Kızlar, Türkiye'de neden kadınlığımızı yaşayamıyoruz?

Her şeyimize karışılıyor giyinmemize, oturmamıza, kalkmamıza, davranışlarımıza kısacası her şeyimize... Erkek yapsa gurur ama kadın yapsa başka bir şey... Yine yılbaşı gecesi bitmek bilmeyen taciz, tecavüz vakaları... İğreniyorum bazen bu ülkedeki zihniyetten yeter artık... Bizler ne zaman kadın olma gururunu ve kadınlığımızı özgürce yaşayacağız?

0|0
16

En İyi Kız Görüşü

• Ne zaman mı? Kadınların bunun ayrımına varıp erkekleri bilinçlendirebilecek raddeye geldiği zaman , bilinçli erkekleri tenzih ediyorum. Ama öyle kadınlarımız var ki erkek tahakkümünü bütünüyle kabul etmiş , erkeği efendisiymiş gibi davranan. Şok oluyorum gördükçe işin kötüsü bunlara ne kadar anlatsan fayda da etmiyor. Bazen de öyle erkekler görüyorum tutup alnından öpesim geliyor , kadın haklarını kadından daha çok düşünen erkeklerimiz de var ama büyük büyük çoğunluğu maalesef toplumsal kalıpları sorgulamadan hazmetmiş , aman adeti bozmaya ne gerek var aman kadın o , sokağa çıkmasın , erken eve gitsin , öyle giyinmesin , kışkırtmasın , tahrik etmesin. Hırsızın hiç mi suçu yok diyoruz? Ama bu ülkede hırsızlar baş tacımız olduğundan bu konular çok çok geri kalmaya mecbur ediliyor , ama biz kadınlar olarak okuyup okutmalıyız , anlatmalıyız , sevgiyle.

1|0
    0|0
    • Harika yazmışsın açıkçası... Bu tamamiyle cinsiyet değil zihniyet meselesidir ve ne zaman ki bu zihniyet kendini aşarsa o zaman çağ atlayacağız... Sevgilerle...

Kızlar Ne Diyor 15

• Ataerkil toplumların değişmeyen zihniyeti bu. Kadını bir meta veya mal gibi görmek. Erkekler herşeyi kendilerinde hak görürken kadın bedeni, yaşamı, hakları konusunda kararları da onlar veriyor. Bu ataerkil düzen ve gelenekler değişmediği müddetçe ülkede birşey değişeceğini sanmıyorum.

3|1
    0|0
  • Zihniyet değişmiyor panpa

0|0
    0|0
  • Ben yasiyorum inadina da cinsiyetimi gogsumu gere gere yasayacagim isterlerse cuklerini kesip alinlarina yapistirsinlar:)!

0|0
    0|0
  • Haklisin. Gel kaçalim buralardann :D

0|0
    0|0
  • Gel Yunanistana kaçırayım

0|0
    0|0
  • Türkiye diye bir genelleme yapmişsin fakat bu tek Türkiyede gecerli degil dunyanin neresine gidersen git böyle vakalar vardir olacaktir.

0|0
    0|0
  • Bu ülkede mi? Hiçbir zaman. Ataerkillik geleneğinde var türkiyenin. Devlet karışmasa sokaktakiler karışır. Bu gelenek kolay kolay bitmez bu gidişle daha da geriye gidiyor. İmkanım olsa bir dk durmam trde avrupaya kaçarım.

0|0
    0|0
  • Erkek milletinin hala ilk çağ zihniyetine sahip olmasından dolayı.

0|0
    0|0
  • Yaşayıp yaşamamak senin elinde. İnsanların çoğu dediğin gibi baskıcı ve cinsiyetçiliğe yönelik davranıyorlar fakat sen de bunlara göz yumup ayak uydurursan tam da istediklerini yapmış olursun.

0|0
    0|0
  • Türkiye yi geç, sen hangi ülkede olursan ol.. çevrende türk halkı türk insanı olduktan sonra kaçışın yok.. üzülme tek kabullenemeyen sen değilsin. Bende varım ✋

0|0
    0|0
  • Maalesef ve böyle giderse bu saçma düşünce asla son bulmayacak

0|0
    0|0
  • aslinca ozgurce yasayanlar varmis yeni ogrendim ama turkiye sartlari sonucta.. once kafa degismeli onun disinda kendi ozgurlugun olmali ekonomik acidan kimseye bagli kalmamalisin

0|0
    0|0
  • Erkekler çüklerini kontrol edebildiklerinde. Maalesef.

0|0
    1|0
  • Bilmiyorum:(

0|0
    0|0
  • Ya erkeklerde bir çeşit kadınlarda, özünü unutmuş gibi bir millet olmuş Türkiye

0|0
    0|0
Yükleniyor...