Bence büyük saygısızlık sizce?

İnsanlar arasında (misafirlik, toplantı vs.) veya bir arkadaşınızla buluştuğunuzda, insanların sizinle ilgilenmek yerine sürekli telefonuyla uğraşması sizce de saygısızlık değil mi? En azından o sürede telefonunu kenara koy, gerekmedikçe eline alma dimi. Bir şey soruyosun mesela mesaja bakmaktan seni duymuyo veya kırk saat sonra cevap veriyor, sinir oluyorum ya. Telefonlara çok bağımlı bir toplum haline geldik. Anı yaşamak yerine telefonun içinde yaşıyoruz. Kötü bir durum bence.

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Aynen sana katılıyorum. Cinsiyete bağlamayalım ama mesela bir kız hayatı boyunca elinde o zımbırtıyla pıttıdı pıttıdı şeker kırıp, mesajdı whatsapptı, instagramdı şuydu buydu takılırsa gelir 30'una sonra der ki;

" Ben bir fok yedim. Aha beni everin! "

Mesela bir otobüse veya metroya biner belki biriyle tanışır konuşur belki 3-4 ay sonra o kişiyle mutlu bir evlilik yapacaktır. Ama elde o zımbırtı dıppıdı dıppıdı oynarsa bu fırsatı kaçırmış olur. Ha düşük bir ihtimal ama böyle evlenenlerde oluyor mesela...

Teknolojinin esiri olmuş bir topluma dönüşmüşüz ne yazık ki...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bir kere başıma geldi o.

İlk görüşmemiz, kızı uzaktan gördüm yanına gittim öpeceğim, hala telefonuyla oynuyor.

Masaya oturduk yine aynı, kafasını telefondan kaldırmıyor. Gelmiş bana mesajlaştığı kişiden filan bahsediyor.

En son avmden çıkıp yürürken biraz bıraktı, onda da saçma sapan konuşup abuk sabuk tepkiler verdi.

Otobüse binecek, öpeyim seni ben de gideyim dedim, ''ayhh, burada mı, ay heyecanlandım şimdi'' falan dedi. Manyak mıdır nedir...

Zaten çok garip bir tipti, sorunları vardı muhtemelen.

1|0
    0|0
    • Hahaha arkadaşın mıydı? Telefonla kafayı bozmuş yazık...

• İkisi de...
      O kişinin başka seçeneği yoksa bu tür ilişkiler kendisini iyi hissettirebilir, bu da iyi bir şeydir fakat en iyi ve tatmin edici olanı kişinin gerçek sosyal yaşamda kendine yer bulabilmesidir.

• Katılıyorum😊

Erkekler Ne Diyor 9

• Evet, bu modern çağın bir sorunu haline geldi. İnsanların her şeye olduğu gibi telefona ve internete bağımlı olmasından dolayı. Sanal yaşam, gerçeğin önüne geçti.

1|0
    0|0
  • Olsun ama orda sosyal mekana gelmiş swarmda, foursquarede, facede yer bildirimi yapmadan olur mu? Birde gelmişken bir foto çekip instgrama atmalı, ee face boş kaldı onun içinde hep beraber bir foto çekinmeli, bunları yaptıysa tamam artık kalkıp eve gidebilir, muhabbete ne gerek var?

1|0
    0|0
  • Ben bir çoğunun telefonunu elinden alıp fırlatmışımdır ben konuşuyosam dinliyeceksin

1|0
    0|0
  • Bir yandan haklisin. Mesela toplu icinde onlar konusurken benimle konusmuyor o zaman telefonumla kurcaliyorum

1|0
    0|0
  • En nefret ettiğim şeydir telefonuna baktırmam zaten kız arkadaşımla çıktığımda gerekmedikçe ama misafirede bişey denmiyor çok ayar oluyorum

1|0
    0|0
  • babamda sürekli tv ile ilgilenir

1|0
    0|0
  • Direkt kalkarim masadan yapmışligim var. Hiç tahammülüm yok.

1|0
    0|0
    • En iyisi 👏

• Foto cekinmeyi severim ama zamanı foto çekinmekle doldurmak da yanlış haklısın...

• Ne memnuniyetsiz bişiy çıktım dimi :)

• Cok haklisin.

1|0
    0|0
  • Aynen kankis

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...