Aşk evliligi yapmadıgım icin pisman olmaya başladım?

Lütfen beni yargılamayın zaten bunalımdayım. Eşimle ben 19 yasindayken görücü usulu evlendik. Evlendigimizde okula devam ediyordum mezun oldum çalışmaya başladım eşimi hiç sevmedim çünkü annem başta olmak üzere ailem bana evlilik aşkla yürümez saygı ile yürür diyordu. Eşime kaç kez söylememe ragmen hala benimle ilgilenmiyor öpmüyor sevmiyor 2 güzel kelimeyi yan yana getirmiyor. Bunun kavgasin belki 70 kez yaptık. İlgi ilgi ilgi istiyorum diyorum. Herneyse çalıştıgım işyerinde bir adam vardı. 30 olmama ragmen beni ilk kez gordugunde 20 yasinda çıtırmısım gibi asıldı bende evliyim dedigimde pardon ozur dilerim dedi zaten ama çok hoşuma gitti sadece guzelsin demedi. Ne biliyim ilgi gösterdi. Gecen salı işe gitmedim. Ertesi gün hastamiydin nasilsin diye mesaj atti facebook'tan. Bana eşim bile bunu sormamisti. Birsey olunca gercekten merak edip gercek ve mantikli çözümler ariyor. Yine soyluyorum biz bisey yapmadik sevgilide degiliz.

Benim eşimle olan evliligim bitmiş mi? Bundan sonrasinda ne yapmaliyim? Yargilamadan lutfen beni kendi yerinize koyun?

0|0
10|19

En İyi Erkek Görüşü

• Sende bir suç yok ailenin kurbanı olmuşsun. Eğer eşin senin isteklerini anlamıyorsa ve sen sevmiyorsan boşanmalısın ama yinede iyice bir düşün taşın. Sakın he evli iken başkalarına takılma yanlış yaparsın boşandıktan sonra ne istersen yapabilirsin özgürlüğün tadını çıkarabilirsin

1|0
    0|0
    • Tesekkür ederim. Evet ailem suçlu. yok aldatmam tabiki

En İyi Kız Görüşü

• Eşin tam bir odun ve insan ruhundan asla anlamayan biri belli. İlgi yüzünden defalarca tartışmanıza rağmen onda yaprak kıpırdamıyorsa bir şeylerin ne yaparsan yap değişeceği yok demektir. Bence bu adamı daha fazla çekmenin anlamı yok. Kendi işin de varmış hem. Ayaklarının üstünde durabilecek bir kadınsın. Boşan bu adamdan. Kızın da 8 yaşında, az çok bir şeyleri anlayabilecek yaşta. Durumu onada anlatırsın ve boşanmak istediğini söylersin. Belki sen bu kadar ciddi durunca karşısında adam geri vites yapacak ve hatasını anlayacak. Böyle bir ihtimal de var. Bu arada adamın hayatında başkası olabilir mi? Ondan dolayı sana ilgi göstermiyor olabilir mi yani?

Şu iş yerindeki adama gelince; muhtemelen senin mutsuz olduğunu anlamış. İnsanoğlu ilgiye, sevgiye muhtaçtır zaten. Görmeyince aman ne olacak ilgi gösteren olmadan da yaşarım der ama mutlak bir yerde arar o sıcaklığı. Bu yüzden seni yadırgamıyorum. Sen 11 yıldır bu ilgi eksikliği içindesin ve bu zaten çok uzun bir süre. Başkalarının seninle ilgilenmesinden hoşlanman normal çünkü tam istediğin şey bu zaten.

0|0
    0|0
    • Çocugumu erken olgunlastirdigimi dusunuyorum. Bazen yanima gelip anne babamla bir sorununuz mu var sorusunu soracak kadar hemde. Belli etmemeye calissamda o da bunun farkinda. Bu yuzden bosanirsak bunu çok büyütecegini sanmiyorum.

Evet meslegim var paramda var bosaninca ortada kalmam ama benim icimde hala umut var.

O umut hergun giderekazaliyor tamamen bittiginde davayi acacagim

• Kesinlikle öyle. Bir psikologla görüşmeyi denesen. Evlilik terapisi hiç demiyorum çünkü eşini sürüklesen gitmez öyle bir yere sanırım

• umdunu lütfen yitirme

Erkekler Ne Diyor 18

• Bu tür konuları son zamanlarda o kadar çok duyar oldum ki. Tanıdığım insanlar bile var. Sevmeden , görücü usulü ile (bunu yanlış görmüyorum) ya da zorla evlenmiş olup, çocuğu olsa dahi evliliğinden bunalmış, nefes alamaz hale gelmiş, bıkmış, tiksinmişş o kadar çok evli kadın var ki. kadın diyorum çünkü erkeklerden bunu duymuyorum. Bunların bir çoğuda maalesef üzücüdür ki eşlerini aldatıyor. Yargıladığında da çaresizliğinden çektklerinden vs bahsediyor. Aldatmayanlar ise meğilli. Meğilli olmayanlar ise düşünceli.. Birkaç cümle ile ele alınacak konu değil. Derin bir konu.. Yakın zamanda genç bir bayan arkadaşım evliliğe niyetlenmişti. Evleneceği insanı zamanında sevdiğini ama artık sadece saygı duyduğunu yine de evleneceğini söylemişti. Neden diye sorduğumda birkaç yıldır tanışıyoruz, aileler de tanışıyor çok yardımlarını gördüm aksini yapamam mecburum demişti. Mecburiyetten evlenmek ne kelime koca bir hayat bu! İyi düşünmesini o insana da yazık etmeemsini söylememe rağmen evlendi. Çok konuşmuş detaylıca anlatmıştım herşeyi. Aradan geçen 2-3 ay sonra bana ulaşıp sadece şunu söyledi, "keşke seni dinleseydim saygıyla olacak iş değilmiş bu. çok pişmanım"dedi. zamanında o kadar çok konuşmuş uyarmıştım ki dilimde tüy bitmişti adeta fakat bu itirafından sonra "ben sana söylemiştim" demek ne fayda. Şimdi her gün mutsuz isteksiz pişman evli bir kadın aldanmış ir erkeğin yüüne bakıp eş diye koynunda uyuyor."üzücü.. İyi düşünmeli ne için evlenmek istiyorsunuz? Aşk sevgi ilgi alaka ya da para ı? Ki para evliliklerine tümden karşıyım onun adı başka birşey oluyor.. İyi düşünün sonradan pişman olmayın. Çocukta olduğunda olan o miniklere oluyor en kötüsü de bu.. Allah yardımcınız olsun

1|0
    0|0
    • Haklisiniz burada en buyuk hatali benim. Ama keske diyerek yeni bir cozum uretemeyiz

• Önemli olan o "keşke" ye düşmemek. Çözüm üretmek benim işim değil şu noktada azımı açıp bir söz de söylemem.

• Elimden dua etmek gelir, şunu yap bunu yap dersem kime haksızlık ettiğimi yanlış fikir verip vermeyeceğimi bilemem ki bu nedenle zan altına girmekten korkarım

• Abla tebrik ettim mücadeleci bırakmayan yanlış yapmayan birisin. Sen elinden geleni yapıyorsun. Eşininde sana ilgi göstermesi gerek çocuk oyuncağı değil yani bu ni ömrünü vereceğin kişi. İnsan dünyaya kaç defa gelirki? Mutlu olmadıktan sonra napim brn öyle eşi? Ama abla sen yinede uyar kötüye gider? Filan işte. Karar tamamen senin her kararına saygı duyarız çünkü haklısın..

1|0
    0|0
    • Teşekkur ederim uzun zamandir mucadele ediyorum ama bende insanim

• Eşinle konuşman birşeyi ifade etmiyorsa çocuğunuzds yoksa konuşup ayrılmayı düşündüğünü söyle zira böyle giderse sen ilgi gösteren o adam ya da o adam gibi birine istemsizce karşılık vericeksin

bu durum kocan içinde senin içinde başkası içinde kötü bir şey olur

0|1
    0|0
    • Esime bosanirsak senin yüzünden dedigimde umursamadi

• 8 yaşında

• Krtik bir yaş bu 17-18 yaşında olsa ya da en azından 14 yaşında oluğ olan biteni anlasa iyi ama ayrılmanızdan büyük ölçüde etkilenir

beklemeni tavsiye ederim kızın bunu anlayacağı yaşa kadar

• <Senin durum iyiye gitmiyor. Eşinin ilgisini çekmeye çalış istersen.
    Başkalarının ilgisinde farklı maksatlar olabileceğini biiliyorsun değil mi?
    Eşin olacak canlıyla konuş, canlansın.
    Yoksa evliliğiniz ölecek.
    Mutsuz evliliğin bittiğinde eşin pişman olmayacak mı, bu yüzden evliliğe sahip çıkmasını istediğini söyle.

0|0
    0|0
  • Seytan takmıs sana önce yoldan cıkartıp sonra yuvanız dagılır, esine al karsına arzularını sırala agır geliyor dersen yol ver kimse kimsenin haystını yıpratmadan ayrılalım de. senin sevgi ilgi beklemen en dogal hakkın. erkege mecburi sorumluluk düsüyor. sevgiıcicek gibi sularsan acar sulamazsan kurur.

0|0
    0|0
  • sadece senin bedeninden faydalanmak istiyen bir canım

1|0
    0|0
  • görücü usulu iyidir ama saygi önemlidir

0|0
    1|0
  • Seninle ilgilenmemesinin bir sebebi olmali yoksa neden insan karisiyla ilgilenip sevmesinki. Belkide yapisi oyledir ama yinede ilgili olmali insan eşine. Yalniz hata yapmayin ilgiyi baska yerlerde arayip hakliyken haksiz duruma dusersiniz ve iyi seyler yasamazsiniz

0|0
    0|0
    • Öyle bir kadın degilim teşekkur ederim dusunuyorum bulamiyorum. Adamin sekreteri bile erkek. Ben esimin aseksuel oldugunu dusunuyorum gercekten

• Dediginiz gibiyse esinizde sorun var gibi duruyor. psikolog yardimi almasinda fayda var ama onu da kabullenmez

• Biten evliliklerin %80 i eşler arasındaki iletişimsizlik ve ilgiden kaynaklı birbirlerinin dertlerini sormuyorlar yani kimse kalkıp demiyor işte yokluktan sebep eşimden ayrılma noktasına geldim kadınlar buna bile katlana biliyor ama ilgi ve alaka olmadımı o evlilikten bişey beklenmez

0|0
    0|0
  • Eşimi çalıştırmamak için haklı sebeplerimden biri daha. Başkaları isterse bana yobazsın desin :)

0|1
    1|0
    • Sen erkeklik görevlerini yerine getirirsen esin seni aldatmaya calismaz merak etme. Sen o gorevleri yerine getirme isterse ev hanimi olsun seni aldatir.

Ki ben kimseyi aldatmadim.

• görevlerini yapmıyorsa onu karşına alıp açıkça anlatcan. eğer bildiğinden vazgeçmiyorsa boşanmaya gitcen başka çaresi yok bu işin.

• Yukarda 70 kez belki daha fazla karsima alip konustugumu yazdim. Boşanmak en son care

• kaç yıldır evlisin? çocuğun var mı?

0|0
    0|0
    • 11 yildir. 1 kızımız var

• Karakter, alışılmıslık cevresi herseyi olabilir. Bilmiyorumki tanımadan evlendim. Hata yaptim. Her sabah hatamıda görüyorum

• eğer o yaşta görücü usulü evlendiysen üstelikte aynı zamanda okuyosan yapacak birşeyin yok ya katlanmaya devam edeceksin ya da boşanacaksın ;) ben kimsenin ailesini bozmaktan yana değilim. senin yaşadığın durumdan çok daha kötü olanları var. hergün eşini döven tehdit eden kocalar var. maddi durumu zayıf olanlar hergün hakarete maruz kalanlar var. sen bunların yanında devede kulak gibisin. ancak seninde sorunların sıkıntıların bunalmışlığın olabilir ;) bu gibi durumlarda bir psikologdan yardım almak gerekebilir :) ancak psikoloğa para vermek ya da uğraşmak istemiyorsan sorunun kaynağını bulman lazım. kocanın karakteri huylarını değiştirmen lazım ;) bunlar içinse önce kendini değiştirmen lazım. kendini değiştirip geliştirdikten sonra hala o sana karşı ilgisizse mutlu olmak seninde hakkın boşanabilirsin ;) ancak iyi düşün sonra pişman olma :)

• senin durumunu anlıyorum. boşanmış bir erkek olarak destek istersen?

0|0
    0|0
  • Sadık ol zamanla düzelir hersey

0|0
    0|0
    • Ben sadıgım zaten bunu söylemeyin lütfen. Eşimle olan sorunlarimiz evlendigimiz günden beri var

• Illaki olacak yani hiçbir insan yeni bir ev yeno bir aile yeni bir duzen insanlarda huzursuzluk yapar.

• 11 yildir evliyiz

• Karaktersiz yapmadan ayrıl ama umduğunu yine bulamican

0|0
    0|0
  • bence gönlüne göre yaşa bu dünyaya bir kez aha gelmeyeceksin

0|0
    0|0
  • Seni tanımak isterdim senin gibi bayan ilgi ister eğlenmek ister aşk ister

0|0
    0|0
  • Sana kötü bir şey demiyorum demeyeceğim de.. Harama bulaşmamışsın sakın aldatma bulaşma da eşinin kadını iken...
    Görücü usulü aslında daha iyi oluyo daha uzun süreli evlilik görücü usulünde...
    Acaba sen eşinin ilgisini çekiyor musun yani Afedersiniz dişiliğini ön plana çıkarıyor musun? :O
    cevap evet ise o mal kocanı al aileni de al karşına durumu anlat olmadı ayrılacak isen ayrıl herkes yoluna baksın NET.
    Ama sen o adamın karısı iken ihanet edemezsin NET.

0|0
    0|0
  • İnşallah mutlu olamazsın ömür boyu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Öncelikle seni yargılamak bize düşmez yargılayanlarda kendilerinşn ne kadar doğru olduklarını düşünsünler.
    Size gelince 22 yaşındayım daha ama evlilik denilince korkuyorum ve bu soru bunun üzerine geldi yazmak istedim...
    Evlilik bence aşkla olmalı ilgi ilgi ilgi kadınların en çok aradıkları şey ama bu sevdiği adamdan beklenen bir şey olunca güzel sevdiği adamın gözlerinde kaybolmak işten eve gelmesini dar gözle beklemek onsuzken özlemek ondan olan parçalara her gün aşkla bakmak her gece o yatağa işkence olarak girmemek vs şeler aşkk aşkk herşeyden önemli yanlışmı düşünüyorum bilmiyorum ama size bakılınca doğru düşündüğümü anladım tekrar..
    Ama sizin evliliğiniz olmuş size sorulmadı belki ya da olmak zorundaydı oldu yani sonrası önemli sizin için aşk yok diyede bunca yıl çöpe atılmaz asla bence uzak durun o adamdan çünkü siz sevgiye açsınız ve yenik düşersiniz.. :(

0|0
    0|0
  • eyer çocuğunuz yoksa ayrıl hiçbirşey senin ve mutluluğundan daha önemli değil hayatını bir kez yaşayabilirsin benim anne ve babamda görücü usulu ama cok mutlular bu adam olmakla alakalı karşındaki adamsa sonuna kadar sever kollar seni hiçbirşey yapmaktan korkma hayatını istediğin gibi yaşamak senin elinde

0|0
    0|0
  • Bence bu evlilik hiç başlamamış bile. İlgisiz erkek bunu yaşamaya mahkum aynı şekilde kadın da öyle. Eşinden görmediğini dışardan birinde gördüğün Zaman haliyle bu hoşuna gitti çünkü buna açsın.. Yanlış bişey yapmazsın umarım

0|0
    0|0
  • Bence boşanmalısın. Aranızda sevgi yoksa saygı da zoraki olur bir yerde o da biter ve o zaman şiddet başlar..

0|0
    0|0
    • boşanmak zorunluymuş gibi kolaymiş gibi diyorsunuz boşanmamamli bir evlilik zor kurulur bende görücü usulu evlilik aramaktayim aşk a inanmiyorum aşk denen şey bitici

• Sevgi yok sadece saygı var. Aramızdaki sey sadece anlaşma gibi birsey ve ben artik kadin oldugumu hatirlamak istiyorum. Tesekkur ederim yorumun icin

• kadin olduğunuzu hatirlamak için eşinizin sevdiği şeylere yonelin onu etkileemekle başlayabilirsiniz

• evliligin bitmis mi bilmiyorum ama ilgi gormeyen her insan cok az ilgi bile gorse hosuna gider, o yone kayar. yargilanacak bir durum yok, mutsuzsan ayril derim ben cocuk falan da yoksa

0|0
    0|0
  • Bosanma imkanin varsa bosan derimm kocan bu saatten sonra degismez aldatacagina bosan

0|0
    0|0
    • boşan diyenleren adliye kordorlarina yoneltmek mantiksiz olağan sorunu çözmeğe yoneltmelisiniz

• İşyerindeki canlinin iyi niyetinden ilgili olmadigini biliyorsunuz. esinize durumu için, olmuyorsa, bosanin. Evliyken başka sinin ilgisine kapilmanin hicbir hakli gerekçesi olamaz.

0|0
    0|0
    • Ben kimseyi aldatmadim. O adam bile hastaligimi soruyor esim sormuyor dedim. Lütfen önyargisiz okuyun

• Türkçe biliyor musun sen?

• Evet ama sen bilmiyorsun

• Hayat senin hayatin.
    Ben olsam isremedigim bir kisiyle evlenmezdim
    Esimden gormedigim ilgiyi disarda bulmazdim
    Is dedigin gibiyse cocugum yoksa mutsuzsam ayrilirdim.

0|0
    0|0
  • Hata yapmişsin. Bir hata daha yapma. Boşan

0|0
    0|0
Yükleniyor...