Gelin olurken ağlayacak mısınız?

Gelin giderken ağlayanları anlayamıyorum neden ağlıyorlar hem ağlarım giderim mantığı da ne oluyor. Madem ağlayacaksınız neden evleniyorsunuz?

0|0
13727

En İyi Kız Görüşü

• Onu kasıtlı yaptıklarını düşünmüyorum. Ama şahit olduğum kadarıyla evden gelinlikle çıkma vaktin geldiğinde babana bakıyorsun ya, son kez onun kızı olarak çıkıyorsun o evden. Geri geldiğinde birinin eşi olarak geliyorsun. Seni büyüten aileden kopup kendi aileni kurmak üzere son kez helallik ister gibi sarılıyorsun. O an duygulanılıyor işte, zanlımca.

40|10
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 136

• Ben ağlamadım ama ağlayacaktım az kalsın babam ile dans ederken makyajım öcüye dönmesin diye zor tuttum kendimi ki normalde çoook duygusal biri değilim. Orada en azindan benim ağlama sebebim "evleniyorum ühü hü " değil. Farklı bir durum oluyor.
    Özellikle uzak farklı sehre gelin gidiyorsan.

3|2
    1|0
    • Aynen bende babamla karsılıklı çifte telli oynarken ağlamıştım. evden çikarken zaten koptum uzak şehre gelin gittim. ee tabi haliyle fazla duygusal da bir yapım var..

• cok eskiden bir kız evlenip gittiğinde bir daha ailesini göremezmiş. o zamanın sartları malum bir köyden baska bir köye gitmek bazen günler sürermiş. ailesini göremediği gibi yabancı insanlarla yasamak kaynanayla olmak da cok zor tabi. bazen de sevdiğiyle değil de baskasıyla evlendirirlermiş. böyle oldugu için aglarlarmıs. günümüzde aglamak için hiç bir sebep olmadıgı halde adettendir diye aglıyor. yani gelenek gibi olmus artık

4|1
    3|0
    • Doğru diyorsun

• Sen sadece gelenekten bahsetmissin ben de normal sekilde duygudan bahsettim yazımda bir problem yok. sadece gelenegi one cikarmissiniz yasadigim seyi soyledim aciklamisim da dimi zaten duygu yogunlugu herkesin farklidir diye. ben degilde sen niye bukadar sert yazdın. hicbir sebep yok aglamak icin diyen sizsiniz degil mi. ben cevremde gelenekten aglayan insanlar gormedim ve yasayip tecrube ettigim bir olay. arkadaslarimda evliler... bana sadece gelenege baglamak sacma geldi o dediginde vardir belki gormedim bilmiyorum. kim neye guluyor neye aglıyor icinde yasadigiyla ilgilidir. eskiler dedigin gibi tanimadan evleniyorlardi onu dusunerek aglamislardir bizlerse ailenin nazende kızları babasının bitaneleri olarak ağlıyoruz işte. belki siz bekarsanız gülerek evden cıkarsinız bilemeyiz belki de tam tersi. neyse Allah aglatmasın. zor bir sey aileden uzak olmak bir de gittigin eşin seni üzüyorsa baştan bilip aglamışız demekki. neyse konuyu tatlıya bağlayalım mutluklar dilerim

• @lavinia30 tabiki de zordur aileden ayrı kalmak yeni insanların içine girmek belki de henüz o duyguyu yasamadıgım için bilmiyorumdur. size de mutluluklar dilerim

• Kız cocuk sahibi olunca anlarrsın bence tam anlamıyla.
    Babama inanılmaz baglıyım evde gördugum babacım diye boynuna sarılıp öptugum kucukken ve buyurken beni mutlu etmek icin elinden ne geliyosa yapan adam o babam artık onunla o kadar sık zaman geciremiycem dogdugumdan beri gordugum adamın yerini babama gore yeni yeni tanıdıgım adam alıcak eskisi gibi onlarla zamanda geciremiycem iste bu yuzden alısmak zordur.

1|1
    0|0
  • Ben ağlarsam evlenmekten bile vazgeçebilirim.
    Ana kuzusunun son haliyim.
    Benim sevgiye ihtiyacım var =/

1|1
    1|1
  • Tabiki ağlicamm babamdan ayrılıyorum bee😭😭😭 hem ağlarım hem giderim agsgdhdhdh

3|1
    2|1
  • Ağlarım galiba ya

0|1
    0|0
  • Ağlarım her boka ağlıyorum zaten ben 😀

0|1
    0|0
  • O an o kadar duygu yüklü bir an ki ağlamam diyenlerin bile ağladığı bir an. Nasıl anlatsam bilemiyorum bir sebeb yok diyorsunuz ama o beyaz gelinligin içinde anne ne babana amcana dayina teyzene felan sariliyorsun el öpüyorsun öyle hellallik ister gibi birde o ev artık senin evin olmuyor artık senin başka bir evin oluyor babanin biricik kızı olmuyorsun başka birinin sorumluluğuna da giriyorsun. Aslında bu aglayislar kötü bir şey değil her ne kadar o an için acı gelse de dayanamayacak gibi olsanda bu kadar acı hissetmemiz ailemize olan bağlılığımızın güçlü olması anlamına geliyor. Ağlayıp etmeden evden çıkmak o duygulu anı yaşamamak yabancılar daki olmak istemezdim. Çok soğuk geliyor bence kulağa. Biz birbirimize olan bağımızıda sevgimizi de acımızida abartan bir milletiz birazda bu nedeni

0|1
    0|0
  • Ama napsın annesi yok yanında artık. Ev ona bakacak. Artık her şeyi o tek başına yapacak :/ Zarıl zarıl ağlayacağım ben :/

0|1
    0|0
  • Onu da o zaman düşünürüz artık :D

0|1
    1|0
  • senelerdir aynı evi paylaştığın ailenden sonunun ne olacağını bilmediğin bir yere gidiyorsun.. belki ailenden uzaklara.. El evi aile evi gibi olmaz..
    erkekler bunu anlayamaz..

2|1
    1|0
  • Kulturden kaynaklanan bilinc altimiza yerlestirilmis gibi birsey aslinda. Babaocagindan ayrilmak kendi yuvani kurmakta kolay birsey degil ama bizimkiler abartiyor ya sanki cenaze cikiyor evden

0|1
    3|0
  • Gelin olmayacağım:d

0|1
    0|0
  • Ben kesin aglarim 😂

0|1
    0|0
  • Zaten çok duygusalım ağlarım. Çünkü her gece anne ve babanla koltukta oturacağın yerde eşinle koltukta oturacaksın. Boşluk hissederim ben ya. Anneme zaten çok düşkün bir bayanım bilmiyorum. Hayırlısı olur inşallah

0|1
    0|0
  • Sanırım ağlamayacağım iç gudusel birşey yıllarca ailen ile birlikteyken bambaşka bir eve insanlara gidiyorsun..

0|1
    0|0
  • Ben çok ağlarım. Annemsiz yapamam

0|1
    0|0
  • Ağlıycaktım bizimkiler bir ağlatmadı içimde kaldı 😃😃😃😃

1|1
    0|0
  • Sanmıyorum. Eskiden gercekten ailesinden uzaga gidiyorlarmış cok uzun süre goremeyecekleri icin agliyorlardir herhalde. Simdi bu imkanlarin arasinda yapilinca biraz sahte geliyor bana zaten kiz isterse ertesi gun bile ailesini görüyor. Anneler artik skypa kadar herseyi kullaniyorlar... Universitede ailesini 4 yil gormemis ayri sehirde. tek basina yasamis kadinlar evlenip babasinin 2 mahalle altina tasinacak diye aglayinca komik buluyorum.

0|1
    0|0
  • Aglamadim ikinci kocayı bulursam yine aglamayi düşünmüyorum 😄😄

0|2
    0|0
  • Kızlar Devam
    116

Erkekler Ne Diyor 26

• Sevinçten ağlıyor. Oh bende koca buldum, bulamayanlar çatlasın gibisinden.

4|3
    1|0
  • O kız kına gecesinde ağlamadan ben o kızı almam :D

5|2
    1|0
  • Söz kesilmişti. Ablam evden gidecekti. Teker teker helallik isteyip sarıldı aile bireylerine. Gözleri şişmişti. Bana geldiğinde ben kendimi kaybetmiş, göz yaşlarına boğuluyordum. Düğümlü sesiyle "kardeşim" demesiyle sarılıp ağladık. İnan çok zor. Seseler boyunca kavga ettiğin, bazen nefret ettiğin kişi, seni salya sümük bırakıyor. Ablanızın değirini bilir gençler

6|0
    1|0
  • Neden ağlamasın sevinç gözyaşı da olabilir ailenden yıllar sonra ayrılmanın verdiği hüzün de olabilir

1|1
    0|0
  • Ağlamam sanırım.

0|1
    0|0
  • ağlamak önemli değil ama bir düğünde kız annesi ve kızın aile çevresi o kadar çok ağlamıştıki misafirlerle ilgilenmediler :D her insan ağlayabilir ama

0|1
    0|0
  • bunu hiç anlamam. ayrılcaz etcez diye salya sümük ağlar balayı sonrası hergün annenin evinde:)))

0|1
    0|0
  • sevınc goz yasları :D

0|1
    0|0
  • nişanlıyken biliyorla mesajlaşmayı buluşmayı evlenince aglıyorlar :D

1|1
    0|0
  • Tertemiz hayaller güzel ama bakalım hakediliyormu evlenene kadar bisürü kişini altına yatıp ben tertemizim demek bu günün modası olmuş :)

0|0
    0|0
  • Ben aglamam knk

0|0
    0|0
  • Yok aglamiycam

0|0
    1|0
  • Ben bir gün gelin olursam hakikaten ağlarım. Ciddiyim bak. :D

1|0
    1|0
  • Bana gelirken ağlayan kızı paketler ailesine geri yollarım mutlu olacak olan gelsin

0|0
    0|0
  • sevinç gözyaşları onlar

0|0
    0|0
  • Onlar gelin gisderken bir kere ağlarlarEvlendikten sonra kocalarının anasını ağlarlar. :D

0|0
    1|0
  • akşam yiyecekleri yannan akıllarına geliyodur panpa

0|0
    0|0
  • Saçmalık.

0|0
    0|0
  • bunu gelin olduğum zaman duşuneceğim söz :D ahahahahah

1|0
    1|0
  • Ben ağlamıcam