Turkiye bana kalirsa bir hristiyan ulkesi ya peki sizce?

Turkiye deki CAHIL kesim nedense Noelle ( Christmas ) yil basini ( New Years ) karistirir olmus...

insanlar neden agac susluyorlar, neden noel baba sapkasi takiyorlar, neden birbirlerine "yil basi hediyeleri" aliyorlar. Hristiyanlar Christmas da birbirlerine aldiklari hediyeleri biz neden yil basinda birbirlerimize aliyoruz. Sonra birde bu hindi meselesi var o daha yerin dibine sokuyor. Arkadaslar Hindi Thanksgiving yani sukran gununde kesilir sukretmek icin. Zaten Thanksgiving Kasim ayindadir ve Black Friday le Christmas sezonunu acar.

Insanlar niye yilbasi niyetine tum hristiyanlarin yaptiklari yapiyor? Bu ulkenin %80 %90 musluman degilmi?

Nasil gecti yilbasi altinda noel kutlamaniz bide uzerine hindi kesmeniz? Medya zaten sagolsun yilbasi bolumlerde cok guzel ornek oluyor zaten sonra bu ulkedeki koyuncuklarda hemen peslerine takiliyor. Bravo.

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Cahiller işte müslümanlık kimlikte yazmakla olunmuyor

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Diyoruz ama dinlemek isteyen kim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ya Hz İsa nin dogum gunu 25 Araliktir ve Noel dedigin 25 Araliktir yilbasi demek Noel demek degildir yilbasi kutlayan insanlar da Hristiyan degildir bence Turkiye yobazlarla dolu bir ulke oldu yeni yili kutlamak ne zamandan beri cahillik Hristiyanlik oldu cok yanlis yapiyorsunuz boyle yapanlar yuzunden insan dinden soguyor

1|0
    0|0
    • Merak etme biliyorum bunlari... simdi sen Noel Christmas degil midir dedin bana?

• Turk'un dini son dini Islamdir... kimileri donmek isteyebilir eski gok tanri dinine ama bu millete gelen son din Islam oldugu icin ve milletin cogunlugu musluman oldugu icin ezan arapca okunulmalidir. Benim zaten derdim bunca kendine musluman diyenler niye bilgisizlik icinde baskalarin kutladiigi seyi kutluyor. Benim hristiyanlara ve tum dinlere saygim sonsuz ama kendi dinime zarar veren kisiye saygi gosteremem. Bu ulkedeki bazi insalarda dun gece eglenip sonrada cuma namazina gittiler. Benim zoruma giden bu. Yoksa senin dinin islam degilse sen Turkiye oldugun halde eglen git yilbasinda istersende noelide kutla bana ne senin dinin o bize saygi gostermek duser.

• o zaman soyle diyim miladi takvimi tum gelismis ulkeler kullaniyor sen cok istiyorsan hicri takvimi kullan ki zaten dini bayramlar hicri takvime gore ayarlaniyor bizim ulkemizde dunku eglenceninde din ile hicbir alakasi yoktu hicbir musluman noel diye kutlamadi yani

• Yoo ben yeni yila arkadaslarim ile disarida eglenerek girdim. Bu uber zekali musluman kardeslerim beni hala isanin dogumunu kutluyorum zannediyor. Hahahaha.

0|0
    0|0
    • yaa bak durust olup hristiyanim dersin saygi duyarim ama gelip ben muslumanim yil basindada eglenirim deme asil kendini he yerine koymus olan sen olmaz misin?

• Tamam o zaman sen tek basina mutlu mutlu hicri takvimini kullan olur mu?

• Konu nereye cekiyorsun? yazik sana bilginde yok ben bu ulke hicri takvime gecsin veya gecmesin bile demedim sadece insanlarin yasayis bicimi hristiyanlara gore dedim. Ama sen ne renk oldugunu belli ettin. Saygisiz oldugun kadarda cahilsin malesef.

• Diğer müslüman ülkerinden rahat bir ülkeyiz evet

0|0
    0|0
    • rahat? sana birsey soyliyeyim kukla olup milletin sozunu dinlemekdense, vatan icin olmek daha iyidir. Asil rahatlik odur. Ama tabi yataginda misil misl uyayan insan cok rahattir. Bak katarda rahat... arab birlesik devletleride rahat hemde bizden daha rahat. Hadi diyelim onlar benzinleriyle rahat biz neyimizle rahatiz?

Erkekler Ne Diyor 2

• Aynen yaa 🤒

0|0
    0|0
  • bana kalırsa sen malsın tamam müslüman bir ülke denilmez ama gavur y degilolmakta o akdar kolay degil

0|0
    0|0
    • bu gun niye her yer tatildi? Cuma gunu oldugu icin mi yoksa yil basi oldugu icin mi? Ona bir cevap ver once. Senin gibi insanlar uyutuluyor iste. Sen daha ecdadinin feth ettigi ayasofyaya gidip namaz kilamazken neyi gelmis bana savunuyorsun?

• o zman hristiyan bakış açısıyla bakalım? bugün türkiye kaç kez ezan okudu? aman tanrım hani hristiyandık bugün markette biri inşallah dedi adama ben hayırlı işler dedim başbakan kurdele keserken neden gospel okumuyo? ya sen ne anlatıyon ecdadmış la gtü boklu seni gibileri o ecdad dedigin oglancılar saraya sokmaz senin gibi kopekler işte kole olmaya böyle heves eder dünyada hiçbir aptal millet geriye dönmek istemez ben senin gibi yabancı kaynaklı degilim türk oglu türküm şimdi defol git ahmak oglancı köle yosması

• insanin cahil olusu bukadar iste... sefil sen daha agizini toplayamiyorsun bumu senin turklugun. Sen gibi insanlar turklugun yuz karasi be. Farkindaysa bu ulkede birileri ezani turkce okuttu ama bakti millet bunu yemedi sonra arapca yaptilar... muslumanlari uyutuyolar. Sonra iste muslumanim deyip yilbasi kutlayan noel kutlayan insanlar turuyor. Bizim gibi insanlar devlet yassitti yuz yillarca.. evet saraya giremedik ama biz yasadikca devletimiz yasadi. Bana gelip turklugunu savunmaya calisma, senin turklugunu kimse sorgulamadi ama belliki sen bir suphe icersindesin ozaman bir susda dusun ben neyim diye.

Yükleniyor...