Türbanlı olup dar giysiler giyen kızlarımız?

Cok fazla bilincsiz kapanan var. Dışarıdan hoş göründüklerini düşünüyorlar biliyorum ama öyle olmuyor. Siz ne düşünüyorsunuz karşınızda böyle birini görünce? Kendi seçimi deyip geçiyor musunuz, iğneliyor musunuz icten içe?

Güncellemeler:
Bakınız lütfen kırıcı olmayın ben hiç kimseye karışmam. Sadece sizin fikirlerinizi istiyorum lütfen kırıcı olmadan söyleyin söyleyecekseniz, söylemeyecekseniz gidin. Bundan 2-3 sene oncesine kadar ben de öyleydim. Güzel olduğumu sanardım. Ama öyle değilmiş.. İnsan uykuda oluyormuş meğerse. Hiç kimseyi duymuyormuş. Çok şükür artık giyimime dikkat ediyorum. Ve etrafımdaki o kötü hissettirici bakışlar yokken insan daha huzurlu oluyor :)

0|0
15|41

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında başkalarının kusurları üzerine konuşmakta yanlış birşey ama ciddi manada o kadar sinirleniyorumki bazen tutamıyorum kendimi... Göze güzel desen çok saçma kafada başörtü daracık t-shirt pantolon çok cins bir görüntü.. Ayrıca islam kimliğine bürünüyorsun bunu doğru bir şekilde yansıtmalısın. Bunu yapamıyorsan başından o başörtüsünüde çıkar. Kimse ağzını açmaz..

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence kapalı arkadaşları değerlendirmektense açık dahi olsan önce kendine bakacaksın. Bu kapalı çıplaklar lafı sadece başını örtüp dar kıyafet giyen arkadaşlar için değil başı açık olup kendini kapalı giyiyorum diye savunan arkadaşlar için de geçerli. Evet hoşdeğil. Dini evirip çevirdiler kendilerine göre ama çıkıpta biri derse ki çok iyi biliyorsan sen kapan netcuk o zaman. Herkes kendi öz eleştirisini yapmalı.

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 40

• Şimdi kapanan bir bayan kendine kapanır kendi için namus vb içindir. Erkek kısmı içinde gözlerini kapamalı dinen böyledir kanunu göz zinasıda kötüdür.

Ve o şekilde dar kot giyip türban kullanan baayan çok dikkat çeker bakarlar..

Bayan olsun eşine sadık olsun yeter kapanma olayı kendine aittir :)

Siz bayansınız bunu daha iyi bilirisiniz ben irdeledim sadece :D

1|0
    0|0
    • Estagfirullah ben fikirlerinizi merak ediyorum sadece bundan 2-3 yıl öncesine kadar ben de öyleydim çünkü. Sonradan anladım kapanmanın sadece başörtüsü olmadıgını. Tesekkur ederim fikirleriniz icin :)

• Bak dedim son kelimem yerini tuttu bence efenim :) Sen daha iyi bilirsin

Her koyun kendi bacağından asılır fakat ben türk hanımlarımıza bir hoca gibi seslendim sankii :D

• ben aciklayim Türban fantazisi olan ve bunu altindaki kiyafetle sergilemektem hoslanan kizlar diyorum ben onlara alakasi yok yani türbanli falan değil onlar sadece bir tür eylem pesinde olanlar vede insanlarin turbanlilara karsi 4 4luk olanlara karsi azginlik icine girmelerini saglamak amaçları toplumu turbanlilara yöneltmek ;-)

2|0
    0|0
    • Sen varya şu an tüm kapalı bayanların ahını almissin benim annem ablam böyle değiller senin Allah belani versin

• farklı bakış açısı.. hiç böyle düşünmemiştim. teşekkürler

• bu dunyada baska türlü muslumanligi nasil degistirip uzaklastirabilirler ki hic dusunmedinmi yani kardeşim

• Süslüman

1|1
    0|0
  • utanç tablosu onlar, kapanmayı bu kadar yanlış anlayan insanlar görmedim, üst deve hörgücü, alt dapdar tayt, kapalıdan daha fazla dikkat çekiyorlar, yazık

1|0
    0|0
  • Bencede olmuyo n

1|0
    0|0
  • Daha fazla dikkat çekiyo içeride hazineler var diye insan merak ediyo ve bunlar yüzünden diğer kapalılara karşı bakışta değişiyo hergün biraz daha

1|0
    0|0
    • Cok haklısınız fikriniz için teşekkürler

• Çok zoruma gidiyor bir tek ben mi böyle düşünüyorum derdim hep benim gibi düşünen de varmış böyle bir soru olduğuna göre

1|0
    0|0
    • Maşallah için rahat olsun senin Allah korkusu olmayan kalp düşünmez böyle şeyleri. Düşünenler güzellik düşünürler işte

• Bence kim nasıl ne şekilde giyiniyorsa öyle giyinmeli.

1|0
    0|0
  • gerçekten tessettüre girmek demek şimdiki kızlar gibi kafasını rengarenk şalla kapatıp dötünüe dar tayt ya da pantolon giymek değildir.
    Ben şahsen iran modeline doğru gittiğimiz kanısındayım

1|0
    0|0
  • Ben girmiyorum günaha beni ilgilendirmez.

1|0
    0|0
  • Baslarina bagladiklari seyin anlamini bilmiyorlar.

1|0
    0|0
  • İnsan bilinçle yapmalı bunu. Grubunu suizan altında bırakmak pek iyi değil.

1|0
    0|0
  • İğneliyor iğrendiriyor bir açık daha namuslu öyle giyinenlerden samimi gelmiyor başıını kapamış altına tayt giyeni gördüm amaç nedir anlamak mümkün değil tiksindirici

1|0
    0|0
    • Maalesef haklısınız..

• Öyle kızlar uzak olsun hepimizden ben namusluyum ayakları bunlar kendi istedikleri erkeklerle iletişim kurmanın bir yolu ben namusluum bak falan dier beğenmedikleride kapalı kız uzak durak desinler die öyle giyiniyolar kapanan dine göre kapanr Allah sevgisi içib kapanr öbür dünyayı düşüp kapanr ama nerde dar kot tayt götlernde beli daraltıyolar sanıyolar ki örtünme bu

• onlar kapanmayı sactan ibaret sanan süslümanlar

1|0
    0|0
  • Üstü minare alrı kerane mi derler ne haha onlardan

1|0
    0|0
  • Süslümanlardan mı bahsediyoruz evet hiç sevmiyoruz kendilerini.

1|0
    0|0
  • Ben giydiklerine değil giysilerin altındakiler düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Onlar namussuzluğu gizlemek için o türbanı takıyorlar. Hal böyle olunca, onlarla ciddi düşünmem.

1|0
    0|0
  • Onlat sırat koprusunun ustunde durup cennet kokusunu alamadan cehenneme gidecekler

1|0
    0|0
  • türban diye birşey yok bu hurafedir baş örtüsü humur vardır kuranda
    şimdikiler bekaretini kaybediyor sonra kapanıyor
    baş örtüsü din diye kullanıyor bu cok büyük tehliekdir

1|0
    0|0
  • giysinler milletin giyimine kuşamına mı karışır oldunuz

2|0
    1|2
    • Hayır orada da belirttim zaten herkes kendi bilir sadece sizlerin fikirlerini merak ettim.

• @Lisansız o kız da kendince o kadar yapıyor kim kusursuz ki

• Kız? Tabiki kimse kusursuz değil ama zor da değil adam gibi kapanmak

• No Comment

1|0
    0|0
  • Örtülü ödenek gibiler 😊😊😊

1|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
    • Biliyorum bunu evet malesef hal böyle

• Ya kapalı olursun ya açık ortası olmak insanın kafasını karıştırır

1|0
    0|0
  • Umrumda değil.

1|0
    0|0
  • içten içe giydiriyorum ona :D

1|0
    0|0
  • Çok saçma buluyorum 😏

1|0
    0|0
  • motor :D

1|0
    0|0
  • onlarda cok dar giyiniyorlar adamı tahrik ediyorlar

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 14

• Sevmiyorum..
    Kapancaksan islami sekilde kapan.. islam basini kapat diger yerlerini ac demiyor..
    Ama yinede kendi bilcekleri..

2|3
    0|0
  • Amaç sadece gösteriş. Kapanırsa bir insan Allah için kapanmalı.

1|3
    0|0
  • bazıları bir hayli dikkat çekici oluyor :/

1|1
    0|0
  • Hepimiz cehenneme.
    onlarda çıtır çıtir odun olacak hanimkizlarimiz

1|1
    1|2
  • Ben onlara hakkımı helal etmiyorum. Onlar doğru düzgün kapanan insanlar hakkında bile saçma sapan düşünülmesine yol açıyorlar ve başörtü oyuncak değil. Takıyorsa giyimine ve davranışlarına dikkat etmeli.

1|1
    0|0
    • Haklısın kardeşim ben de aynısını düsünüyorum.

• Kimin ne giydiği beni hiç bağlamaz.

1|0
    1|1
  • Buğzediyorum.

1|0
    0|0
  • Aramizdaki tek fark basimizdaki oluyor... onun dışında hersey aynı da diyemem onlar daha abartılı

1|2
    0|0
  • iğrenıyorum acıkcası

1|1
    0|1
  • isterse türbanlı olup mini etek giyer isterse çarşafa bürünür isterse kapanmaz bile insanları kıyafetleriyle eleştirmem, nasıl istiyosa öyle davranır herkes kendinden sorumlu

1|0
    1|1
  • Sanane istediği gibi giyinir git gptunu başını acana bak sen

1|0
    0|2
    • Dar giyenle açan arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum.

• Sanane kızım ya git sor o zaman onlara burada niye laf yapiyon yiyosa sor

• Benim laflarım burada kalmaz bayan. Gerçekte yaşadıklarımı bir de buraya taşırım insanlar neler düşünüyor diye merak ettigimden. Soruyorum zaten öyle arkadaşlarıma. Ama sen meseleyi anlamadın. Ben sizin fikirlerinizi sordum anlayabildin mi?

• ya ne kastınız be sizene elalemden. Çok biliyosunuz ya kapanıp siz gösterin doğrusunu madem he yok yapamam diyosaniz kesin sesinizi oturun

0|0
    0|0
    • Ben elimden geldiğince örnek olmaya çalışıyorum bayan :) sadece fikirlerinizi merak ediyorum teşekkürler

• Kesinlikle yaptıkları doğru değil ama Sanane?

0|0
    0|0
    • ben karışmıyorum zaten bayan, sadece fikirlerinizi merak ettim.

• ben karışmıyorum ama karışan karışır, peki bundan sanane? lütfen üsluplu ol.

• Üslubumda hiçbir sorun yok. Karışan karışır gibi saçma bir cümlede olamaz. Isteyen istediğini giyer, istediğini yapar. Kul ile Allah arasında olan hesap niye milleti ilgilendirmeli?

• İğneliyorum içten içe gerçekten berbat duruyo
    İlk kapandığımda ben de öyleydim kısa bir süre fakat farkında değildim yani o yüzden artık daha dikkatli bilinçli güzel giyiyorum çok şükür

1|1
    0|0
Yükleniyor...