Kar, sadece parası olana ROMANTİK yağar sözünü duymuştum bir büyüğümden hakikatende haklı hiç bu bakımdan baktınızmı?

" Kar , sadece parası olana ROMANTİK yağar. " sözünü duymuştum bir büyüğümden. Karın yağmasına sevinenler olduğu kadar ; zor durumda olanlar , evsizler , çaresizler... var. Telefon kulübesinde simit satmaya çalışanların ; Bu soğukta giyecek bot ve ayakkabısı olmadığı için küçük ayakkabıların ökçelerine basarak gezen çocukların ; sokaklar ve ormandaki hayvanların ; nöbet başındaki MEHMETÇİKLER ' in ; asayişi sağlamakla görevli Polis memurlarının ; dışarıda çalışan tüm işçi kardeşlerimizin ; yollardaki şöförlerimizin ; çadırlarda , barakalarda yaşamaya çalışan insanların ALLAH ( C. C.) yardımcısı olsun inşallah.

( Ayakkabısının ökçesine basarak yürümeye çalışan çocuğa ayakkabı alan vatandaşımızı tebrik ediyoruz. Çocuğun yüzündeki sevinç , kelimelerle anlatılamaz.Kar, sadece parası olana ROMANTİK yağar sözünü duymuştum bir büyüğümden hakikatende haklı hiç bu bakımdan baktınızmı?

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• ne kadar dogru seyler yazmıssın söylucek baska birsey bulamadım bile , alttakı göruşten de etkılendım cıdden , allah zorda olanlara yardım etsın keyfi yerınde olanlar kadar zor durumda olanlarda var malesefkı..
    balıkesirliyim ben de bu arada :)

0|1
    0|0
    • Allah herkesin yardımcısı olsun Allaha şükúr etmek için bir çok nedenimiz var en çokta içimi yakan o amcanın telefon kulübesinde simit satmadıydî kimbilir ne derdi var :( neresindensin Balıkesirin?

• bı cok ınsan var böyle durumda kalan malesef , böyle zamanlarda sukretmek gerektıgını daha ıyı anlıyor ınsan.. merkezdeyım

• Kesinlikle haklısın söylediklerine imzamı atıyorum...

Erkekler Ne Diyor 2

• yani
    fakir kar yagınca telaşlanır
    evinın catısı akıyor olabilir
    odunu kömürü yoktur
    veya cocugunun ayakkabına su geciyordur
    cocuklugumda bunu yaşadım kar yagdıgı gün herkes eglenirken ben köşede oturdum
    eglenemedim ayakkabıma fazla su girmesin diye
    ayagıma poşet gecirip ayakkabıyı giydigimide hatırlıyorum..
    böyle büyüdük
    işte o yüzdendir ki karda eglenmeyi degil hep izlemeyi severim..
    cocuklugum aklıma gelir hüzünlenirim

1|1
    0|0
  • Aynen öyle söyledikleriniz ve resimler herşeyi anlatıyo. bizlerde gereken dersi alırmıyız şükredermiyiz elimizdekilerin değerini anlarmıyız bakalım...

0|1
    0|0
Yükleniyor...