Ciddyim Hemşire ile hemşire yardımcısı aynı işi yapmıyormu bukadar küçümsenmesinin sebebi ne?

kardeşim sağlığa gıdıyor hemşire yardımcısı yanı hemşire yardımcılığı dıplomasını alıcak ama zaten hemşire ile yardımcısı aynı ısı yapmıyormu ben hemşireyım 7/24 çalışıyoruz hatta hademelere yaptırıyoruz bazı ıslerımızı yatak yapıyoruz kan alıyoruz ve yardımcının gorevlerıne baktım sadece kan alma yetkılerı yok onuda hemşire uygun gorurse yaptırıcak maaaşı bıraz dusuk olabılır yardımcının ama hemşire ile aynı şey bukadar abartılma sebebı ne hademeler hasta bakıcıdır hemşire yardımcılıarı hassta bakıcı denılıyor ama değil bence ozaaman hemşirelikte hasta bakıcılık bu mesleklere boyle bakan ınsanlar var dunyanın en kutsal mesleklerı bence ozaman bende hasta bakıcılık yapıyorum ınsanlara yardımcı olabılmek çok guzel bır iş kımsenın şeylerınden tıksınmıceksın sonuçta bu hasta herseyden ıgrenırım ama hastaya bakmaktan asla yanlışmıyım hademelerın dıploması oolmaz ama hemşire yardımcıların olur hasta bakıcı nın dıplomasımı olurmuş mantıga bakın yanlışmıyım arkadaslar? bende hemşireyim bızde yatak topluyoruz temızlık yapıyoruz hastalara bakıyoruz ığne yapıyoruz ve bu cocukların ek puanları var hemşirelik için 2 yıllık geçişte yapabılırler dıyalız labouvar paramedık gıbı bolumlere hemşire yardımcısı zaten hemşirelikle aynı bağıntılı bır meslek sağlık meslek lısesının hala avantajı var anadolu lısesıne gıdıpte kendını kımse rıske atmak ıstemez ben saglık meslek lısesı mezunu olarak bunu soyluyorum :) :)

0|0
11

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• Beyaz melekler allah yardımcınız olsun işiniz çok zor. Ugrastıgınız insanlar hem Türk hem hasta.. Diğer hayvanlardan bahsetmek bile istemiyorum. Üzerimizde çok hakkınız var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• O işler öyle değil işte bu sene mezun oldum sağlık meslekten cidden boşa okuyolar hemşire yardımcıları kendilerine saygıları için diyorum özelde hemşire mesleğine bile saygı yokken o kadar iş yüküne verilen maaşlar ortadayken bu çocukları 2 kuruşla köle gibi çalıştırıcaklar hiç önermiyorum biz mesela 11. sınıftan beri sürekli staj gördük yazın bile ama bu çocukların son sınıfta staj görücekleri bile belli değil sahaya hiçbirşey bilmeden deneyim yapmadan inicekler hemşireler altında ezilecekler o yüzden bence bu saatten sonra değişiklik yapılmadığı sürece kimse girmesin hemşirelik yardımcılığına ek puana güveniyoruz diyosun bu sene bize bile kalktı hemşireliğe ek puan son 1 ayda sınavsız geçişi kaldırdılar bu sisteme güvenilmez kendi kafalarına göre iş yapıyolar öğrenciyi düşünen kimse yok invaziv (kan alma, damaryolu açma ilaç uygulama vb.) işlemi kaldırdığın zaman hemşirelikten ne kalıyor ki geriye

0|0
    0|0
Yükleniyor...