Neden ateist olur bir insan?

Allah ın varlığına bu kadar kanıt varken bu inanç nasıl oluşabilir?

0|0
9|21

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü yapacağı şeylerin önünde din vardır ve vicdanını rahatlatmak için dinin varlığına inanmamaya seçer. Bazı insanlar da Allah'tan istediği şeyler olmadığı için dinden vazgeçiyor.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Akli ve dusunme yetenegi olmayan, tabiri caizse zordan kacan isine geldigi gibi davranmak isteyen ateistligi secer. Baska hicbir aciklamasi yokdur, inanan birsey kaybetmez, inanmayan kaybeder.

2|0
    0|0
  • Kendini müslüman zannedenler yüzünden

1|0
    0|0
    • (Onlar) sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Artık (hakka) dönmezler

• Yüce Allah'ın varlığını yok saymak kanıtlara bile inanmamak herşeyin tesadüf üzerine var olduğunu düşünmesi sanırım.

0|0
    0|0
  • kanıt söyle bir tane

0|1
    2|0
  • insanı yanlış yönlendirenin çok olmasından ve ona doğruyu gösterek kimse olamasından

1|0
    0|0
  • sana bakıyorum ve tanrının olmadığına daha çok emin oluyorum. Aklı olan bu malı yaratmaz mkk

0|1
    2|3
  • inançlı mantığına göre sorumluluktan (günahtan korunma ibadet yapma) kaçma, ateist mantığına göre görmediğine inanmama

0|0
    0|0
  • İnanan insanların hatta kitlelere yön veren insanların, inançla ilgili yaptığı onca kötü şeyler varken, ateistte olur, put perestte !
    Zaten ülkedeki sorun da bu, insanlar ekrana inanıyorlar, açık gerçek kaynağından okumayı kimse tercih etmiyor! Haliyle kulaktan dolma bilgilerle inançları şekilleniyor! Bu insanın çocuğunun inançlı biri olmasını düşünebilir misin? İmkanı yok!

0|1
    0|0
  • İblis ve soyunun telkinleri ile :D

0|0
    0|0
  • özentilikten baska birsey degil ateistim dediklerinde kendilerini birsey saniyorlar

1|0
    0|0
  • Görelim kanıtları. Bekliyorum.

0|0
    1|0
  • Allah'a inanıp inanmamak değil mesele. Geneli içki ve zina için oluyorlar. Sırf kendilerini avutma adına.

0|0
    0|1
  • Kendi dayanak noktaları vardır elbet tabi nekadar doğru bunuda bilemeyiz ama herşeyde bir açık uç olduğuda su götürmez

0|0
    0|0
  • Ateist değilim ama Deist im. dinlerin hiçbirisine inanmıyorum. hepsi yalan dolan safsata kaynıyor. tek bir şey var benim için o da Gök Tanrı

0|0
    1|0
  • herşeyi sınırsız yaşama isteği bişeye bağlı olmasa sınırda olmaz

0|0
    0|0
  • Eğitimsizlik

0|0
    0|0
  • Kanıt derken?

0|0
    0|0
  • Allah korusun

0|0
    0|0
  • Hristiyan olsa eyvallah, Fakat gidip bomboş bir saçma kutuyu seçmek mantıksız.

0|0
    0|0
    • Aynı fikirdeyim fakat hıristiyanlıkta mantığıma ters düşüyo

• Demek istediğim, amaç farklı dine geçmekse, ateist olacağına bari hristiyan ol.

Allah göstermesin, kınamıyorum.

• onların kulağı var duymazlar, gözü var görmezler. bu yeterli değil mi sence?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• O ateistler hayattan sille yeyince allahım yardım et diye secde ederler

2|3
    0|3
  • encrypted-tbn1.gstatic.com/images
    Islerine gelmedikleri icin
    Yoksa durum bu

1|0
    0|0
  • Cahillik kardesim

1|0
    0|1
  • Onlarda gram beyin varsa.. Bence ateistliğin temel sebebi sorumsuzluktur. Düşünsene hiçbir şeye ihtiyacın yok hesap yok. Ohh rahat.. Bizim dinimizde tam tersi sorumluluk dinidir

1|0
    0|1
  • bela arıyor onlar

0|1
    0|0
  • fdksjhfkjsdh ne kadar kanit

0|0
    0|1
  • işsizlik. can sıkıntısı galiba

0|0
    0|0
  • Ne olursa olsun saygı duymak lazım bence

0|0
    0|1
    • İslam ın güzelliğidir saygı duymak @Seraöztürk12

• gülmek iyidir cahil ergen kardeşim. benim bitirdiğim okulun kapısına bile yaklaşamazsın. kuranı eminim 1 sayfasını bile okumamışsın gelip burada cahilliklten akillikten dem vuruyorsun hadi sütünü iç yatağına hadi bakim

• @Hakan86 bide bana cahil diyosun ya kendi acıncak haline bakmadan en çok da ona gülüyorum senin bitirdiğin okul beni ilgilendirmiyor. Kuranı okumadığımı söylemedim hiç bir şeye inanmadığını söyleyip Müslümanlığı kötüleyip Kuran okuyan sen misin? uzatmayalım herkes inanmak istediğine inanır.

• inançsızlıktan aileden çevreden her şeyden etkilenir insan

0|0
    0|0
Yükleniyor...