. Şimdi ahkam kesmeyi bırak lütfen, daha çok canım yanıyor.

• ahkam kesmiyorum öyle yapan Allah tan cezasını kesinlikle bulacak elbette ama dikkat edin diyorum herkese güvenip yakınlaşmayın veya yanlarında kısa kısa şeyler giymeyin ki size karşı hisleri varsa onları bastırsın

Kızlar Ne Diyor 3

• Icinde bulundugun durum herhangi bir insanin yardimiyla icinden cikilacak gibi degil... profesyonel yardim almayi denedin mi?

0|0
    0|0
    • Denedim ama bir işe yaramıyor. Kendimi kimseye samimi hissedemiyorum ve insanlardan uzak durmak daha çok işime geliyor.

• nasıl bu duruma geldin veya ne zamandır böylesin

0|0
    0|0
    • Yaklaşık 1 senedir böyleyim ve bu hale gelmeme sebep olan milyonlarca şey var...

• Bazen tek kurtuluşum buymuş gibi geliyor

• tek kurtuluşun belki ama yanlış düşüyorsun zamana bırak

• Şükret varlığına. Dua et. Allah sabır versin

0|0
    0|0
Yükleniyor...