Size göre Atatürk solcu muydu Türkçü müydü?

Ben Türkçü olduğunu düşünüyorum. Size neler düşünüyorsunuz?

Size göre Atatürk solcu muydu Türkçü müydü?

• Atatürk Türkçüdür.
    68% (15)65% (13)67% (28)Oy Ver
  • Atatürk solcudur
    18% (4)20% (4)19% (8)Oy Ver
  • Atatürk ümmetçidir :D :D
    14% (3)15% (3)14% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|13

En İyi Kız Görüşü

• solcular Türkçü olamıyo mu

0|0
    0|0
    • Olabiliyor ama ben olanını çok nadir gördüm. Genellikle "kahrolsun amerikan emperyalizmi" diyorlar sonra da abd kuklası pkknın koruyuculuğunu yapıyorlar.

• teşkrler eig için :)

• Bir şey değil :)

En İyi Erkek Görüşü

• Türkçüdür. şu an ki devletimiz gibi terörle masaya oturmamış onları meclise sokmamış adam gibi adamdır.

2|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• hitler de rasyonel soldur. Elmayla armutu karıstırmayın.
    Ayrıca Atatürkün Kürtler Türkler de bu ulkenin sahibidir dedigi gunler de var sonradan domustur o ayrı.
    Yaptıgı ıyı seyler de vardır kötü seyler de

0|0
    0|0
    • "Türkiye Türklerindir"

Atatürk.

Hitler Nasyonal sosyalisttir. Atatürk ise sosyalist değildi. Devletçiliği sosyalistlik sanıyorsan eğer bilmelisin ki o zamanda insnaımız da yatırım yapacak para olmadığı için devletçilik politikası izlenmiştir.

• o halde cok dırdır etme.

• Kızma abla bir şey konuşuyoruz şurada

Erkekler Ne Diyor 12

• kardeşim atatürk türk milliyetçisidir bir nevi türkçü evet sonra batıcıdır yani batı tarzı bir türk milletinden yanadır solcu değil ama halkçıdır ve laiktirde

1|1
    0|0
    • Atatürk batıcı değildir; yenilikçidir. O dönemde batı bizden ileri olduğu için batıyı örnek alması onu batıcı yapmaz.

"Türkiye ne batılışacaktır ne de araplaşacaktır, o özüne dönecektir"

Buna benzer bir sözü var

• aynen doğru dedin o dönem batı ilerde olduğundan orayı örnek almış batıcı derken onu demek istemiştim :)

• O dönem Avrupanın yarısı kommünist, yarısı faşistti

0|2
    0|0
  • atatürk kendine özel bir düşüncesi vardı hani hiç bir düşünceden etkilenmemiş aslında şöle hepsini almış düşüncelerinde :D hani hiç bir şey diyemezsin din dil ırk hani eşitlik sol sağ orta hepsi var :D

1|1
    0|0
    • Ben de senin gibi düşünüyorum aslında :D

• bak mesela nutuk kitabınn arkasında şöle bir yazı var ben milletimi seviyorum onun içn çalışıyorum deme hani ülkeyi gez eksiklerini bil çözüm üret asıl vatanını seven böyle olur diye

• türkçüydü tabi a q ne solcusu. atatürkün adını kullanamadan prim yapamayacagını bilen solcu köpekler moskovanın gayrimeşru pi çleri atatürke iftira atıyor anca.(islamcılarda çok karalıyor insanlar ama bu konumuz degil su an ) çünkü biz atatürkçüyüz deseler medya destegi halk destegi hertürlü imkandan faydalanıcaklar ama biz deniz gezçişci stalinci komünistiz deseler kimse onları si kine takmayacak. keşke 80 yasına kadar yaşasaymış bee şimdi türkiye süper güçtü. veya keşke ismet inönü çakalına degil de devleti güvenilir birine bıraksaymış. anası si keyim ismet burdan senin. ismet inönünün babaannesi süt dilimi.

0|0
    0|0
  • Türkçü.

1|1
    0|0
  • türkçüdür

1|1
    0|0
  • Ne yapacaksınız? Dönemin şartları neyi gerektiriyorsa onu yaptı. Nutuk, gençliğe hitabeyi okuyun ideolojisini kavrarsınız. Ne yazık ki anlayamazsınız. Anlasaydınız, en iyi okullarda, en iyi şekilde, en efendi ve hanımefendi insanlar olurdunuz.

0|0
    0|0
  • Atam in ilkelerine iyice bakarsan şu an bulunan tüm görüşleri kapsamaktadır
    Hiç bir zaman anlamayan lar var bunu ama çok büyük adam miş çooook

0|0
    0|0
  • Aslında Atatürk bunların hiç biri tam olarak değildir, liberaldir. Hayatını biraz daha dikkatli okursanız incelerseniz siz de fark edebilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Türkçü'dür.

0|0
    0|0
  • Betoncuydu bence heryerde betonları var

0|0
    1|0
  • Solcu kesinlikle olamaz. Veya bu devirde..

Arkadaş solcu halk için var ve halkı desteklemek için. Oysa halka fayda verecek hiçbir şey yapmamışlardır, aksine kısıtlamışlardır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...