Allah der ki; "hayvanlar benim dilsiz kullarımdır." Sokak hayvanların bu çaresizliklerine duyarsız kalanlardan mısınız?

Allah der ki;

"hayvanlar benim dilsiz kullarımdır. Onlar şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklardır"
Allah der ki;

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Profil resmimden de anlaşılacağı üzere bir hayvanseverim. Onlara şehir yaşamında alan bırakmadık. Her türlü zulmü yapıyoruz. Üstüne bir de kötülüyoruz. Biz insanlar kadar etrafına zarar veren canlılar yok yeryüzünde.
    Çok basit bir şey yapıyorum. Örneğin evde tavuk yemişsem kemiklerini sokakta ücra bir köşede kedilere veriyorum. Yemek artıklarını çöpe atacağıma sokak canlılarına veriyorum. Onlar da nasiplenseler kötü mü olur. İşin bir de şu boyutu var. Yemek artıklarını çöpe döküyoruz. Ondan sonra gidip çöpleri karıştırıyorlar. "Sen öyle vermezsen ben böyle alırım."
    Yaz aylarında su kapları bırakıyorum sokağa. 3 Saat su içmeyince ne hissediyorsanız hayvanlar da aynı şekilde hissediyorlar. Bir kap su koymanın ne zararı var ki.

Bu noktada bir özeleştiri yapmam lazım. Bir tane yavru kedi buldum ilkbaharda. Bir parmak büyüklüğünde minicik bir yavruydu. Bir dişi kedi ona analık yaptı. Ben de besledim büyüttüm. Gözleri iltihap kaptı. İyileştirdim. Eğer tedavi etmeseydim kesin gözlerini kaybedecekti. Ufak tefek tedavisini de yapıyorum. Buraya kadar her şey iyi de bu seferde fazla bakılmaktan dev gibi oldu. Göbeği kocaman oldu. Bildiğiniz kuzu gibi bir şeye dönüştü. Hımbıl bir herif. Görenler "kediye naptın böyle" diye soruyorlar.

0|2
    0|0
    • :) yeni garfield lar mı yetiştirdiniz yoksa
      tebrik ediyorum sizi insanlığınızı kaybetmediğiniz iin

• EİC seçiminiz için teşekkür ederim.

• rica ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• Aslında bazı ülkelerde olduğu gibi diğer tüm ülkeler'de de keşke sokaklarda hiç sahipsiz evsiz hayvanlar olmasa 😔

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Çok severim hepsini. Bir kedim var. Bahçede ise 10 taneden fazla var baktığımız Ayrıca elimden geldiğince internetten de para yardımı yapıyorum yaralı bulunan hayvanlar için. Onlar bir tane yahu.

0|2
    0|0
    • :) haklısınız
      onlara sahip çıkmak insan olmanın bir gereği

• Tabii ki öyle. Bir sürü insan var ki, hayvanları onlardan fazla seviyorum.

• Evime tapan birkaç kedi var. Yemediğim yemeği onlara yediriyorum. Ama artık yedirmeyeceğim. Benim kilomu geçecekler yakında.

1|0
    0|0
  • Kusura bakmasin da, insanoglunun basina ne geldiyse tabiata mudahale etmekten geldi. Dogal seleksiyon diye bisey var.

1|0
    0|0
  • Bikac tane kopekcik var onlara bakiyorum isyerinde 😊

1|0
    0|0
  • annem kartondan yuvalar yapıyor

1|1
    0|0
  • Arka bahçede 7 yavru var beslemeye çalışıyoruz www.facebook.com/.../?pnref=story
    videoyu ben çektim orda üstünde durdukları yertin içine giriyorlar çok şükür kalıcak yerleri var üst bölümdekileri açık yerleride kapadık kalıcak yerleri var. Annem birşeyler hazırlıoyorlar onlara bazen kasaptan et alıyoruz kar yağmadan önce çektim bu videoyu

0|0
    0|0
  • kediler yolumu gözler :)

1|0
    0|0
  • Elimden geleni yapmaya çalışıyorum

0|0
    0|0
  • Konuşamayan gönlü en zengin yaratıklar ve iyiki varlar benim en iyi arkadaşlarım

0|0
    0|0
  • müstakil evimiz var..

merdiven boşluğunu onlara ayırdık besliyoruz

0|0
    0|0
  • Böyle bir ayet yok... Dikkat çekmek isterken ayet uydurmuş olmayasın :))

0|0
    0|0
  • yok elimde olursa bişeler yaparım..

0|0
    0|0
  • Hangi ayette geçiyor?

0|0
    0|0
  • Kediler hariç hepsine bakıyorum köpek kuş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2