Alkol, Sigara, Elektrik ve Cep Telefonlarına Rekor Zam! ?

Yeni yıl geldi yine her seneki gibi girerek geldi. Devlet yine doymadı daha çok koparmanın peşinde.

Rakının 2 litre için alınan asgari maktu vergi tutarı da 23 lira artırılarak 130 lira 68 kuruşa yükseldi.

Cin ve votka için vergi tutarı 134 lira 3 kuruş olurken, likörün vergisi de 150 lira 71 kuruşa yükseldi.

Sigara ve tütün ürünlerinde ise hem asgari maktu vergi hem de maktu vergi tutarları artırıldı.

Cep telefonlarından ilk satışta alınan vergi tutarı da 120 liradan 160 liraya çıktı.

Enerji piyasası düzenleme kurumu da elektrik fiyatlarını yüzde 6,8 oranında artırdı.

Her sene bizi haraca bağlamaktan doymadımı bu devlet ?
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/457159/Raki_ve_cep_telefonuna_buyuk_zam.html

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• asgari ücrette arttı. yani birşey değişmedi. kaşıkla verip kepçeyle alıyor diyenlerin akıllarına şaşarım.. herşey kendi ellerinde az elektrik kullansınlar az alkol alsınlar kimse kepçeyle almaz. bukadar basit düşünemeyen profesör arkadaşlar birazdan damlarlar.

0|2
    0|0
    • Nede saçma bir açıklama olmuş. önceki maaşıyla ayda 4 rakı içen her hafta sonu et yiyen bir adam demekki yeni maaşı ve yeni zamlarla bunu ayda 2 rakıya düşürecek 2 haftada bir et yiyecek. Kombisini daha düşük yakacak. Ee eskiden daha iyi yaşıyordu millet nerde bunun kepçeyle alınmamış tarafı? sen kendi aklına şaş bence.

• :D :D Allah seni bildiği gibi yapsın şu yazdğın şeyde zerre mantık var mı acaba.. ben sana en basit.. geri zekalıların bile anlayabileceği tarzda bir görüş yazdım ama sen yine anlamamışsın daha ne diyeyim :D

• ya sığırını gördümde senin kadar sığırını görmedim a. k resmen gerizekalının önde gidenisin yemin ediyorum senin gibi mallar oldugu için bunlar rahat rahat üleyi soyuyor zaten salaksınız a. k bildiğin he

En İyi Kız Görüşü

• Verdiği zamı katıyla geri alıyor

0|0
    0|0
    • Aynen öyle 300 lira birşey zam yaptılar onun dışında herşeyin vergisini yükselttiler bu sefer giderler daha fazla oldu hesaplasak varya asgari ücretin artması daha zararlı olmuştur bu kadar zamın yanında :D

• Toplam artan ücret 300 lira oldu. Ama yediğimiz içtiğimiz herşeye zam geldiği için ona 3 lira buna 5 lira derken aslında aylık olarak giderlere gelen zammın 300 den fazla olduğu aşikar. Yani maaşa zam yaparak işin altından bizi dajha çok soyuyorlar aslında. Ama hala bunu anlamayan gerizekalılar var yok az yiyin içki içmeyin yetinirsiniz diyen kamiller var bunlar sömürülmeye mahkum bunlara bu mübah zaten bunlara hiç vermeyeceksin karın tokluguna it gibi calıstırıcaksın hatta bunları bunlar ondan anlar çünkü

• Tamam dostum sakin ol :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Elektrik ve cep telefonu konusunda bir şey diyemem ama içmeyin kardeşim sizde içmeyin

0|0
    0|1
    • Sanane? sen içmiyorsun diye birşeyin abartılı fiyatlaramı satılması gerekir

• Sanane kardeşim adam kendine zarar veriyo, veriyorsa seni ne geriyor allah allah

• Tamam bize bidon kafalı dersiniz ama hiç ayna bakmazsınız

• Tabi asgari ücreti bin 300 yaptılar ya geçirdikleri kadar geçircekler.

0|0
    0|0
    • asgari ücrete zam 300 vergilere gelen zam 500 :D

• Gösterseler ne olacakki. biz gösteriyoruz yine anlamıyolar hala körü körüne savunmaya çalışıyolar

• Orası da var. Iyi aksamlar

Kızlar Ne Diyor 3

• Bizim millete 10 lira maaşa zam yap havaya uçuyo bilmiyo ki 30 lira olarak geri alınıyo. Ve bu düzen 13 yıldır devam ediyo ne diyelim müstahaktır 😊

0|0
    0|0
    • Gerizekalılar işte gerizekalılar başka açıklaması yok yukarıda bir aptal savunmaya calısmı yine anguta anlatmaya calıstım he hem bir moktan çakmadığı gibi üstüne birde yok şu zihniyete bak falan demiş yok arkadaş gerçekleri kendileride görüyo ama sempatizanlık yapmak için kabul edemiyolar işte körü körüne savunuyolar birşeyi bunlar kadar koyun fanatik görmedim ben alayı ölse zerre umrumda olmaz yemin ediyorum yıllardır her boku bu canım cahil koyunlar yüzünden cekiyoruz zaten :D

• El mahkum adam %52 oy almış o yapmasın da kim yapsın

• %49,5 değilmiydi hangi ara 52 oldu :D

• Asgari ücret arttı diye panpa

0|0
    0|0
    • artmasaydı hiç vatandaş daha zararlı çıktı bir asgari ücreti arttırdılar herşeye zam yaptılar gider daha fazla oldu

• Aaa lütfen !
    Asgari ücrete zam geldi ya nerden cıkacaktı bu :) Çay kaşığıyla verip kepçe kepçe alacak.

0|0
    0|0
    • Aynen uzaktan ne kadar hoş görünüyor dimi 1300 liraya çıktı asgari ücret owwww ne güzell işte.. ama yersen

• :) İşin cilvesi bacım.

• Şu cilveyi anlamayan dallamalar yok mu en kötüsüde onlar sanırım :(( bu salakların yüzünden bizde bu yönetime mahkum kalıyoruz malesef. dünyanın hiçbir yerinde bu kadar sömürülmesine sevinipte savunan ezildikçe dahada mutlu olan mazoşist bir millet görülmemiştir heralde

Yükleniyor...