Bu dinci kesimi sevmeyen tek benmiyim? detaya gelirmisiniz?

Bayrakla baş örtüsünü bir tutmaları, buraya icki fotosu attim yaziklar olsun size demeleri, mahalle baskıları yeter artık! Ben hakaret etmiyorum olanı söylüyorum. Azalarak biterler umarım.

Güncellemeler:
Yalan mı hadi söylee sevgilimm.
Ülkeden gitmiyorum türküm ve bu vatan türklerin!

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Şimdi dinci kesimi "hakaret" diye nitelendirip mağdur edebiyatı yapanlar da çıkar. Arkadaş "dindar kesim" demiyoruz dinci kesim diyoruz.

Rant peşinde koşan, kendinden başka kimsenin ne düşündüğünü umursamayan, çıkarcı, bu uğurda dini kullananlardan bahsediyoruz.

3|2
    3|2
  • Dinci var dinci var.. Ama bazı ınsanlar abartıyor mesela içki içtim dediğimde yazıklar olsun lafı geliyor hemen ya sanane.. Ben cezamı çekecem zaten sanane yani..

1|1
    0|0
  • merak etme değilsin, senin gibi çok insan var
    ama ben seviyorum avrupa özentiliği yapmıyoruz, yapmıyorlar çok kutlamak istiyorsanız avrupa sizi bekliyor yürüyün gidin

1|1
    0|1
  • öyle düşünmüyor olabilirsin ama insanlar birbirlerine tahammülü olduğu kadar medenidir.

0|1
    0|0
  • Türkler İslamiyet'i Karahanlılar döneminde kabul etti. O günden bugüne İslam ülkesidir. İtirazın tarihe mi, gerçeklere mi? Türkiye fikir özgürlüğü olan bir ülkedir bu nedenle burada insanların fikirlerine yön veremezsin. Tahammülün yoksa çeker gidersin. Lafta değil icraatte ol.

0|0
    0|0
  • Herkes herkesin hayatına saygı duymalı keke. Herkesin sevabı günahı kendine. Kimse kimseyi eleştirmesin

1|0
    0|0
  • Bitsinler de millet rahat bir nefes alsın. Herkes kendine baksın

0|1
    1|0
  • herkesi bir tutma yanlis yaparsin

1|0
    1|1
  • Çok üzüyosun beni

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 16

• toplumsal özgürlüğün sembolu bayraktır egerkı toplumsl özgürlük yoksa bayragın bir anlamı yoktur yanı bayrağın anlam kazanabılmesı ıcın toplumun özgürleşmesi gerekır toplumun özgürleşmesi ise kurallara dayalı bireysel özgürlüğü getirir yanı toplum özgürleştiği an bireyi özgürleştirmesi gerekır yoksa kargaşalar ve bireysel çatışmalar ortaya cıkar kı senın durumun buna bir örnektır yanı demem şudur yasalar ayırım gözetmeden her düşünce dil din ve ırka özgülük sağlayacak ki çatışmalar ortadan kalksın ayrıca bireyinde bu kurallara uyması gerekir yanı sen dincilere saygı gösterecen onlarda sana yoksa böyle sataşmalara olur

0|0
    0|1
    • Bana saygı göstermeyene saygı göstermem.

• Onlar gelcek aa icki icio gunah haram diye laflari gecircek ee biz skmiyiz susalim

• Yav hocam haklısın aslında da bak çok büyük bir ortak yanınız var.
    Diyorsun ki Bayrakla baş örtüsünü bir tutmaları saçma ama senin de bez parçasından ibaret, sembolik şeye değer veriyor olman, ikisi de şovenist ideolojilerin alanıdır zaten yayılmak isterler.

0|1
    0|1
    • Türk bayrağı o uğruna nice yiğutler öldü bez parçası deme

• Bayrakla, baş örtüsü birdir. Bayrak dediğiniz kavram çok derindir. O baş örtüler çekilmesin diye kanını akıtanlar var. Anıtkabirle bayrak birdir, ata evidir. Memleketimin nalı bile bayrakla bir tutulur yeri geldimi. Dinci diyede birşey yoktur. Bir kişi eğer müslümansa uyarmak yükümlüdür ama ötesine karışamaz. Takvanında gösterişli olanı değil, Allahla aranda olanı makbuldür. En acısını söylüyorum burada yazıklar olsun yazanlar, öbür tarafta siz ne hesap vereceksiniz? Bu içki bu kadar yayıldı, adam olsaydinizda siz zemzemi yaysaydınız. Dini inancımızı doğru yaşamak önemli. Allah doğru yola gidenlerden nasip eylesin.

1|1
    0|0
  • Sana yazıklar olsun diyenlerden ne farkın var şimdi?

1|1
    0|2
    • Haksızlıģa susmamı bekleyemezsin

• Türkçe miydi son yazdığın?

• Türkçe anlıyormusun ki? Detayda hakaret etmediğimi yazmıştım oysa neyse yaşın da 25 olmuş artık laf sokmaya calisiosun ama yemezler.

• Ne senin nede onların kişisel tercihlerine birşey söyleme hakkı var. Tabi ki uyarı olacak ama böyle aşağılayarak hakaret ederek değil. Dinci kısmı sevmiyor olabilirsin. ama ben seviyorum mesela burada senin kendine yanpeç arama çabanı anlamış değilim

2|0
    0|0
  • Bizim kararlarımıza karışmaları biraz itici evet

0|1
    0|0
  • Uyarabilirsin, yanlış yaptığını dile getirebilirsin ama eleştirip hakaret edemezsin. Bu yönüne katılıyorum.

1|0
    0|0
  • Bende sevmem kanka :D

0|1
    0|0
  • Artık bir iç savaş gerektiği görüşündeyim ben , hangi kesimin hangisine gücü yeterse , ben onların istediği gibi bir Türkiye istemiyorum.

0|0
    0|0
  • Dindarsa başımın üstüne dinciyse gitsin öte

0|0
    0|0
  • Ben eğer batıl inançlar olmasa bu durumda ortadan kalkar diye düşünmekteyim.
    Mesela gece kül dökülmez cin çarpar. Mesela incir ağacına bevletilmez cin çarpar.
    Ve son olarak şeriat hükümleri deyip hırsızlık yapanın elini kesmek ( bu saçmalığa inanmayınız) . Hee az kalsın unutuyodum insanlar cinden korktuğu kadar Allah tan korksa zaten şu an toplum böyle olmaz. İçimde kaldı :) 3 kere art arda cumaya gitmezseniz dinden çıkmazsınız böyle saçmalıklara da inanmayınız. Hayırlı Akşamlar

0|0
    0|0
  • Eğer ki köpeklerin ettiği dualar kabul olsaydı gökten kemik yağardı.

0|0
    0|0
  • Kardesim benim helal olsun merak etme düşüncelerinde yalnız değilsin 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

0|0
    0|0
  • bütün suç demokrasiyi getirenlerde, chp tek parti sistemiyle devam edip tek başına götürecekti

0|0
    0|0
  • Herkez istediği gibi yaşar ama burasi musluman ulke unutmayalim

0|0
    0|0
  • Ateistim. Katılıyorum sana. Saygı yok onlarda.

0|0
    0|0
Yükleniyor...