İnsan tek başına yaşayabilir mi?

Tek başınadan kastım sevgilisizlik vs değil. Tamamen tek başına. Yani mesela ıssız bir yere gidip ömür boyu orada yaşamak gibi, hiçbir sosyal bağı olmadan. Olabilir mi?

0|0
29|58

En İyi Erkek Görüşü

• Sanki çok merak ediyoruz birbirimizi. Hep bir koşuşturmaca. Birbirine anlatıyorlar zırvalıklarını sanki çok duymak istiyormuşuz gibi. Açıkçası ben ne merak ediyorum ne de duymak istiyorum. Bana kalsa kimse umurumda olmaz. Kimseyi ne görmek istiyorum ne de duymak. Niye rahat bırakamıyoruz birbirimizi. Bir insan sadece tek başına yaşayamaz mı? Ben buna gönüllü olabilirim. Bence bu cesaret ben de var.

Değil mi?
    http://8pic.ir/images/qx958clu1b8lt8miyb3m.gif

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 57

• Robinson Crusoe'unun bile yanında Cuma'sı vardı.

1|0
    0|0
  • yaşayabilir aslında neden yaşamasın
    ama bir süre sonra yalnızlık onu bunaltır..
    ve birilerine ihtiyaç duyar

1|0
    0|0
  • açlıktan ölmeyip besin kaynağı bulursa , yaşar.. ama bir sure sonra yalnızlıktan aklını oynatır.. Çoğu hücre mahkumun olduğu gibi.. yalnızlıktan kendi kendilerine konuşmaya başlarlar , sonra da akıllarını kaybederler.. Çok çok zor aklını korumak..

1|0
    0|0
  • tabi ki hayır.. sen yaşamak istiyorsun galiba

1|0
    0|0
  • Sen bizi nası büyüdü sanıon :D

1|0
    0|0
  • Yaşar kanks

1|0
    0|0
  • Yaşar. Ama bitkiden farkı olmaz. Çünkü insan sevgili ile yaşar.

1|0
    0|0
  • Dünyada bir çok örneği var. Hayvanların büyüttüğü insanlar olarak nette aratırsanız bulabilirsiniz. Bulduğunuz pek hoşunuza gitmeyebilir tabi.

1|0
    0|0
  • milyonlarca yıl boyunca zaten olmuş bir şekilde ama kimsenin tercih ettiği bir yaşam biçimi olmadığı için toplumlar oluşmuş, insan sosyal bir canlı. özellikle çağımızda bunca sosyal medya iletişim ağlarına alıştıktan sonra uzaklaşmak imkansız sanırım

1|0
    0|0
  • Yaşayabilir ama, siz bir psikolog olarak takdir edersiniz ki '' Ben Efsaneyim '' filminde bile tek yaşayan adamın psikolojisinin etkisiyle mankenlere sanki de ' insanmış ' gibi muamale yapıldı ve o filmin bu konu psikolojisi daha önce böyle yalnız kalan insanların yaptığı bu tarz şeylerden ilham alındı

1|0
    0|0
  • bahsettiğini 2 yıldır yaşıyorum, 1 yılı ağır geçti kafayı yemek üzereyim tavsiye etmem. .

1|0
    0|0
  • Yoo en az bir kedim olmalı.

1|0
    0|0
  • Olmaz kuzum yaninda en az 1 kisi olmali sevdigi asik oldugu onunla omur boyu burada kalsamda gam yemem diyebilecegi biri. Yoksa insan konuscakbirini bulamazsa kafayi yer

1|0
    0|0
  • olmuyor.. asosyallik psikolojisini bozar kendi kendine konuşur ağaçla bitkiyle konuşur ama konuşur o yalnızlığı üzerinden atmak için elinden geleni ister istemez yapar..

1|0
    0|0
  • Yaşayamaz elbette, bir süre sonra kafayı yer.

1|0
    0|0
  • adam gibi git mesela antalyaya benim gibi yap
    ıssız bir yerde ne bk yicen

1|0
    0|0
  • Hafta sonlari yalniz yasarim calismadigim surede, Dag evine giderim.
    Odunu atarim somineye, radyo acar kitap okurum.

En fazla 2 hafta yalniz kaldim kimsesiz.

1|0
    0|0
  • Yasar

1|0
    0|0
  • Yasıyorum yasanabilir cok iyi hemde

1|0
    0|0
  • Yaşayabilir diye düşünüyorum ancak psikolojik olarak ne durumda olur bilemem.

1|0
    0|0
  • sosyolojiye göre hayır

1|0
    0|0
  • bir kişi daha olursa yaşanabilir

1|0
    0|0
  • Ben yaşayabilirim öyle bir piskolojiye sahibim.

1|0
    0|0
  • en büyük hayalim

1|0
    0|0
  • Cok zor

1|0
    0|0
  • yaşarım heralde

1|0
    0|0
  • Bir yere kadar yaşar. yaşlanınca muhtaç oluyor insan ne yazık ki

1|0
    0|0
  • Mümkün değil kafayı yer. İnsanın doğasında yok tek başına yaşamak.

1|0
    0|0
  • On numara beş yıldız olur.

1|0
    0|0
  • yaşıyoz bak

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 28

• Yaşanır. Bir iletişim ihtiyacı vardır her insanın. Bir zaman sonra kendi kendine konuşmaya başlar en sonunda da devreleri yakar muhtemelen.

1|0
    0|0
  • Hayır olamaz, en sonunda kafayı yer çünkü insan sosyal bir varlık, etkileşime girme ihtiyacı hisseder.

1|0
    0|0
  • yok yaşayamaz panpa

1|0
    0|0
  • Yaşayanlar var.

1|0
    0|0
  • Çok sıkıcı oluyor 😕

1|0
    0|0
  • Yaşayamaz

1|0
    0|0
  • olabilir tabiki

1|0
    0|0
  • Kafayi yer

1|0
    0|0
  • Benim en yakın arkadaşım tek başına yaşamak istiyor aileden bağımsız üniye gidince hepten açıldı

1|0
    0|0
  • Ben tek başıma yaşıyorum ıssız bir yer olmasada

1|0
    0|0
  • Diyelim evdesin kimsen yok yalnız yaşıyorsun falan... Bir gün evde kalp krizi falan geçirdin, kimsen yok ambulansı arayacak tek bir kişi bile yok komşun falan da yok geberir gidersin. Yani bence olmaz yalnız başına yaşayamazsın...

1|0
    0|0
    • Kader varsa eğer ölecek olan insan yanında 30 insan varken de ölür ama :)

• Orası doğru ama konu dışı kalıyor benim anlatmak istediğim yalnız yaşanmaz bence

• Yalnızlık bazen gerekir süreklilik iyi olmaz bence

1|0
    0|0
  • Yaşar ama boş yaşar yemek yiyip su içip uyuyan bir robota dönüşür

1|0
    0|0
    • toplu yaşayıncada aynısını olmuyor mu? uyu uyan iş yemek ye uyu uyan iş yemek ye uyu

• Doğru söylüyosun işte bizde robotlaştık artık teknoloji bizi bu hale getiren bence.

• olmuyor canım ilk olarak bu insanın doğasında yok :(

1|0
    0|0
  • Üzüntüden ölebilir...

1|0
    0|0
  • Yaşarda gitgide delirme noktasına gelebilir

1|0
    0|0
  • yasar

1|0
    0|0
  • Yabancıyım ankarada ogrenciyim ailem yanımda değil 2 kişilik odada kalıyorum iyi bir oda arkadaşım da yok okulda iyi bir sınıf arkadaşımda yok güzelliğime rağmen hiç bir sevgilim de yok yani tamamen yalnızım...

1|0
    0|0
  • Yaşayamaz, yavaş yavaş , curuye curuye. Ölür. Sosyal varliklariz biz.

1|0
    0|0
  • Yaşamak zor

1|0
    0|0
  • en güzel yaşam şekli bence şu an her şeyimi geride bırakıp gitmeye o kadar çok ihtiyacım var ki

1|0
    0|0
  • Bence delirir

1|0
    0|0
  • Yaşanır ben yaşarım

1|0
    0|0
  • Ben yapamam.

1|0
    0|0
  • Hayiir yasayamaz

1|0
    0|0
  • Ölürdüm ben yaşamazdım herhalde

1|0
    0|0
  • İnsan sosyal bir varlıktır, insan insana ihtiyaçtır ;su gibi, oksijen gibi ihtiyaçtır.

1|0
    0|0
  • yaşanabilir. yani ben yaşayabilirim...

1|0
    0|0
Yükleniyor...