Kendinizin Psikolojinizi Sorunlarinizi Cozebiliyormusunuz?

Hayatinizda bazi yanlis seyler var ve bunun neler oldugunu bilmiyorsunuz.. Psikolojinizi bozan seylerin farkindasiniz ama duzeltmeye calissanizda duzelmiyor ne yapardiniz? Mutlu olacaginizi dusundugunuz birseyi hem isteyip yaptiktan sonra pisman oldunuz ve yeni bir keske daha eklendi hayatiniza.. Ne yapardiniz? Psikoljinizi duzeltmek icin, mutlu olacaginiza inandiginiz seyi yapip pisman olmayip keske dememek icin ne yapardiniz? Ve ben suanda bu sordugum sorulari ariyorum.. Ben boyle bir insanim yaptiklarimdan pisman olan mutlu olmayaa calisan ama bir turlu beceremeyen aptalin tekiyim keskelerime hep bir yenisu ekleniyor.. Siz olsaydiniz ne yapardiniz?

0|0
8|3

En İyi Kız Görüşü

• Bakış açin düşüncelerin ne diyor sana?

0|1
    0|0
    • Bu cozumlenemeyen seylerden kurtulamiyorum barisikta yasayamiyorum daha 12 13 yasimdayken intihari denemis birisiyim.. Bundan kurtulmanin yolu belli sanirim

• Psikolog a kucukken gittim yardımı olmadi.. Suanda birseyleri ogrenmeye baslayinca baskin geldi durumlar ve yasadigim seyler.. iyi dileginiz icin tesekkurler ve hersey bende bitiyor aynen ama destek olan hickimsem yok malesef bu yuzden sorunlari asmakta gucluk cekiyorum..

• Rica ederim

En İyi Erkek Görüşü

• Geriye duygusal bakmayacaksın , geleceğe daha önce yaptıklarından acemice kalanları çıkartıp yeni bir profesyonel formatta bakacaksın

0|1
    0|0
    • Dusunup dogru olduguna karar kildigim seyler yanlis cikti ve pisman oldum keske dedim ve benim suanda karar kilip dogru dedigim birseyin dogru olduguna nasil inanabilirim bilmiyorum kendime guvenim azaldi sanirim

• Bu da başka bir çözüm , illa çözmene gerek yoksa bazen dağınık bırakmak en iyisidir

• Bu dengesiz ruh halim yuzunden insanlar arkadaslar tarafundan icine kapanik duygusuz yalniz olarak tanimlaniyorum yasama istegim cidden pek yok ki bicok kazadan kurtuldum bir kaza gecirdim kendimi iyi hissedecek pek yapcak birsey yok

Kızlar Ne Diyor 7

• Denge kurmalısın mutlu veya mutsuz değil ikisinin ortasında bir yerde olmalı insan
    Keşkeler sorun hata yapmak değil hataların sebep ve sonuçlarına bakman kendini suçlamak yerine ders alıp nasıl ilerleyebileceğine bakmak hata yapıp keşke de diyebilirsin ya da o hatadan ders çıkarabilir yoluna da bakabilirsin

Keşke dememek pişman olmamak hiç yaşamamaya eş değer bir şeydir bazen mutlu olursun o andan keyif alırsın bazen de pişmanlığı keşke demeyi yaşarsın kendine izin vermesi gerek insanın bu duyguları için ama bu duygular da saptantılı kalmamak mesele Belli bir yerden sonra sebep sonuç ve analiz edebilmek gerek yoksa daima mutsuz umutsuz noktalar da dolaşırsın Bakış açını burada bıraktığın için

0|1
    0|0
    • Haklisin belli basli yasadigim birrseye ister istemez saplantili kaliyorum ama elimde olmayan sebeplerden dolayi :S digeriyse okadar ustune dusup onemsedigim birsey degil sanirim cabuk unutmam ama iste keske dedirttirdi saplantili kalmiyorum iki ayri konu var biri dedigim gibi ister istemez oluyor digerinde cidden kalmiyorum ama istemeden kaldigim etkiliyor cozumleyemiyorum kisa sureli geciyor sonra ayni

• Hmm bu cevapta ne desem bilemedim :)

• Dinlemek istersen sorun yok anlatirim demek yani :) gizledigim birsey degil :)

• Bazı şeyleri fazla düşünmemek gerekiyor ve ne yaparsak kendimize yapıyoruz kimseye bir şey olmuyor.
    İnsan kendine deger vermeye, kendi için yaşamaya başladıktan sonra bu sorunlardan biraz olsun kurtuluyor

0|1
    0|0
    • Kendim icin yaşıyorum.. Son zamanlarimda deger verdigim kimsem yok. Aile bireyleride dahil olmak uzere. Kendime deger vermek bunu yapamiyorum sanirim kimsenin bana deger vermedigini bilmek kotu duzeltemedigim cok seyim var malesef

• Psikolojik sorunum yok allaha şükür panpa

0|1
    0|0
    • Allah Mutlulugunu arttirsin cici kiz.. Kucuk yasta buyuk seyler yasayip erken olgunlasmakta guzel ama insanin yuzu gulmeyince bir anlami kalmiyor malesef ne mutlu sana.. Umarim insallah kotu seylerle karsilasmazsin

• istedigim zaman cozebiliyorim ama basaramadigim zamanlr da oluyor

0|1
    0|0
    • Istedigin zaman cozebiliyormusun? Herseyimi? Cozebiliyorsan ilginc

• seni sen yapan seyler iyikilerinden cok pismanliklarin ve keskelerin. onlar olmasa sen olmazdin

• Kimi arkadasima hatalarindan ders cikarmiyorsun diyorum bunu bende yapmiyorum. Hata veya dogru yapmakta insanin bir evrimi galiba dedigine gore..

• Denemeye devam ederdim, hiç bir sorun ebedi değil;)

0|1
    0|0
    • Benim hayatimda ebedi sorunlarda var cozumleyemedigim..

• Sen kendini anlayıp çözemezsen başkası hiç anlayıp çözemez.
      Kendine sorular yönelt ve cevaplamaya çalış.
      Cevaplayamadıklarını netten araştır bir cevap bulana kadar.

• Sorunumun ne oldugunu biliyorum ne atabilecegim seyler nede satabilecegim seyler kisa sureli unutmak ise yaramiyor kesin cozum 2 yolu var birisini deneyip duruyor olsamda yoruldum digerini cok once denemistim

• Bende bir aralar çok bunalmıştım kendimi bile sevmiyordum artık insan sarrafı olduğumu sanmaya başlamıştım ama herkesten uzak birkaç haftalığına tatile gittim ve düzeldim artık çevremdeki kötü insanlara bile iyi niyetle yaklaşabiliyorum bu durumun bana çok artısı ooldu

0|0
    0|0
    • Ilginc beni ne tatil duzeltiyor.. Ne yalniz kalmak.. Nede sadece arkadas sifatindaki insanlar.. Nede aile bireyleri.. Ve ben sorunlarimi cidden cozemiyorum.. Duzeltmek istesemde olmuyor

• Bilemedim şimdi

• Maddi manevi seyler cidden mutlu etmiyor anlam veremiyorum bana Soguksun Yalnizsin Icine Kapaniksin demelerinden sıkıldım.. Bende bariscil bir insanim ocu falan degilim insanim sonucta ama yok beceremiyorum mutlu olmayi sanssiz bir insanimda ayni zamanda

• zamanla cozulmeyecek bir sey yok

0|1
    0|0
    • Cozumlenmeyecek seyler var gercekten.

• olur dinlerim

• Peki anlatayim

Erkekler Ne Diyor 2

• Kendi psikolojik sorunlarım için 6 tane psikoloji kitabı bitirdim ki bu şaka değil. Ayrıyetten internette ki makaleler, yazılar vs bunları saymıyorum bile ki bunları daha çok okudum

0|1
    0|0
    • Sonuc? Cozumleyebildinmi?

• kafayı yemekten kurtardı. İlaçsız düzeltilebileceği kadar düzelttim işte. Bende işe yaradığını söyleyebilirim

• Bazen terzi kendi söküğünü dikemez bendeki de bu...

0|1
    0|0
Yükleniyor...