Bazı insanlar neden kendini fakirlikle acındırır?

Özellikle bir işin ucundan tutamamış kişiler, çok fazla kardeşi olan kişiler bunu bizim suçumuzmuş gibi gösterip, toplumda ayrıcalık almaya çalışıyorlar. Bu insanlara benim gibi sinir olan var mı?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• fakirlik insanın gönlüdür.. insanın gönlü zengin olursa ömrüde zengindir fikride..
    bakınız bu dayıya..
    şu çuvalı doldurursam bugün benim doğum günümdür..
    karda kışta soğukta.. ne güzel temennisi dileği var..
    vatanımızın askerini polisini düşünüyor Dayım.. helal olsun..
    https://www.youtube.com/watch?v=GjebS_MnGn8

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• benim akrabalarım var dışardan baksan baya maddi durumları iyi, zengin takılan tipler. Ama gel görki bugüne kadar hiç birikim yapmamışlar. Benim ailem onlara göre daha az kazanıyor ancak yinede biriktirdiler ve mesela şimdi evimiz falan var çok şükür. Ama onların yok üstelik ani bir şey olsa kıyıda köşede hiç paraları yok. Konuştukları zamanda çocukları, masrafları borçları falan bahane ediyorlar. Bir şey olsa hemen ünide çocuk okutuyoruz falan diyorlar bizde okuyoruz ama onlar gibi konuşunca kendimizi öyle göstermiyoruz. Ne biliyim ilginç hele bazıları var paraları olsada öyle bir konuşuyorlarki yardım edesin geliyor sürekli -yok- diyorlar

1|0
    0|0
    • öyle diyenlere çok acırdım ama en büyük kazıkları onlardan yedim:)

• zaten inanmıyorum :) insanlar bulduğunu yemeye alışmış hani hepten kısmakta kötü ama ortayı bulmak gerek

• aslında tamamen kısmalı çünkü tölerans töleransı doğuruyor. Dinmizde bile ne olursa olsun böyle bir kandırıp alma şekli yok.

Erkekler Ne Diyor 2

• bugün amma fakirlikle ilgili soru gördüm kendini acındıran insan zaten bir işin ucundan tutamayan insandır

1|0
    0|0
    • 16 kardeşiz diyor bu sizin suçunuz diyor. Ana babasına laf ettirmiyor ama :) Ne yapalım bakabileceği kadar çocuk yapmadıysalar.

• zaten bunu dert edinmen saçmalık adamda mantık aramışsın 16 çocuk dünyaya getiriyorlarsa sorumluluk anne babanındır sen mi dedin sanki "hadi 16 çocuk yapın" diye :D

• bunu o 15 kardeşi olan adama söyle de bak gör nasıl tartışıyor seninle:) senin suçun gibi hissettirmezse gel bana ne dersen de:)

• durumumuz iyi Allaha şükür.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Yok ya. acındırmak bana göre değil

1|0
    0|0
Yükleniyor...