Katil birini öldürmen karşılığında, ailenden birisini ölümden kurtaracaksın. Öldürür müydün?

Bugün okuduğum romanın bir kısmından sormak istedim. Olay bunun gibiydi.

Ailenizden birisi kanser ve para ihtiyacınız var. O katili öldürürseniz size ameliyat için o para verilecek. Tabi illa kurtulacak diye de birşey yok.

Katili öldürür müsünüz?
Katil hakkında tek bildiğiniz, önceden birisini öldürmüş olduğu, ne için nasıl olduğunu bilmiyorsunuz.

• Evet, çünkü..
    54% (13)71% (10)61% (23)Oy Ver
  • Hayır, çünkü..
    46% (11)29% (4)39% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
15|10

En İyi Kız Görüşü

• Sanırım ahiretimi yakamam. Bilemedim, beni böyle zorda bırakan insafsızlara yalvarırdım yardım edin köleniz olayım diye herhalde :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bir saniye bile düşünmeden "hayır öldürmem" diyorum dostum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Karşıdakinin hükmünü vermek bana düşmez lakin sevdiklerim için yapamayacağım şey de yoktur o an gerçekten parayı bulabileceğim başka bir durum yoksa yapardım başka birini öldürmesi bu işi daha az vicdan azabıyla yapmama sebep olurdu sadece.. bir dee roman çok bana hitap eder gibi ismini söyler misiniz acaba? :)

0|1
    0|0
    • Olasılıksız.
      Kitabın yalnız sonlarına doğru gerçekleşen bir olay bu.. :)

• Anladım yani genel konusu bu şekilde değil olsun yine de merak ettim okuyacağım teşekkür ederim :)

• Valla günaha girer miyim bilemiyorum katilde olsa insan sonuçta zor bir soru bu :/
    Ama öldürürdüm herhalde valla çok zorlandım :D

0|1
    0|0
  • Eğer anne olmuşsam ve hasta olan kendi evladım sa bir saniye bile düşünmeden katil olmayan birini bile deşebilirim o potansiyal var bende 😏

0|1
    0|0
  • Birini öldürüp diğerini yaşatamm bir cana kıyarken bir cana can veremm ya da oda ölürse ameliyat da boşuna birini öldürmüş olucam ben de bir katil olmuş olucam kötülük işleyerek iyi olamm

0|1
    0|0
  • Hayır bir hayata son verip digerine can vermeye kimsenin gücü yetmez , evladim için bile olsa kimsenin canına kiymam

0|1
    0|0
  • Katil bir çok masum kişiyi cani istedi diye öldürmüş biri olsaydi öldürürdüm. Ama nasil katil olduğunu bilmiyorsam yapmam. Belki kazara öldürmüştür, belki pişmandir. Bu detaylari bilmeden yanliş bir şey yapmam.

0|1
    0|0
  • Hangi kitap?
    Çok zor soruymuş bu bilemedim. Öldüremezdim sanırım. Onunla bir farkımız kalmazdı o zaman. Hem bunu ailemden hasta olan kişi de istemez ve kabul etmezdi.

0|1
    0|0
  • Şayet kanser hastasi olan evladimsa bir ihtimal öldürebilirdim. Onun dişinda asla.

0|1
    0|0
  • İnsan ömrü uzamaz ya da kısalmaz. Ölüm günümüz bellidir. O yüzden öldürmezdim eğer ailemdeki kişi iyileşecek ise zaten iyileşirdi :)

0|1
    0|0
  • Öldürürüm ve bir bebek gibi deliksiz uyurum sorun da olmaz..

0|1
    0|0
  • Hayır, ben kimseyi öldüremem.

0|0
    0|0
  • Ben para için yaparım, neden sonuç farketmez 😉

0|0
    0|0
  • Ailem icin yaparim cezasinida cekerim

0|1
    0|0
  • Isterim ama öldüremem

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• katili öldürmem sebebi ise herkesin kendi yaşam hakkı var
    o katil diye bunu öldürmek bana düşmez..
    ayrıca kanserin iyileşip iyileşmeyecegide meçhul..

0|1
    0|0
  • olasılıksızlıkmıydı bu?
    hayır veren allah alır canı sadece.. bubır sınamadır uzak durmak gerekır..

0|1
    0|0
  • Bir canı alamazdim. Çok zor bir soru nereden aklına geliyor böyle şeyler :/

0|1
    0|0
  • bütün şeriyatı katlederdim

0|1
    0|0
  • bu ve benzerleri sürekli karşılaştığımız durumlar aslında ve gerçek hayatta bu veya bunun benzeri bir durumda kimseyi öldürmüyor veya ihtiyacım varken bir hırsızdan para çalmıyorum yapan sayısıda anketin aksine azınlıktadır.

0|0
    0|0
  • Parçalara bile ayırırım :D

0|0
    0|0
  • Evet ailem var sonuçta işin ucunda

0|0
    0|0
  • sevdiğimi öldürürdüm

0|0
    0|0
  • Hayır diyenler , öldürseniz de bir şey olmaz.
    Hacca gidip gelin temizleniyorsunuz.
    asdbsakfhdsf

0|0
    0|0
Yükleniyor...