Şu koca sitede bir tane bile tıp okuyan adam yok mu yani 😠😠😠😠?

Şu koca sitede tıp okuyan bir Allah'ın kulu yok mu yani?😠😠😠😠 Sağlık problemimi falan paylaşmayacağım, dersle ilgili birkaç sorum var, onları soracağım...

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Sen hemşirelik okumuyor musun panpa gözünü yükseklere dikme hemşirelere sor
    Ayrıca panpa senin sevgilin doktor degil miydi ona sor

1|0
    0|0
    • Yav onun sınavı var, soramıyorum. Soracağım soruları da hemşireler bilmiyor zaten. Lanet olsun ya. Canımdan bezdim. :(

Erkekler Ne Diyor 10

• Haklısın nerde işsiz güçsüz burada ^^

0|0
    0|0
  • vardır elbet ben tıp okumuyorum

0|0
    0|0
  • açılın ben doktorum.

0|0
    0|0
  • sor sen tıp okuyan okumayan damlar soruna.

0|0
    0|0
  • kurba kasabı var olmaz mı :D

0|0
    0|0
  • Herkes Tıp okur burada

0|0
    0|0
  • Yok burada tip okuyan var. Surekli nasilim nasilim tipini soruyorlar :)

0|0
    0|0
  • @Ucurumm ve @bayandoktor bana epey yardımcı olmuştu.

Evet hanımlar bakıverin bakalım :)

0|0
    0|0
  • evet tıp okuyorum sorabilirsiniz

0|0
    0|0
    • Ya bana diabetik ketoasidozla tiroid fırtınasının alakasını açıklayabilir misiniz? Bir de hipertiroidizmde hiperkalsemi mi gelişiyor, hipokalsemi mi? Bir de tiroid fırtınasında neden ödem oluşuyor?

• diyabetik ketoasidoz yüksek ve kontrol altında tutulamayan kan şekeri seviyesine sahip olan Tip 1 diyabeti olan kişilerde görülür tiroid ise vucuddaki dolaşıma aşırı tiroid hormonu salınımı propranolol sempatik sistemin aktivasyonuna bağlı oluşan belirtileri engellemek için kullanılır ikisi farklıdır bir alakaları yoktur

• Hayır var alakaları. 😠 tiroid fırtınasının etiyolojisinde diabetik ketoasidoz da yazıyor 😒

• Bu site olmasaydı ne yapacaktın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ketoasidoz hipertiroidiyi tetikliyormuş. aman tanrım didiim.

0|0
    0|0
  • Birazdan bol bol mavili tıpçı bulursun :D

0|0
    0|0
  • Şu tıpçı olup şoföre aşık olan vardı.

0|0
    0|0
  • Buyur

0|0
    0|0
    • Diabetik ketoasidoz sonucu neden tiroid fırtınası gelişir? Diabetik ketoasidozda enerji üretimi için yağlar yıkılıyor ve karaciğerde keton cisimcikleri oluşuyor. Tiroid fırtınasında da proteinlerin fazla kullanımı söz konusu. Peki bu ikisinin nasıl bir alakası olabilir? Ayrıca protein fazla kullanıldığından ve metabolizma hızı arttığından gis fonksiyonları da hızlanıyor, diareye sebep oluyor ve hastada dehidratasyon gelişiyor ama tiroid fırtınasının bulguları arasında ödem de var. Neden ödem oluşuyor tirotoksik krizde?

• Diyabet insülinin eksikiği veya etkisizliği sonucu
      ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Toplumda daha sık görülen diyabet formu tip 2 diyabettir ve insülinin yeterince etki gösterememesi sonucu ortaya çıkan az tehlikede bir hastalıktır. Tip 1 diyabet ise daha seyrek olarak görülmesine
      rağmen küçük yaşlardan itibaren başlar ve ömür
      boyu insülin kullanılmasını gerektirir ki biraz risklidir. Kanda şeker (glukoz) seviyesinin uzun süreli olarak yüksek olması (hiperglisemi), diyabet sorunlarına yol açar. Hiperglisemi kalp ve kan damarlarını bozarak göz, sinir ve böbrek hasarlarına, kalp krizi ve inmeye neden olabilir. Bu sebeple kan şekerinin olabildiğince normale yakın seviyelerde tutulması bu komplikasyonlarla karşılaşma riskini azaltır ama tamamen değil

• ichastaliklaridergisi.org/.../...-13-3-132-151.htm

Diğer cevaplar için en ayrıntili cevap burada. Ben bildiklerimi aktardim sanaldan pek olmaz

• Varsa banada göster evlencem adjhhhkkl

0|0
    0|0
  • Var canimm

0|0
    0|0
Yükleniyor...