Kapat

YA neden noel bayramı bizleri (müslüman toplumları) ilgilendirmedigi halde kutlar ve içki falan içeriz?

Ya tamam hadi içki içerler ki bence oda kötü ama beni ilgilendirmez. Niye kutluyoruz ve neyi kutluyoruz. Neden mevlit kandili oldugunda resmi tatil olmuyordu noel bayramı tatil oluyor

Güncellemeler:
Arkadaslar ha noel ha yeni yil farkeden birsey yok dedigim seye bakin neyi kastettigime bakin arkadaslar

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Ezanların okunduğu bir ülkede hristiyan bayramı kutlamak..
    İlginç değil mi?

0|2
    0|3
    • Aynen yani ben bunu bir milletin asimle olması olarak goruyorum

• @__Vintage__ ulen sen baslattin duzgun konusma diyene bak a... koydugum ikiyuzluleri ne demek hı?

• İşine gelen ayetleri biliyorsun, çok güzel, işine gelmeyenleri de bildiğine eminim, yalnız şunu merak ettim,
      Hayırdır bir alındın bir sinirlendin, bu kadar yılbaşı kutlayan insan varken gocunup aralarından sıyrıldın?
      Bu kadar belli etme bazı şeyleri..

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü artık inancına ve kültürüne hakim ( bilen ) bir millet değiliz..

Onun için bozulduk bozulacagimiz kadar..

0|0
    0|0
    • Ve bozulmayada devam ediyoruz

• Mekkenin Fethi (630 senesi ) Mübarek Olsun..

• Amin... mubarek olsun

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• Eee... burada böyle :/

0|1
    0|0
  • Müslümanlığı Her Omuz Taşıyamaz Ondan

0|0
    0|1
  • Noel Tatili değil ki...
    24 25 aralıkta gayette çalıştım, kim tatil yapmıştı çıksın ortaya!

0|0
    0|0
    • Noel tatilinden sonra yilbasi ee yilbasi da bir nevi noelin devami

• Nasıl bu mantığa vardınız hayret doğrusu :/
      Batı ülkelerinde iki tatil birleşir evet de bizde 1 tek bugün tatil e o da mi olmasin :/ ne güzel tatil işte tadını çıkarsanıza...
      Hem yeni yıl kutlama nevruz adı altında Türklerde de var bu kadar gaza gelmeyin.

Erkekler Ne Diyor 5

• Bahane oğlum o
    En azından hrıstiyan dünyası için kutlama gerektiren anlamlı bir gün olabilir..

İşte sana da tatil, oturup tombala oynayarak mandalina yeme günü, tadını çıkar. Sevdiklerinle oturup, yemek yemek için bir bahanen olsun..

Patronun çıksa ordan dese ki sana: ''Bana ne ya ben anlamam yılbaşı falan, günahtır. Oturun adam gibi çalışın'' cır cır cırlarsın orda..

Hem, kırmızı kalpli yastık üretip satan, markette koliye çerez, çikolata, cips koyup paketleyen adam da aile babası, evine ekmek götürüyor..

Kafanızı çalıştırın biraz, he olmayın bu kadar..

..

(O değil de, Nesrin Topkapı'sız yılbaşı olmuyormuş abi harbiden. Hiç tadı yok)

1|0
    0|0
  • Icesim var iciyorum knk

0|0
    0|0
    • Ya birak ben kimseye icmesine karisamam ama noel kutlayip icmesine karsiyim

• Dini karıştırmayın be kardeşim artık bırakın kim ne yapıyorsa yapsın.

0|1
    0|0
    • Ya sen bir konusma bence sordugum soruya tarafsiz yaklas

• Fesupanallah panpa

• Ya kardesim bence bu konu uzayacak daha dogrusu uzatacaksin ben kime ne diyorum

• Noel değil bu, adami baglayip diri diri gömen hizbullahi abilerin yanlış biliyor. Bu yılbaşı yeni yil coşkusu. noel geçti bir hafta oldu bitti. mevlit kandili ne ya niye olsun ki?

0|1
    0|1
    • Ulen niye yilbasi niye noel oluyirda bumu olmasin

• Ulen babandir deyyuslugun lüzumu yok 😁 istemez mevlit tatili falan gün boyu ziriltisini cekemez kimse

• Bence sen bu konudan hadi ordan olup git

• İçki içmek yanlış ama yılbaşı kutlamada sakınca görmuyorum

0|1
    0|0
    • Neden? Ya o zaman mevlit kandilide bu kadar guzel karrsilansin ve resmi tatiller olsun niye olmuyor hi?

• Öyle şeyleri yapanlar her gün yapıyolar tabi yılbaşındada

• Ama yilbasinda daha bir farkli

Yükleniyor...