Cehennemin en çok kadınlardan oluşması hadisi?

Evet böyle bir hadis var ve yaygında sizce ne kadar doğru yani şimdi kadınlar tecavuze tacize maruz kalcak şiddet görcek satılacak insan yerine koyulmayacak hayvanlarda ayni şekilde ve cansiz varliklarda böyle şeylere maruz kaliyor gerçi ama cehennem en çok kadınlardan olcak öyle mi?

Güncellemeler:
şu eşine nankörlük yapan diyenler niye benim etrafımdakilerde tam tersi oluyor?

0|0
12|15

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle hadisin tamama bir bakalım "Ey kadınlar cemaati! (Allah yolunda) sadakada bulunun, istiğfarı çok yapın. Zira ben siz kadınların cehennemde çoğunluğu teşkil ettiğini gördüm." buyurdular. Dinleyenlerden cesaretli bir kadın:
    "Niye cehennemliklerin çoğunu kadınlar teşkil ediyor, neyimiz var?" diye sordu. Aleyhissalâtu vesselâm:
    "Ağzınızdan kötü söz çıkıyor ve kocalarınıza karşı nankörlük ediyorsunuz."(Buhari, Hayz 6, Zekat 44; Müslim, Küsuf 17) Hadis, ilk nazarda, kadınlara karşı her zaman her yerde görülen hafife alıyor bir tavır taşıyor gibi gelebilir. Fakat aslında, bunu söylemek hadisteki inceliği kavramamak olur. Resulullah (asm), kadınlarda tabii olarak mevcut, fakat farkında olamadıkları zaaflarını göstererek, şuurlu olarak o zaaflarının üzerine gidilmediği takdirde hasıl edecekleri zararın büyüklüğüne dikkat çekmiştir. Şöyle ki:
    Kadınlar annelik gibi, şefkat ve hissilik gerektiren bir vazife üzere yaratıldıkları için, bir kısım hissiliklerde erkeklere nazaran daha üstündürler. Bu hissi güçlülüğün, beraberinde getirdiği yan zaaflar var. Bu zaaflar hususunda şuurlu olunmaz, irade ile yönlendirilmez ve tabii hallerine bırakılırsa sahibini zarara atıcı menfi tezahürleri olacaktır. Resulullah (asm) cehennemdeki sayı çokluğunun bu fıtrî zaaftan ileri geldiğini belirtmiştir.
    Yukarıdaki cevabı aldığım adreswww.sorularlaislamiyet.com/.../...skil-etmesi.html
    "İlim taleb etmek her kadın ve erkeye farzdır" "mazlumun ahı ile Allah'ın arasında perde yoktur" cennet annelerin ayakları altındadır."Mü'minlerin îman bakımından en oigun olanları, ahlâkı en güzel olanlarıdır. En hayırlılarınız kadınlarına en hayırlı olanınızdır",""Rasulullah, düğüne gelen kadınları ve çocuklan görünce ayağa kalktı ve üç defa 'en sevdiğim insanlar sizlersiniz" dedi." Bu hadislere ve daha bir çoklarına göz atmakta gerekir. Ayetlere bakıldığında Zilzal Sûresinde "Kim zerre kadaf iyilik yaptığında karşılığını görecektir ve kim zere kadar kötülük yapsa karşılığını görecektir der. Bunun üstüne dahada birşey söyleyemem.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben bir bayan olarak sana cevap vereyim. Benim erkek arkadaşlarım var bir araya gelince bir sürü konu bulurlar ama oturupta başka insanları çekiştirmezler. Genel konuşurlar. Ama kız arkadaşlarım bir araya gelince dedikoduya başlarlar. Bazı kızlar özellikle dedikodu yapalım diye ortaya atlar. Dedikodu yasak şimdi erkek mi daha çok girer kadın mı? kadınlar.
    Kadınlar kendi aralarında bir sürü laf çıkartabiliyor bir bayan olarak ben kendi hemcinsimden çekinebiliyorum. Ağızlarına bir laf versen bir sürü şekilde sunuyorlar. Erkekler daha sakin ya konuşmuyorlar ya da az konuşuyorlar. Şimdi hangisi cehenneme daha çok gider? kadın.
    Büyü yaptırmak için kim daha çok uğraşıyor? kadınlar
    sen büyücü arayan kaç erkek gördün? belki çoktur ama benim çevremde yok.
    Bunlar açısından bakınca kadınlar çoğunlukta. Taciz tecavz bunlar Allah hepimizi korusun çok kötü ancak diğerleride günah. Diğerleride yasak o halde dikkat edeceksin. Eğer etmiyorlarsa ben tacizde bulunmadım niye cehennemdeyim deme hakkın yok.
    Bir bayan olarak bayanların diline düşmekten korkabiliyorum niye? bir gördüklerine bin katıp anlatabiliyorlar. Sen dedikodu için bir araya gelen kaç erkek gördün? Çoğu kadındır bunun ve günah olduğunu bilsede vazgeçmezler. Günahın karşılığıda cehennemdir. Ben erkekleri svaunmuyorum ancak bir bayan olarak günah çok işleniyor bunuda görmezden gelmem.

0|0
    0|0
    • Bende sana örnek veriyim benim arkadaş toplulugumda ya da gözlerimle bir araya geldigimizde kimseyi çekiştirmeyiz kocamıza şiddet uygulamayız tecavuz etmeyiz senin şu an dedigin şey erkeğin bir bayana çok bakması ki bu kesinlikle haram kadınında erkege çok bakmaması gibi bir sey günahı tek bir taraftan ele alamayız dedikodu mu ee o zaman sadece kadın çok yapar erkek yapmaz yapmayan çok kadında var yapan kadında zina yapan çok erkekte var zina yapan ćok kadında

• Senin ne kadar kötü çevren varmış böyle düşünmen normal tamam :D

• benim çevrem değil seninkiler fazla masummuş :) insanlar artık eskisi gibi değil dışarı çık neler neler var

Erkekler Ne Diyor 14

• her hadis doğru diye birşey yok, araplar zaten kadınları ikinci planda tutuyo değer vermiyo tabiki öyle derler

0|0
    1|0
  • Cehennemi kadınlar doldururken erkekler cennette hurilerle çift kale maç mı yapacak? İnanmayın bunlara...

0|0
    0|0
  • Bir kadın 5 vakit namazını kılar ramazan orucunu tutar namusunuda korursa cennettedir.
    Bir kadın eğer 3 kızını islamı şekilde yetiştirirse cennettedir. Ya Resulullah eğer iki kızı varsa? Oda aynıdır. Ya bir kızı varsa, oda aynıdır...
    Bu hadislere bakarak kadının cennete gitmesi çok kolay.

0|0
    0|0
  • Evet aynen islam dinine inanıyorsan böyle. bu sorunun cevabı için sadece kadınların giyim tarzına bakman dahi yeterli. bence

0|1
    1|0
    • Sizinde ellerinize ve GÖZLERINIZE bakmak yeterli umarîm açıklayıcı olmuştur

• benim için gayet açıklayıcı

• O kadar kadının olduğu yerin cehennemliğimi kalır? ;)

0|0
    0|0
  • Seytan hepsi

0|0
    0|0
  • kıza bak ya Allah a bile trip atıyor :)

0|0
    0|0
  • Uydurmasyon😪

0|0
    0|0
  • Her hadise inanma güzel kardeşim.

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Öyle hadis varsa ben bilmiyorum ama cehenneme herkes girecek sadece huşu sahipleri hariç

0|0
    0|0
  • günahkar keçiler :D

0|0
    0|0
  • Bu devirdekilerin bu dediklerin olacağını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bunun sebebi kadınların gıybet çok yapması zinaya teşvik ve eşine nankör olması. Bir de çok olmasının sebebi iman ile ölen ebedi kalmadığı için yani günahlarının cezasını çekip temizlenip öyle Cennete girecekler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• ya valla ne kadar uğraştıysam şu hadis meselesini türklere kabul ettiremedim ay ne kadar kıtlar çoğunluk ve hocalar ne derse onu yapıyorlar :D ya hala anlamadınız 1400 yıl geçmiş aradan, herkes hadis uyduruyor ve en güvenilir kaynak buharide bile saçma ve yalan hadisler var örneğin dünya balığın üstündedir hadisi buharide yani demem o ki siz hadislere inanmayın sadece kurana uyun, kuran neyinize yetmiyor ya? ayrıca öyle olsa nolur olmasa nolur? son olarak korkma dini sorgulayabilirsin belkide yanlış dindesin ya da yanılıyorsun anladın sen ;)

0|0
    0|0
  • dinlere inanmak.. doğru olduklarını nereden biliyorsunuz ki?

ya kutsal kitapları peygamberler yazdıysa, ya allahın sözleri değilse?

ben allaha inanan biri olarak kuranda kadınlar aleyhinde geçen sözleri, var olduğuna inandığım öyle yüce bir varlığa yakıştıramıyorum. o yüzden de dinlerden şüphe duyuyorum.

0|0
    0|0
  • Bir çoğu kadın şiddete ve tacize (ya da tecavüze) maruz kalıyor. Ama kadınların bazıları çok açık saçık giyiniyor bu hadisle alakalı olabilir fakat hadis hakkında bir bilgim yok.
    Derler ki üç kızı olan anne Cennete gider. Biz üç kardeşiz ama ablam namaz kılmıyor, kapanmıyor. O zaman öyle bir şey söz konusu değil. Fakat ki çok iyi bir insan sadece kapanmıyor ve namaz kılmıyorsa yinede kapanmadığı için ve namaz kılmadığı için olan günahını çektikten sonra cennete gider. Belki annesi de gider kimse kesin bilemez. İlla üç kız olmak zorunda değil. İki olur, bir olur.

Bu hadisin doğru olduğu gerçeği de yok. İnsanlar bazı şeyleri uyduruyorlar. Bak güzel kardeşim emin olmadığın hadislere inanma ama araştırmaya çalış.

0|0
    0|0
  • Demek cehennem cennetten daha güzel bir yer olma potansiyeli taşıyor.

0|0
    0|0
  • O değilde çok dedikodu yapıyoruz ya 😂

0|1
    0|1
  • günümüzdeki çoğu hadisler uydurulmuştur insanlar tarafından işlerine geldikleri gibi yorumlarlar

0|0
    0|0
  • Fitne, fesat, gıybet ve açık saçık giyinmek faktörlerindendir

0|0
    0|0
  • Bu zamanın kadınları cehennemin odunları

0|0
    0|0
  • Bu kadınları ikici sınıf, kötü canlıllar olarak görmenin bir sonucu.

0|0
    0|0
  • Dedikodu, gıybet sebebiyle olacağını duymuştum. Ama erkek kadın farketmez, herkes yaptıklarının bedelini ödeyecek sonuçta

0|1
    0|0
  • Evet bir dunya genel evi var.

0|1
    0|0
Yükleniyor...