Yanlışlıkla 10 lira fazla para üstü veren esnafa parayı geri götürdüm. Siz olsanız ne yapardınız?

Arkadaşlar dün birşey aldım ve 39.50 kuruş dedi telefoncu. Bende 40 lira verdim. Para üstü bana 10 lira 50 kuruş verdi. Yani 50 lira verdim sandı. Cebimde de 5 kuruşum yok ve o 10 liraya da çok ihtiyacım vardı açıkcası. Yolda geri versem mi vermesem mi diye acayip bocaladım. Aklımdan bin türlü şey geçti. Sonuçta herkes komisyon yiyo bilmem ne diyor bir tarafım bir tarafım da birsürü günahın var zaten birde kul hakkına gircen diyo. Resmen git gel yaşadım. Sonra gittim parayı yanlış vermişsiniz dedim ve geri götürdüm. Siz olsanız ne yapardınız paranın üstüne mi yatardınız yoksa geri mi götürürdünüz?

0|0
26|73

En İyi Erkek Görüşü

• 10.000 lira da olsa geri götürürüm , kendi emeğim olmayan parayı ne yapayım , trilyon bile olsa beni zengin etse ne olur etmese ne olur. Kendi param olmadıktan sonra..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 1 lira bile fazla olsa gotuyorum. hatta bir keresinde kursun kantinde 1 liralık borcum vardı bozuk yoktu bende. ben artık kursu birakmistim gidip odedim hatta gerek yok demişti yinede olsun dedim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 72

• Geçen gün kuşbalı kaşarlı pide ve büyük ayran söyledim. Evdeki broşüre göre 9 lira pide 2 lirada ayran 11 lira ediyor. Neyse sipariş geldi 100 tl verdim geri 90 lira verdi gitti adam. Sonra patronuna telefon açtım abi dedim ne kadar tutuyo bunlar 10 lira dedi ne oldu bir sorunmu var dedi eksik göndermedim para üstünü dedi. Bende dedim abi verdiğiniz broşürde pide 9 ayran 2 tl dedeim bana 1 tl fazla verdiniz dedim. Adam da o eski broşürdü yanlışlık yok dedi pide 8 ayran 2 tl dedi bende he tamam abi hak geçmesin dedim teşekkür edip kapattım teli :) Sende iyi yapmışsın ;)

1|0
    0|0
  • 55 trilyon bilet ikramiyesi çıkan bileti bile bulsam sahibine geri veririm çünkü kul hakkı yemekten ve allahtan korkuyorum...

1|0
    0|0
  • Off acaip sevap point yapmışsın :D aferin kız. Bende hemen veririm. Başkalarının günah işlemesi beni bağlamaz. Sonuçta bunların hepsinin hesabını vereceğiz. Bizden öncekilerde hiç ölmeyeceğim sandılar şimdikiler bu sanrıya daha fazla kapılmış durumda. Kısaca belki eve yürüyerek gittin ama cennete koşarak gidersin.

1|0
    0|0
  • Aferim sana kendini bozma.

1|0
    0|0
  • Bir keresinde kahvaltı için poğaça falan aldım 5 TL verdim kamil 48 TL para üstü verdi. Dedim hayırdır la sen ne içtin sabah sabah verdim parayı çıktım :D

1|0
    0|0
  • Ben 10 yerine 200 veren esnafa geri götürmüştüm.
    Sonuçta 200 ya da üzeri beni zengin yapmaz.
    De ki milyarlar bul, geri verir misin? Hayır vermem. :)

1|1
    0|0
  • geri götürürüm bende esnafım bende fazla verebilirim

1|0
    0|0
  • Senin mükafaatını her iki dünyada alacaksındır. Ve ben olsam bende verirdim, ki çok da buna benzer şeyler yaptım.

0|0
    0|0
    • Bu kadar günahıma rağmen mi mükafat alcam?

• Allah çok affedicidir. Bu yüzden Allah kullarını affetmek için bahane arar.

• Geri götürmek en doğrusu.
    İlla ki çıkıyor zaten.

1|0
    0|0
  • En iyisini yapmışsiniz böyle durumlarda o tereddüte dusmek bile çok kötü altı üstü 10 lira.

Ben de benzer bir olay yaşamıştım. Kışın dolmuşa bindim normalde olması gereken 5 lira cebimde yoktu. (Büyük ihtimal montumun cebinden şapkayı çıkartırken düştü.) Sonra dolmusta bir 10 dk ceplerimde para aradim ama param yoktu. İnsem yürüyerek gidemezdim. Gideceğim yere geldim ve indim. Sonra veririm düşüncesi vardı bende ama adamı sonra bulamadım. Çok pişman olmustum. Onun adına bir yere yardım yap dediler bende öyle yaptım.

0|0
    0|0
  • bende öyle yapardım

1|0
    0|0
  • bende öyle yapardım

1|0
    0|0
  • para üstünü eksik aldığım zaman istiyorsam fazla aldığım zaman geri veririm doğrusu bu

1|0
    0|0
  • verirdim bende kimsenin hakkını yiyemem zaten içim rahat etmez

0|0
    0|0
  • kızın dibisin helallllll :) haram para kursak tıkarmış bende aynısını yapardım

1|0
    0|0
  • En doğrusunu yapmışsınız geçen banada aynısı oldu geri verdim çocuk Sağol abi yoksa benden keserlerdi dedi

1|0
    0|0
  • tek kelimeyle helal olsun...

1|0
    0|0
  • valla acayip sevap kasmışsın şaka bir yana ben para üstüne hiç dikkat etmem genelde yanlış olsa bile fark edebileceğimi sanmıyorum bir keresinde bankada 11400 lira para çekmiş gibi dekonta imza attım hiç bakmazdım aslında ama olcak ya bakacağım tuttu dekonta yarı yolda bankaya geri döndüm bu benim değil diye

0|0
    0|0
  • Ben geri verirdim. Sonuçta benim hatam. Esnaf belkide benim yüzünden çocuğuna ya da evine bişey alamayacak. Herşeyi düşünmek lazım. Doğru yapmışsın. Her ihtiyacı olan alsa herkes dürüst olmadığı için sorunlar ortaya çıkardı. Kimisi ödemeyebilir kimisi de öderim deyip unutabilir.

0|0
    0|0
  • Bende geri götürürüm 10 tl ile zengin olacak halimiz yok

0|0
    0|0
  • Geri vermen guzel afferin duzgun insanmissin :)

1|0
    0|0
  • bir calma taktigi denemistim 15 liralik olan apple hediye kuponunu adama gosterip ne ise yarar diye sordum ona bunu alacagimi soyledim kasaya gittiginde 15 liraninkini 50 likle degistirdim ustunde barkod olmadigi icin fiyatini kendi yaziyor ve fiyatini 15 yazdi 50 tl degerinde olan kodu. sonrasinda yalnis hesap yaptigini soyleyerek 50 tlyi odedim adama zarar vermeye gerek yok

0|0
    0|0
  • Doğru olanı yapmışsın benim başımada zamanında gelmişti eskiden ekmek alıyordum şimdinin para 5 lira vermiştim para üstü olarak 20 olarak döndü tabiki geri verdim vermemiz lazım hak var ayrıca bu tip nühanslar hayata kattığımız anın yakışıklığını sergiler

0|0
    0|0
  • Çocukluğumda 5000 lirayı (6 sıfırdan òncesi ) sokakta bulup polise vereceğim diye 1 km yürümüş insanım

0|0
    0|0
  • Geri götürmekle iyi etmişsin. İhtiyacın varsa arkadaşından borç iste ya da ailenden para, harçlık iste.

0|0
    0|0
  • geri götürürdüm ki bu tür seyler başıma çok geldi ve her defasında geri götürdüm. haram para bana gelmez

0|0
    0|0
  • 10 lira para mı tabi götürceksin :D

0|0
    0|1
  • boşver doğru olanı yapmışın

0|0
    0|0
  • Aşırı derecede ihtiyacın varsa al. Ama sonrasında hemen geri öde tabi. Haram para almış olursun sonuçta vermezsen

0|0
    0|0
  • eğer 10 lira hayati bir önem taşıyorsa 1 2 gün sonra götürür verirdim. 10 lira sigara param olsun ve ya şununla da yemek yiyim türünden bir şey olursa gider hemen veririm. Bir insanın rıskı benim keyfimden daha önemlidir.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    42

Kızlar Ne Diyor 25

• Yok verirdim

1|0
    0|0
  • Bende verirdim çünkü sonra misliyle benden çıkar

1|0
    0|0
  • bende geri verirdim herkes yapmaz bunu helal olsun

1|0
    0|0
  • Gözümün önünde adam 200 tl sini düşürdü gidip verdim :) kul hakkına girmek kadar günah yoktur. Sakının

1|0
    0|0
  • Geri gotururdum. Ben gunah islemeyi sevmme

0|0
    0|0
  • ben geri götürürdüm.

0|0
    0|0
  • Bende geri götürürdüm iyi bir şey yapmışsın

0|0
    0|0
  • Doğru olanı yapmışsın.. Kesinlikle götürmek gerek. Onun emeği sonuçta.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle geri gotururdum en dogrusunu yapmissin

0|0
    0|0
  • tabıkı geri verırdım

0|0
    0|0
  • Gotururdum elbette.

0|0
    0|0
  • Yapılması gerekeni

0|0
    0|0
  • Dogru olani yaptin
    Goturum

0|0
    0|0
  • bende götürürdüm yoksa o para senden 10 misli cıkardı en iyisini yapmısın

0|0
    0|0
  • İyi yapmışsın, ben olsam yaptığını yapmak isterdim ama o an ne durumda olduğuma bağlı :/

0|0
    0|0
  • Götürürdüm.

0|0
    0|0
  • Geri götürürüm.

0|0
    0|0
  • Geri götürürdüm

0|0
    0|0
  • bir çok kez başıma geldi o an farketmediysem bile daha sonra götürüp iade etmişimdir

0|0
    0|0
  • Senin yaptığın gibi geri götürürdüm.

0|0
    0|0
  • Helal olsun hala iyi insanlar var

0|0
    0|0
  • Geri verirdim

0|0
    0|0
  • Aynisini bende yapmistim