Siz hiç kurban bayramında evine koç götüren hiristiyan gördünüzmü?

Ben görmedimmm ama bizim milletimize bak gezi parkında ağaçlar için olay çıkaranlar şimdi evlerie çam ağacı kesip götürüyor kurban bayramımıza canilik diyenler hindileri kesip yiyor ve milletimizde aynısını yapıyor yazık. ALLAH yardımcımız olsun
Siz hiç kurban bayramında evine koç götüren hiristiyan gördünüzmü?

0|0
1724

En İyi Erkek Görüşü

• güzel sözmüş

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Gormedim

1|0
    0|3

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 23

• 1- Evine çam ağacı koyanların çoğu plastik olarak alıyor bunu. Bir ağacı keseninde günahı kendine, sen ilgilendirir mi başkasının günahı?
    2- Çam ağacı geleneğinin nereden geldiğini biliyor musun? Biliyorsan açıklar mısın?
    3- Şu sözün Necip Fazıl'a ait olduğunu gösteren tek bir kaynak belirtebilir misin acaba? Bunlar hep Facebook gazları. Öyle totosuyla site açıp google'a bunun bunun sözleri diye aratıp, kopyalayıp, sitesine yapıştıranlardan bahsetmiyorum. Gerçek kaynak diyorum.
    4- Allah gerçekten yardımcımız olsun. Bizim gibi dini gerekliliklerinizi kendi içinizde yaşasanız da millete karışmasanız ne güzel olurdu. En komiğide hayatında 10 tane kitabı zor bitirmiş insanlar gelip facebook'tan google'dan duyduğu şeyleri millete dayatıyor. (Bu cümle senin için geçerli değildi, ne kadar okuduğunu ne kadar bilgili olduğunu bilemem ben çünkü, o yüzden zaten bir sonraki sorumda bunu soruyorum.)
    5- Ben en az 11 senedir okuyorum bir çok şey. Ben bile bu kadar kesin konuşamıyorum bilgim olmasına rağmen, merak ediyorum sen kaç senedir gerçek belge ve kitapları okuyorsun?

3|1
    0|1
    • Genel olarak katiliyorum da, soz Fazıl'ın ya da değil neyi değistirir ki. Bizim canımızı sıkan çam ağacı süsleyenlerın bir kaç gun sonra din konusunda bize ahkam kesmesi.

• Senin anlamayacağın şeyler bunlar belliki birazda KURAN-ı KERİM oku

• Tipini belli ettin zaten şu yetersiz cevabınla soran arkadaş. İçi delik kovaya ne kadar su dökersen dök, içi hep boş kalacak :)

• Yılbaşı Hristiyanlar in bayramıdir. Bizim değil. Müslüman olupta bunu kutlayan müslümanlar yani bizler hangi akla hizmet ettiklerini anlamak mümkün değil.

1|2
    3|1
  • Bunca insan yeni yila girmeyi kutluyor olabilir mi acaba? Hani noelde gecti bide?

4|1
    0|0
  • Bir toplumu top ve tüfek olmadan yıkmanın bir başka adıdıdr. Stokolm sendromunun toplumsallaşma evresine girdiği ve tüketim çılgınlığının kültürel asimilasyonla birleşimi. Ve ne yazık ki bu gittikçe daha çok etkiye sahip oluyor. Bu paylaşımın da bu yönde güzel olmuş.

0|0
    0|0
  • İşteee anlatıyoruz ama
    Ben noel değil yeni yılı kutluyorum diyor herkes
    Kimsenin yoğurdu ekşi değil yani

0|2
    1|1
  • Kendine müslüman sözü bunlar için türetilmiştir. Müslümanlarla alakası yoktur ve amin..

0|0
    0|1
  • noel bayramını kutlamıyor kimse aralığın ortalarında onların bayramı

bunu bilmiyor musunuz
    yoksa anlayamıyor musunuz

merak ediyorum.

he ben yılbaşını da kutlamam o ayrı.

0|0
    0|0
  • o çam ağaçlarını kesip götürenler genelde cahil oluyo ya :D çam ağacıda genelde plastik ağaç oluyo :D

0|0
    0|0
  • hı gördunuz mu hı

0|0
    0|0
  • Kimmiş o götürenler? Yılbaşını çam ağacı ile kutlacayak kadar çok zengin, çok refah bir ülkede yaşıyoruz da ben mi bilmiyorum... Çam ağacı evine koyan varsa da bunlarda ikditar yandaşlığıyla parayı çuval çuval götürenlerdir...

0|0
    0|0
  • Aşkın yaşı yok yerine ölümün yaşı yok deseydi ecdadımız bugün böyle olmazdı

0|0
    0|0
    • ecdadımız öyle bir söz söylememiş o yahudilerin lafı

• Hangi yahudi söylediyse dogru söylemiş , ecdadin söylemediği için bugün bu ülke bu hale geldi zaten

• yok bende görmedim

0|0
    0|0
  • Doğru diyon bu konuda ablacm ilk ak partilsnz ama bazı konularda haklısınz tek sıkıntınz saf olmanız bu yüzden ak partilsnz

0|0
    0|0
  • Aynen bacım haklısın. Ülkemizde çok fazla yozlazmış hain var.

0|0
    0|0
  • Gece cübbeliyi mi izledin

0|0
    0|0
  • Cok haklısın bence ıyı yerden gırdın konuya tsk ederım okuyupta yorum yapmayan gezicilere kapak olsun

0|0
    2|0
  • Αγίας του Χριστού άνοδο...

0|0
    0|0
  • vay vay vay '') amin

0|0
    0|1
  • amin hepimizin yardımcısı olsun. bence yılbaşını kutlamak saçmalık

0|0
    0|0
  • özenti milletten ne bekliyorsunki. avrupa o. rospu olsun hepsi o. rspu olr😎😎😎

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 16

• Nöel farklı yılbaşı farklı. Noel bitti gitti çoktan. İnsanlar yeni yılın gelişini kutluyorlar. Ayrıca çam ağacı süsleniyor diye insanlar kafir olmuyor

1|0
    1|1
  • Ne kadar da cahil bir düşünce. Ki gezi parkı demesen de bunun akp zihniyeti olduğunu anlamak zor değil. Ben bir soru sorayım öyleyse gezi parkında onca insanın ölümüne sebep olan ve hiç vicdan azabı çekmeyen bir adama oy verirken utanmadınız mı?

0|1
    0|1
  • Çok doğru bir yere. verdin..

1|0
    1|0
  • Noel ile Yılbaşının birbirinden farklı olduğunu bir türlü anlayamissin sen aptal.

1|1
    0|0
    • Ben aptalım sen akıllımısın gerizekalısın yaaaa yazık

• ya canım mal. Yılbaşıni Hristiyanlar kutluyor zaten. canım insan.

• Git işine be araştır öğren de gel neyin ne olduğunu bilmiyorsun cahil .. Noel 25 aralikta kutlanir sadece Hristiyanlara özel bir gündür o gün ailecek olurlar kutlarlar onlar için çok özel Yilbasi ise 31 Aralikta tüm dünyada kutlanir yeni yıla giriyoruz diye.. Şimdi yorumunun altında boş boş konuşma senin gibi far kafalilara vakit ayiramam vir vir ötebilirsin şimdi.

• Cam agaci suslemek onun altina hediyeler koymak hristiyanlardan once turklerin fikriydi biliyor musun? O zamanlar gok tanri inanci vardi onlarda belirli ozel gunlerde kendilerinden ozel esyalari alir agaclarin altina koyarlardi (kurban gibi birsey yani) daha sonra turkler avrupaya dogru ilerledikce bu gelenek diger insanlarada yayildi olay bu niye bu kadar kotu bakiyorsun bu olay zaten şu an turkiyede yilbasi kutlayip camagaci alan %99 u plastik aliyor bu kadar kafana takma bu olayi

0|0
    0|0
  • Çam ağacı kesilmiyor über zeki, onlar plastik. Hiç dokunmadın sanırım sahte olduğunu farkedecek kadar körsün

0|0
    0|0
  • Aynen sizin hayvan katlettiğiniz yetmiyor bir de onlar başlasın bu canavarlığa zaten. Ayrıca Türkiye'de gerçek ağaç kullanan insan sayısı çok az, hindi de noel ile alakasız , sadece türkler yılbaşında hindi yiyor. Necip Fazıl gibi bir cahilin sözleri ile zırvalamak içinde en az onun kadar cahil olmak gerekiyor.

0|0
    0|0
    • Ahhh sadımmmm ahhh necip fazıla cahil diyen birine daha laf söylemem he canmmm he ole hee

• Bnim türkçem seni ilgilendirmez bn gerektiği yerde güzel konuşurummm senin gibilere değer verip konuşmammm

• Tamam (mmm)

• adamsınn

0|0
    0|0
  • Milletin evindeki agaci sen nerden biliyon da konusuyon kimsenin gunahini alma oyle yapan varsa da onun yuzsuzlugu
    Noel le yilbasi ni ayirt edemiyosan o senin sorunun iyi ogren de gel
    O koydugun soz ne kadar dogruda koyuyosun internette binlerce sahibine ait olmayan soz dolasiyo elinde ciddi kanitlar olmadan koyman manasiz

0|0
    0|0
  • Çok haklısın Aynen ya

0|0
    1|0
  • Yukarda yazdigin imkansız çünkü hristiyanlar islam dini nedir onu bile bilmiyor :) ibadetlerinide bilemez.

Ayrica Bizim çam agacimiz plastik. Gercek agac degil.

0|0
    0|0
  • Hâla böyle dusunenlet var demek :D

0|0
    0|0
  • Noel ile yıl başî farklıdır ñoel yilbasindan daha oncedir

0|0
    0|0
  • Yemin ediyorum gordum.

0|0
    0|0
  • Cahillik

0|0
    0|0
    • Tam bir gerizekalılık seninkide

• Dusuncemi kabullenmek zorunda deyilsin.
      Allah hepimize beyin vermis
      Cok saygisiz yobaz ve cahilin onde gidenisin

• Ne kadar doğru bir paylaşım tebrikler katılıyorum her kelimesine 👏🏼

2|1
    2|3
Yükleniyor...