İntiharın eşiğindeki bir insanı kurtarmak için ne söylerdiniz?

Karşınızda tanıdığınız ya da tanımadığınız bir insan var. İntihar etmek üzere. Ona neler söylerdiniz de belki yapmaz umudu oluşurdu sizde? Onu kurtarmak için ne söylerdiniz?

Güncellemeler:
Çok ilginç.. Herkes sizinle aynı şartlarda büyüyemiyor. Herkes sizin imkanlarınza ve inancınıza sahip değil. Bir insanı kazanmaya çalışmak varken kılını kıpırdatmayacak insanlar var demek ki.. Üzüldüm açıkçası. Peki ya inandığın tanrı (Allah), senin ona yardım edip etmemeni sınıyorsa? Müslüman kesilen kesim olaya neden bu açıdan bakmıyor? Yine de cevap veren veya düşünen herkese teşekkür ediyorum.

0|0
8|28

En İyi Erkek Görüşü

• Ölürsen cehennemin dibini boylarsın ordan bidaha cıkaman bak elimde çakmak var tut elinle tut yak bakim ne hissediyon histen çok ne kadar dayanıyon bundan daha sıcak işte bunun yuzbın katı kabul ediyorsan atla etmiyorsan gel birlikte çözek
    Sorunu

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Nefret ettiğin bu hayata tepkini neden kendini cezalandirarak veresin ki?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Her insan aynı güçlü yapıya sahip değildir. Fiziksel veya bedensel olarak. Ben mesela ruhsal vede psikolojik sorunlar yaşadım. 3 sene boyunca aynı anda ikisi ilede boğuştum. Panik atak ardından depresyon. Bu hastalıkları yaşamış veya yaşamakta olan insanlar bu hastalığın ne demek olduğunu iyi bilirler. Bunu anlatamama gerek yok. Sorun şu ki. Bu hastalıklari tedavi edilmesi için yani bun lar dan kurtulmak için. Anti depresan ilaçları kullanmak zorundadir kişi. Terapileri var ilaçsız tedaviler var onlar ayrı tabi ama çok bütçe isteyen bir tedavi herkesin maddi durumu yetmediği için bende dahil ilaç tedavisine yonelmek zorunda kalıyor insan. ... intihar a gelince. Anti depresan ilaçlarin hepsi a dan Z ye. Uzmanlar bunun aksini inkar etse de. Kişi kullandığı ilk 2 hafta içerisinde. Aklında intihar düşüncesi yaratıyor antidepresan ilaçların hepsi. Ben bu ilaclari 3 sene kullanmış biri olarak sunnlari söylemek istiyorum. Fiilen intihar düşüncesi yaratan ilaçları içen insan intihar etmez iken insan durduk yere neden intihar eder? Bunu dünyada hiç bir uzman nedenini bulamamıştir açıklayamamis tir henüz nedeni bilinmiyo. Ama bende en büyük nedeni ümidinin kaybedilmesi. En büyük faktör bu. Intihar in eşiğine gelen bir insan ümidini yitirmiş demektir.

1|0
    0|0
  • Atlamazsan adam deilsin derim atlarsa dünyada mkurtarmıs olurum kanks

1|0
    0|0
  • intihar etmeyi düşünücek kadar zayıf ve kafasızsa intihar edebilir bence. yaşamasının pek lüzumu yok. doğal seleksiyon rocks.

1|0
    0|0
    • Zayıfları kuvvetlendirme şansın varken neden zaten zayıf deyip ölüme terk edelim? Doğal seleksiyonla pek alakası yok sanki

• Herkes seninle aynı şartlar altında büyümedi. Kimse doğuştan güçlü iradeli ya da zayıf değildir. Sonradan kazanılır her şey.

• saygı duyuyorum haklı olabilirsin. ama ben gerçekten doğal seleksiyona inanıyorum ve hümanist değilim.

• böyle bir olay yaşadım. İş telefonumu arayan bayan intihar etmek istediğini söyledi. İşim vardı o an. Beni biraz beklemesini rica etim. Bu ara ben de tutuştum. Gerçekten yaparsa ve ben suçlanırsam diye. bekledi işim bitince aradım elefonumun şarjı bitene kadar sohbet ettik. sonrasında ne zaman kafası bozulsa aramaya başladı. 1 yıl sonra merak ettim tanışmaya gittim.

1|0
    0|0
  • Hicbisi

1|0
    0|0
  • Atlarsan adam değilsin...

1|0
    0|0
  • Ölme nedeni ni

1|0
    0|0
  • İntihardan vazgeçmek azraile ayıp olmaz mı

1|0
    0|0
  • hayatta ölümü göze almışsın bun dan daha cesur bir hareket var mı derim neyden korkuyorsun derim

2|0
    0|0
    • Gerçekten ölmek üzere olan birini kazanmak için çabalamayacak mısın yani?

• Afedersin ben yanlış anladım, teşekkür ederim :)

• rica ederim

• Ben intihara kalkışmışım millete ne diyeyim?

1|0
    0|0
  • Allah'tan kork...

1|0
    0|0
  • tek söylicegim'' gidecegin yerin buradan iyi oldugunu nerden biliyorsun'' olurdu

1|0
    0|0
  • Bana denk gelmedi

1|0
    0|0
  • ölmek çözüm değil kaçıştır popon yiyorsa yaşada görelim :)

1|0
    0|0
  • umudunu kaybetme

1|0
    0|0
  • Atla la

1|0
    0|0
  • Allah için ne yaptın diye sorardım.

1|0
    0|0
  • tayyip'i çağırırım

1|0
    0|0
  • Atla da gör ebenin nenesini:)

1|0
    0|0
  • arkandan bende gelıyorum der gaz verırdım :)

1|0
    0|0
    • Gerçekten ölmek üzere olan birine bunu mu söylerdin

• Hayır ben müslümanım, burdaki herkesin inancını bilmedigim için herkese inandıgın tanrı diyorum. Sonuçta allah da benim inandıgım tanrı

• allah inandıgın tanrı degil ALLAH ALLAHTIR.. tanrı ve allah cok farklı seyler.. googlede zakir maik allah ve tanrı videosunu izle tavsıye ederım.. baskalarını boşver.. atlayan atlar dostum birdefa yardımcı olmaya calısırım ama atarsa kendı bılır

• Allahin huzuruna nasil cikicakssin..

1|0
    0|0
  • at ya sıkıyosa at atmazsan arkadaşımsın.. derdim

1|0
    0|0
  • yaşamak gerekir o anki psikolojiye bağlı

1|0
    0|0
  • tek bir adım kaldı sonra sülalen raat

1|0
    0|0
  • erkekse gel seni bir pavyona götüreyimde keyfin yerine gelsin kızsa bakireysen atlana derim

1|0
    0|0
  • karışmam

0|0
    0|0
  • Sen intihar edersen bende ederim 😟

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Gidiyosan git gitmiyosan boşuna yorma beni

1|0
    0|0
  • Gel sarilalim belki iyi gelir.

1|0
    0|0
  • Daha çok gençmiş diyoruz görünce canlı iken söyleyebilmek istiyor insan.

1|0
    0|0
  • Yapamaz ki yapamaz ki..

1|0
    0|0
  • bu can senin degil

1|0
    0|0
  • Bende o cesaret yok, sen bari kurtul bu dünyadan derim.

1|0
    0|0
  • Bu dünyan yanmis öbürünü de yakma..

1|0
    0|0
Yükleniyor...