Bu ülkede ki doktor düşmanlığı neden?

Tıp okuyorum dediğimde bir doktoru suçlamalar falan. toplama yapamayan okuma yazma bilmeyen bir insan bile yıllarını okumaya vermiş bizleri eleştirmesi anlamsız değil mi özellikle çok kazanıyolar diye? sizce neden bu eleştiriler?

0|0
19|5

En İyi Kız Görüşü

• Dünyanın en ünlü kalp doktoru ; Michael De Bakey' ın arabası bozulmuş, arabasını tamire götürmüş? Tamirci arabasının kaputunu açmış ve dr. Michael De Bakey' e dönerek ; Size birşey soracağım neredeyse ben ve siz aynı işleri yapıyoruz...

Mesela ben şimdi itina ile kaputu açacağım bir bakışta problemin nerede olduğunu anlayacağım, kapakçıkları temizleyeceğim, gerekirse kabloları, motor yağını değiştireceğim, hatta çok gerekli ise motoru çıkarıp yerine yenisini takacağım ! Söylesenize nasıl oluyorda siz milyon dolarlar kazanıyorsunuz ama ben meteliğe kurşun atıyorum? Bunun üzerine dr. De Bakey tamircinin kulağına eğilmiş ve şöyle demiş ; Bunların hepsini motor çalışıyorken yapmayı denesene..!

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir dönem devlet hastanelerinde doktorlar hastaları it adam yerine koymuyorlardı.. Özel hastaneler sağlık güvencesi olan insanlara baktığından bu yana biraz hizmet başladı..

Hala parası olmayan insanları tedavi etmeyen doktorlar var...

Vay efendim neden böyle diyeceğinize iğneyi biraz kendinize batırın önce.. Biz çuvaldızı batırırız kendimize..

2|0
    1|1
    • her meslekte iyi ve kötüler var.. düşük bir yüzdelik dilim için geneli suçlamak anlamsız

• Şimdi düşük bir yüzdelik bu konuda haklısın ama eskiden büyük bir yüzdelikti maalesef.

Kızlar Ne Diyor 18

• Aman takma bosver ya isleri güçleri laf olmus milletin kendileri ulasamadiklari icin boyle bir yol seçiyorlar

1|1
    0|0
  • Elestirileri bence yapmasi gereken isi yapmayan doktorlar icindir.. yeni nesili kastemeden diyebilirimki hala 60 yasindaki adam ceketini ilikleyerek muayene odasina giriyor 30 yasindaki dr un yanina.. art niyetliler her sektore tas atar..

0|1
    1|1
    • öyle insanlar azaldı cidden.. eskiden saygı vardı

• + verdim şimdi :)

• Bende anlamıyorum panpa doktor gibi kutsal meslek yapanlata hiç saygı yok

0|1
    0|1
    • aynen pnp haklısın

• Sitede bile bir sürü doktor düşmanı varmış panpa
      Adamın (!) teki iş garanti. diye doktor olan var demiş sanki herkesin girebildigi bir bölüm gibi herkesin devam ettirebildiği gibi

• kedi uzanamadığı ciğere mundar der hesabı :D

• bazı doktorlar işini hiç iyi yapamıyor çünkü nedeni bu bilirsin bilmezsin sana kalmış. madem tıp okuyorsun sen öyle olma.

0|1
    1|2
    • neye göre işini yapamıyor? 5 dakikadır kalbim atmıyor diye acile gelenler var.. bu insan doktoru eleştiriyo :)

• @Amoun kesinliklee bundan bahsettim aynen işte. doktorluk okumak ayrıdır doktorlugu layıkıyla yapmak çok ayrı böyle doktorlar çok yok

• @Amoun eve öylece gönderildiği ne malum çok bilmiş arkadaşım.. önyargılısın öyle olma bence

• Kendini beğenmişlikten olsa gerek. Mesleğinizde birçoğu halkı ezme çabasında. Hastalara 2. sınıf insan muamelesi yapıyorlar. Özellikle sesi çıkmayan Anadolu halkına. Kaç kez sahit oldum doktorun bana çok iyi muamele gösterip bir başkasını ezmesini. İnsan seçiyorlar tabi hepsi değil böyle. Ama ben yıllardır çok doktor tanıyorum, çok aile dostumuz var.

2|0
    1|1
    • yakında mezun olacağım ve inanır mısın böyle bir şeyle karşılaşmadım..

• Nasıl karşılaşmadın hastalar korka korka gidiyor, bizzat benim anneannem falan. Tersliyolar, bir şey soramıyorum diyor. Ben çok kez tartıştım.

• kendi şehrimde ki gerek tıp fakültesi gerekse devlet hastanesi olsun okuduğum fakültede rastlamadım..

• Anlamsiz.

0|1
    0|1
  • Çünkü öyle doktorlar varki kardeşim o kadar sene okuyunca kendilerini adam olduk sanıyorlar. Gelen hastalara öyle muamele ediyorlar ki. Kaç kez şahit oldum bizzat yaşadım. Bu yüzdende insanlar genelleme yapıyor. Yapılmaması gerek ama hal böyle olunca bu şekilde sonuçlar çıkıyor ortaya. Mesleğini hakkıyla yerine getiren herkesten ALLAH Razı olsun.

0|0
    0|0
    • dediğim gibi onlar yüzdelik dilimde azımsanmayacak kadar az, genele yaymak doğru değil.

• Evet hiç doğru değil hemde fakat ülkedeki eğitim seviyesi kültür ortada gelişmekte olan bir ülkeyiz insanların çoğu anlayışsız olabiliyor hepsi değil tabi. Bir örnek vereyim size. Annem yıllardır doktor doktor dolaştı rahatsızlığı var ve çoğu doktor bakmadan muayene etmeden kilo ver gel diyor. Sanki bu cümleyi öğrenmek için okumuş gibiler. Kilo ver gel, kilo al gel. Hep böyle kişilerle karşılaşıyoruz istisnalar var tabi. Emek büyük okuyorsunuz o kadar insanlar için ALLAH razı olsun ama herkes sizler gibi bilinçli olmayabiliyor.

• Kilo vermesi gerekiyorsa onun için demişlerdir keşke açıklasalar.. sizde haklısınız

• burnu büyük, insana değer vermeyen, egosu yüksek şahsiyetler genelde.
    tartışmışlığım vardır. düşmanlık demeyelim de, pek haz etmem diyelim.
    içlerinde gerçekten bilgisini karşısındakini ezmek için kullanmayanlar azınlıkta.

0|0
    0|0
    • hasta her istediğim olsun mantığıyla yaklaşırsa böyle oluyor genelde..

• Dediğim gibi, üslup önemli. Basit hastalıklarda asistan doktor benim için sorun olmaz ama ciddi bir sorun varsa uzman hekim araştırırım, bu konudaki platformlarda hekim hakkında yapılan yorumları okurum.

• haklısınız. bu konuşma böyle uzar gider..

• Cahiliyet çok güzel ülkemde

0|1
    0|1
  • elma veren ağaç taşlanır !

0|0
    0|0
  • valla ben de anlamadim hasta olduklarinda kime gidiyorlar bilmem

0|1
    1|1
  • Ailemde ve yakın çevremde çok fazla doktor var, eski erkek arkadaşım da tıp okuyordu. Şu an doktor değilsin tıp okuyorsun sadece. Hiç böyle eleştiri almadılar, elbette eleştiren haksız yere yargılayanlar oluyordur ama tıp okuduğunu gözümüze sokmak için yazmışsın gibi hissettim. Okuma yazma bilmiyor diye bir insan seni eleştiremez mi ya bu ne cahillik? Bu ülkenin vatandaşı herkes kamu kurumunda çalışan herkesi eleştirebilir -haklı olduğu sürece- .

1|0
    0|0
    • öyle bir amacım yok emin olabilirsin. burada bir şeye rastladım ondan sorma ihtiyacı hissettim. okuma yazma bilmeyen insanın aldığımız eğitimi eleştirmesi saçma değil mi?

• Bizim insanlarimiz destek olmak yerine köstek olmayi seviyorla nedense. Ne yazik ki sadece en yakinlarimizdan alabiliyoruz o destegi ama en onemlisi de bu degil mi zaten? Elbette anlamsiz ama soyledigin gibi cahil insanla diyalog kurmak zor. Kulak asarsan, etkilenirsen sen de onlar gibi olmus olursun. çok kutsal bir meslek seçmissin. Insaallah basarili olursun. ;)

0|0
    0|1
    • bir yere kadar kulak asmıyosun.. moralini bozuyolar işte..

• teşekkür ederim iyi dilekleriniz için :)

• Çekememezlik.
    Cahiliyet.
    Kulaktan dolma bilgiler.
    Ve daha fazlası...

0|1
    0|1
  • Çok mu kazaniyolarmis

0|0
    0|1
    • öyle bir laf dolanıyo ortalıkta.. asgari ücret alanlar varmış vs vs

• Isini yapana laf etmesinlerde bosver digerlerine dusman olsunlar

• Nerde yaşıyorsun ki bizim memlekette olsan el üstünde tutulursun okuyanı çok severler ve doktor olcaklara saygı büyük

0|1
    0|0
  • bizleri? burdan basliyor iste kardesim daha okuyanin bile kendini doktor olmus gibi gorup burnunun tavan yapmasi doktorlarin neden sevilmedigini gosteriyor...
    Tamam kolay kazanilmiyor cok cabalaman gerekiyor ok ama bu senin kendini diger insanlardan buyuk gormeni gerektirmiyor.

0|0
    0|2
    • koskaca prof. bile doktor'um diyo yanına gittiğimizde kaldı ki siz doktor olarak görmüyosunuz.. saçma yani

• :))

• uyudun sandım erkenden:/

• Bazıları egoist soğuk kaprisli oluyor karşısındakini küçümseyenler var bu örnekler yüzünden

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 4

• 1 ay kadar önce GATA'da anneme MR öncesi bir iğne vurulması gerekiyordu.
    Bu işlemde kullanılan iğnenin anneme alerjisi olduğunu belirtmemize, başka bir tür iğne vurulması gerektiğini söylememize rağmen alerjisini tetikleyecek olan iğneyi vuran doktoru bütün korüdor boyunca kovaladım. Güvenlikler aldı elimden.
    İşini düzgün yapmayan herkes işine bakmaksızın dayağı hak eder.

1|0
    0|1
  • hiçbir şey durduk yere olmaz.. insanlar sonuçlar yerine nedenlere odaklanmadığı sürece bu hep böyle olur

1|0
    1|1
  • Çok ya da az. ..
    Bu umurumda bile değil.
    Sadece bazıları var ki,
    Haşa kendilerini ilah sanıyorlar...
    Itirazim bunlara...
    Bugüne kadar da bir sorun yaşamış değilim bir Dr ile... Kuyruguma basmazlarsa iyiyim vesselâm...

0|0
    0|0
  • Genelde tıp okuyanlar parası bol ve garanti iş diye o bölüme geçtikleri için , o yüzden dandik doktorlar çoğaldığı için insanlar pek sevmiyor sizleri.

2|0
    1|0
    • dandik doktor demek saçma.. o insanlar tıpı bitiremez bir kere çok örneği var.

Yükleniyor...