İyilik-Kötülük göreli değil mi?

Dünyanın en büyük uyuşturucu kartellerinden Parblo Escobar binlerce kişinin hayatını söndürdü ama aynı zamanda yardım derneklerine milyonlarca dolar para bağışladı..

Şimdi Pablo Escobar iyi mi kötü mü?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Ozunde iyi biriymis ://

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Şovu severdi sadece bahsi geçen şahıs, vicdanen yardım ettiği yok yani.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• İyilik bir anlamda da kötülüğü bırakmak/terk etmektir.
    Kötülüğü terk etmeden yapılan iyilik depremde çatlakları olan bir evin çatlaklarını onarmadan yağlı boya yapmak demektir.

Yani iyi değil.

1|0
    0|0
  • Bana göre iyi olan sana göre kötü olabilir.
    Gerçekten öyle

0|0
    1|0
  • bilemedim şimdi

0|0
    0|0
  • Kertenkele dizisi temsili degildir 😂

0|0
    0|0
  • Davranışlar hakkında iyi veya kötü denilebilir belki ama kişi hakkında bunu söylemek zor. Davranışlarının %56'sı iyi olan birisi için iyi denilebilir mi? İyilik kavramı sadece matematiğe mi dayalıdır?

0|0
    0|0
  • Ben Pablo Escobar hayranı bir kadın olduğum için..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• İyi ve kötü sadece zor durumda belli olur nasıl ki bir kötü kolay yetişmiyorsa bir iyide kolay yetişmez. Bunlar sadece bir olayın sonucudur genelde acının getirisi insanı bu yola teşvik eder. Dışarıda insanlar toplumdaki statülerini korumak için toplumda bazı şeyleri söylemezler bunlar kötülük olarak anılır ama herkese göre kötü değildir. Death note isimli animede bunu bayağı anlatır ana karakter.
    "işte insanlar böyledir ryuk. örneğin 'kötü bir insanı öldürmek doğru mudur' diye birşeyi tartışmak söz konusu bile olamaz ama farzedelim sınıfta tartışıyoruz. herkesin soruya vereceği cevap: "bu yanlış" ve tabiki bu doğru cevaptır. insanlar toplum içinde bu aldatıcı tavırlarını korumaları lazım.(monitore dönerek) ama bu onların gerçek düşünceleri. korkaklar! hiçkimse benim varlığımı açıkça onaylamayacak. ama anonim internette kira hükmedecek, kira her yerde olacak. insanlar biliyor. onlar gelip söylemecekler. sonra temiz vicdanlı olanlar kalplerinde kirayı alkışlayacaklar. aynı zamanda suçlular korku içinde yaşayacaklar, yargının onları vurmasını bekleyecekler."

0|0
    0|0
  • Kesinlikle göreceli.

Mesela hırsızlık çoğu kişiye göre yanlış bir davranış ama Hindistan'da bir göç gösterisi. Orada normal bir şeymiş gibi algılanıyor.

0|0
    0|0
  • Göreceli kavramlar
    Çıkar uğruna iyi de kötü de derler

0|0
    0|0
  • Yaptığın iyilikte kötülükte kendinedir.

0|0
    0|0
  • Elbette göreceli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...