İşi bırakacağım ama patron yok?

Özelde çalışıyoruz diye de böyle yapılmaz ki. Resmi tatilde her yer kapalı olduğu halde çalışmaya çağırılır mı? İşlerde sgk ile, bankayla, tapu ile ilgili, ne b*k yemeye çağırdıysa bizi, kendide yok gelmedi, boş boş oturuyoruz, İstifamı hazırladım bende, gelsin istifamı verip çıkacam bu ne böyle?
3 kuruş maaşa çalışıyorum zaten s*ç*rım böyle düzenin içine.
Memur olmaya karar verdim, oturup evimde ders çalışacam. İyi bir karar vermişim değil mi?
Destekleyici bir şeyler söyleyin lütfen.

Güncellemeler:
Üstümden koca bir semer kalktı sanki yaa, bir hafiflik, rahatlik, huzur geldi resmen. Pek iyi bir ayrılık olmadı ama olsun ben mutluyum ya işi bıraktığıma.
Yeni bir yıl yeni bir sayfa artık benim için.

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Kendine güveniyorsan ders çalışacağına inanıyorsan hiç durma

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Özel sektörde farklı alanlarda yıllarca orta ve üst düzey yöneticilik yaptım. Çoğunlukla büyük iş adamlarıyla, parababalarıyla çalıştım. Hiçbir zaman ast lara ezici davranmadım. Yöneticiden çok lider oldum fakat bu beni her daim patron ile çalışanlar arasında bıraktı. İşin kolayı ez, bağır-çağır, sömür, kullan acımadır ve birçok müdür bunu tercih eder çünkü kimsenin sorunuyla ilgilenmediği için kendinden başkasına ve kendi işinden başka işe karışmaz. Böylelerinin hep karşısında oldum fakat beni çok yıprattı. Her zaman her an adaletli olmaya muazzam çaba göstermiş olsam da patronlarımın paragözlülüğüne ve insana değer vermemesine sebep arada kaldım. Yönetici konumunda vicdanlı bir insansanız ast ve üst arasında kalmaya mahkumsunuzdur. Yıllarca partonların adaletsizliğine personeli it yerine koymasına şahit oldum. Nefret ettim. Özel sektörden resmen tiksindim ve hazmedemez oldum. Her şirkette buna benzer şeyler yaşanıyor. Yüzüne gülerler, gazı verirler ama arkandan hayvan muamelesi yaparlar. Herşeyinden faydalanırlar. Canın çıkana kadar. Değerliymişsin gibi davranılar ama değerin yoktur. Ben Allaha çok dua ettim ve ediyorum sebepli sebepsiz varlıklı zengin olmamı nasip etsinde binlerce insana insanca çalışma imkanı sunayım diye.. Hem örnek olarak hem eğiiterek hem destek olarak ve insanca.. O nedenle özel sektörün kahrını ve pisliğini hatta ikiyüzlülüğünü yaşamamak adına imkanın varsa otur evinde derslere çalış memur ol ne olursan ol rahat edersin..

1|1
    0|0
    • Sağol yorumun için. Çok iyi anlatmışsın yaşadığımız sorunu, sizin gibi düşüneni pek barındırmıyorlar özelde, hele ki bir yerlere gelebilmek için ezmek gerekli diye düşünenler (yalakalar) bu kadar çokken.

• 5 yıl dişimi tırnağıma taktım ve bu süreçte gece gündüz tatil nedir bilmeden çalıştım. yeri geldi kaza geçirdim yeri geldi 3 gece 4 gün uyumadım (ölüyordum) yeri geldi sakatlandım ve daha neler neler. Derken çabalarımın sonunda Allah bir an da kısmet etti ve genel müdür yardımcısı ünvanına yükseldim. o noktada 1 sene çalıştım ama istedikleri gibi ezen, değer vermeyen, kullanmayan, sürekli üreten ve ön planda olan bir yönetici olduğum için tahmin ettiğin üzere göze batıp gizliden kıskanılan, açıktan istenmeyen insan oldum. O pozisyonda bile 4 ay mobbing yedim. Sonunda istifa ettim.. Haklısın, benim gibileri barındırmıyorlar ve benim gibiler o sofraya oturduğunda anında km kurt kim kuzu belli oluyor. Muazzam bir savaş alanı. Psikolojik savaş.. Saçım sakalım kırlaştı stress ve mücadelen düşün artık..

• Eğer maddi durumun çok kötü değilse kesinlikle çıkmalısın sende zaten baş kaldırma potansiyelini gördüm yaparsın sen gizlisi

1|0
    0|0
    • Yaparım yapacam da görsün gününü p*slik herif.

• Pişman olmazsın ınsallah kanks

1|0
    0|0
  • Tabi memur olana kadar geçinecek paran varsa, iyi çalış kurtul bu düzenden.

1|0
    0|0
    • Var biraz birikmiş param babamda destekliyor sabah konuştum işten çıkacam dedim, çık gel dedi canımın içi.

• İyi o zaman, arkanda baban varsa korkma kızım

• yürü be tabi destekliyorum seni memur ol beni de kurtar bu özelden

1|0
    0|0
  • Bende isten ciktim dun son gundu yeni yil yeni sayfa dedim :)) sende cik patronun takilmis gece uyanamamis sen otur anca is yerinde

1|0
    0|0
  • Istifa dilekçeni yaz

1|0
    0|0
    • Hazırladım 😊 gelsin patron masasına bırakıp iyi gunler dileyecem

• Hayırlısı olsun

• Amin

• Yuru be aslanim

1|0
    0|0
  • Ver odunu

1|0
    0|0
  • Helal yaparsın 😊

1|0
    0|0
  • Evlen

1|0
    0|0
  • Ul a n helal olsun sana :D

1|0
    0|0
  • Evet haklısın her yer kapalı iken sizin çalışmanın büyük haksızlık bence ara telefonda söyle

1|0
    0|0
    • Gelsin masasının önüne bırakacam istifamı, eleman arasın dursun sonra ben mecbur olduğum için girmiştim kimse 3 kuruşa bu şartlarda çalışmaz.

• Bence de ayıp yani resmi tatilde kimse kimsenin vatandaşlık haklarını çiğneyemez.

• Sakin isini bulana kadar isten cikma sonra cok pisman olursun ben yaptim sen yapma

1|0
    0|0
  • Sevmediğin işte çalışma. Otur ders çalış memur ol ve kimsenin keyfine göre de çalışmazsın o zaman.

1|0
    0|0
  • Mükemmel karar, yapabilr misin eki dersi bundan sonra? Yapabilirsen çok iyi valla helal

1|0
    0|0
    • Yaparım geçen sene dershaneye gitmeden 82 aldım kpssden ama alım az olduğu için atanamadık. Babama da söyledim sabah dershaneye yazdırırsan işi bırakacam diye çık gel dedi. Dershane ile yaparım.
      Birazda birikmişim var zaten

• Derhal başla, özel sektörün de onların anlayışının da ben... Adi herifler; Allah kalbine göre versin :)

• Amin.

Kızlar Ne Diyor 3

• İnsan hayata bir kere geliyor.
    Yarın bir gün anne olucam, geçimimi bir şekilde kazanmalıyım diye düşünüyorsun muhtemelen.. Ama şu an mutsuzsun ve, bu böyle sürdüğü sürece hep mutsuz olucaksın.
    Ben annemi mutsuz görsem, para pul kariyer hiçbir şeyin kıymeti kalmaz benim için..
    Senin çocuğun da, ailen de bu şekilde düşünür eminim.. Ve insan kendisi mutlu değilken başkalarını da edemez..
    Önce seviniceğin birşeyler yap..
    Ben sana demiyorum ki, yak tüm gemileri marjinal ol. Ayakların yere bassın, ama düzgün tart konuları kafanda.
    Senden kıymetli olmamalı. Bırak mutsuzsan. Ama başka bir hal çare belirlemeden koparma iplerini. Öncelikle ders çalış, veya başka bir yerde işe gir, ya da bir güvencen olsun. bu şekilde sürdür yolunu.

1|0
    0|0
    • Babamla konuştum sabah, dershane parasini ödersen işi bırakacağım diye çık gel dedi birazda birikmiş param var idare ederim onunla. Babam destekledikten sonra para sorun olmaz. Oturup ders çalışacağım. Teşekkürler güzel yorumun için

• @Er-kek teşekkür ederim..

• Sana gelince sorancım, umarım herşeyin en güzeli seninle olur.. Canını sıkma artık. Herşeye bir yerden başlamak lazım.. İyi seneler dilerim.

• Memur olmak daha iyi

1|0
    0|0
  • Sakin ol şampiyon

1|0
    0|0
Yükleniyor...