Bilim'e bilim kurguya inanırmısınız?

Yapılan bir çok bilim kurgu filmleri var. Bir çoğu çok absürt gibi gözüksede bence olabilmesi muhtemel olaylar. Mesela Philadelphia deneyi. Orada yaşanılanlar ve deney gerçek olabilir. Einstenin delice fikirleri olduğunu biliyoruz. Bu fikirin babasıda oydu. Geminin zamanda ve boyutta atlaması bir yerden bir yere gitmesi biraz komik gelebilir ama böyle bir çok deneyi amerika başta olmak üzere almanlar ve ruslar denemiştir. Özellikle Abd nikola tesla ve einstein ile birlikte bir çok deney yaptığını biliyoruz. Asıl soru şu, o zamanlarda bu deneylerin yapıldığı söyleniyor, ve yapıldıysa ya da yapılmasa bile 1943de olduğu iddaa ediliyorsa şimdiye kadar ne kadar ileriye gidilmiştir? Bu iddaa 1990da felan değil 1943de olduğu iddaa ediliyor. Bunu başaramasalar bile şimdiye kadar başardığını düşünüyorum. Çok üst düzey ileri teknolojiye ulaşıldığını fakat bunların gizli tutulduğundan şüphem yok. Biraz araştırınca aklı mantığı olan herkesin zihninde şüphe uyandırır..

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Bilim kurgu filmlerinde gördüğüm çoğu mantikli şeylere inanirim. Dediğin gibi olabilmesi muhtemel bunlarin. Bence günümüzde bilim adamlarinin bulduğu bir çok şey halka açiklanmiyor. Ve o filmlerde gördüğümüz şeyleri hayal edebiliyorsak, hatta bilimle açiklayabiliyorsak, pratiğe dökülmesi fazla uzun sürmez. Bu yüzden keşfedilen bir sürü şey bence de gizli tutuluyor.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bilim kurgu filmlerinden bile daha fazlası olabilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• :D cinsel aletimin ve yuzumun dudakr burun gözl haricimde her yerimin çelikle özel karbon sistemlerle donatılmasını isterdim gerekirse kollarımı heryerimi kesip organlarımla bütünleşik bile yapabilirler

0|0
    0|0
  • kardes o degilde interstellar i izledin mi:D

0|0
    0|0
    • Tabiki o zaten bambaşka bir olay 😄

• evet sadece insanlardan saklaniyor... unutma insani kontrol edebilmek icin insanlari birseye alistirip sonra adim adim oteki teknolojilere alistirmalisin. Bu hem parasal acidan teknoloji sahibine kazandirir, hemde daha uzun sureli bir surec oldugu icin hic bitmeyecek surekli gelisecek olan teknolojiyi kontrol etmelerini saglar. Bu yuzden hersey planlanarak piyasa surulur insan neye hazirsa o verilir. Niye hala benzinsiz araclara gecilmediigni hic dusundunmu mesela? Oysa Tesla Motor bunu yapiyor Elon Musk gibi insanlarla elektrikli arabayi tamamen bilgisiyar sistemiyle kontrol edebiliyor. Ama bir tek sey var pahali, her insanin karsilayamayacagi bir fiyat. Iste dunyanin basindakilar şu an benzinle insanlari somuruyorlar cunki elektrikli arabalar her insan tarafindan karsilana bilse tum yataklar elinde patliyacak. Derin mevzu bunlar :D ama insanlar tabi zamani gelince tamamen gunes enerjisiyle eletrik uretip yasiyacaklar. Sonsuz enerji filmlerde herzaman gordugumuz sey :)

• Bizi cok sasirticak bir gelecek bekledigi kesin, dusun 15 senede nasil teknoloji gelisiyor...

• Bence haklısın bende senin gibi düşünüyorum hepsi olmasa da küçük bir kısmı bir gün gerçek olacaktır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...