Kast sisteminin olduğu toplumlarda bile zinanın cezası idam iken, günümüzde zinayı modernlik görmek ne kadar doğru?

Kast sisteminin ne demek olduğunu hukuk ve felsefe okumayan bilemez. Kast sistemi sınıf ayrılığının en sert olduğu toplumlara denir. Yönetici olmak için belli bir sınıftan olman gerekirdi. Yoksulsan öğle kalırsın. Okuyup, kariyer yapmaya hakkın yoktur kast sisteminde. Şu an böyle sistem hiç bir devlette yoktur. Fakat, böyle tarzım değil toplum bile, zinayı ağır cezalarla yasaklamış iken, günümüzde zinayı modernlik görmek ahlaksızlıktan başka bir şey değildir. Bu insanları biraz tarih ve ya bilimle ilgili sorular sorayım çoğu dökülür. Yani, arkadaşlar, modernlik bilimde gelişme demektir ahlaksızlıkta ilerleme demek değidir! Bir böyle cahil insanlar Türkiyede var. Başka ülkelerde görmezsin bir de bize yobaz derler. Oysaki, gerçek modern insanlar bu ülkeyi geliştiren Müslüman Türklerdir.

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Ben de senin gibi düşünüyorum

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bu nasıl bir önerme yahu?

Kast sistemini hem yermişsiniz, hem de ''bu sistemde uygulandıysa bu yaptırım doğrudur'' şeklinde bir mantık yürütmüşsünüz.

1|0
    0|1
  • Zina ahlaksizliktir ama herkes kendi gunahindan sorumlu sen baskasinin ne yaptigindan hesap soramazsin insanlarin inanclari farkli yasayislari farkli bunu kabul etmek gerekir ayrica kast sistemini ortaokulda ogretiyorlar herkes bilir bunu benimde hosuma gitmiyo ama beni ilgilendirmez sende fazla kafani takma

1|0
    0|0
    • Bana yobaz derlerse ilgilendirir. Bu zamanda zinaya yapmayana yobaz diyorlar bu sebeple yazdım. Modern olmanın ne demek olduğunu bilmeleri için yazdım.

• Bana yobaz diyenler oldu sırf yapmıyorum diye. Kızlara demezler o kadar bozulmadık. Ama erkeğin yapmaması a normal karşılanıyor. Ayrıca bu sitede ilişkiye girmeyenlere gerici diyen soruları baya görüyordum bende yazıyı yazayım dedim.

• Benim cevremde yapmayanlara terbiyeli diyorlar hem bu sitede insanlar gercek dusuncelerini yazmayabilir insanin sevgilisinin olmamasinin da bircok sevebi olabilir

• Tarihte müslümanların cariyelerine kölelerine ne diyorsun merak ettim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• İki insanın rızasıyla cinsel ilişkiye girmesinin kötü bir şey olduğunu, cezasının da idam olması gerektiğini ancak sizin dininiz düşündürebilirdi zaten.

1|0
    2|1
    • Zaten ateistlerden ancak böyle yorum gelirdi. Erkeğin kendi annesiyle cinsel ilişkiye girmesi normaldir sizde. Ayrıca, islamdan önce Türk devletleride zinayı yasaklardı bu kadar cahilsiniz işte. Sizin gibileri cizrede indirmekten onur duyarız.

• @Dürüsthukukçu valla öyle :D

• Ya he he. Adamlar eşlerini nikahına almış ortada zina olmadığı için eleştirmeyede hakkın yok. Hakaret edersen yorum savcılığa gider. Sen arkadaşlarını dağdan toplamaya bak bıktık mermi sıkmaktan

• Sanane? Benim soktuğum yer sana ait olmadığı sürece seni pek ilgilendirmiyor.

1|0
    1|1
    • Sırf yapmadığım için bana yobaz denirse ilgilendirir. Yobaz diyenler oldu bu yüzden yazdım.

• Hadi sen içmene ve eğlenmeye bak bizde kendimizi geliştirelim.

• Evet geliştir ama sendeki sığırlık hep numune kalacak.

Yükleniyor...