Geri dönüşüme katkı sağlıyor musunuz?

Çalıştığım şirkette her gün cam şişeleri ve kırılan bardakları çöpe atıyorduk.
Keza bir o kadar da kağıt çöpümüz oluyordu.

/Burası kırsal..

Belediyeye yazdım ve buraya cam ve kağıt için geri dönüşüm kutuları getirdiler :)
Okulda ki çocukları da örgütledim..

/Daha plastik için getirmediler ama :(

Elimden geldiğince geri dönüşüme katkı sağlıyorum yani; Siz?

Geri Dönüşüme Katkı Sağlıyor Musunuz?

1|1
1324

En İyi Erkek Görüşü

• hakkaten kış güneşisin israf ve çevre kirliliğinin üst düzey olduğu bu dönemde çevreyi dikkate almak kışın güneş kadar önemli

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 23

• Fabrikada buna bolca katkı sağlıyoruz. :):

1|0
    0|0
  • Bunu bir görev addetmek istiyorum. ama bağlı bulunduğum belediye geri dönüşüm konusunda aşırı bir şekilde duyarsız. kayseri'de yaşarken bir dönem belediye, evlere çöp poşeti benzeri torbalar verliyordu ve bu poşetlere sadece geridönüşüm ürünleri atılmasını istiyordu. Çöp poşeti olarak kullananlara ise ceza vardı. bunu şu an bağlı bulunduğum belediyeden talep etmeme rağmen hiç bir cevap alamadım. Temel bilimler eğitimi almış birisi olarak geri dönüşümün önemini çok iyi kavramış birisiyim. tükettikçe yaşanmaz bir hale gelecek dünyamız. bunun için kaynak kullanımı ve geridönüşümün önemini çok ama çok etkili bir biçimde empoze etmeliyiz.

1|0
    0|0
  • Plastikleri ayırıyorum sadece. Belediye gelip topluyor. Onun dışında pek dikkat ettiğim söylenemez :D

1|0
    0|0
  • Çöpe atarken bile özel olarak ayrılmış cam, plastık ya da kağıt bidonlarına ayrı ayrı atmamız çok büyük fayda saglıcaktır. zor bısey değil , evde üç ayrı çöp olusturup , üstlerine kağıt , plastık ya da cam yazmamız ve buna uymamız yeterlı olucaktır. düzenli olmak hem bıze fayda saglar , hem dogaya :)

1|0
    0|0
  • İstanbuldayken Geri Dönüşüm Konteynırlarına Katkıda Bulunuyordum.

1|0
    0|0
  • Bizde zaten mecburi
    Pvc
    Kağıt
    Metal
    Evsel
    Kontamine
    Kimyasal
    Cam
    Katı
    Sıvı
    Gaz
    Civa buharlı ampul
    Hepsi ayrı ayrı
    Ama seni canı gönülden tebrik ediyorum eğer belediye yetersiz kalırsa daha büyük kurumlardan yardım iste

1|0
    0|0
  • mümkün olduğunca

1|0
    0|0
  • çöpe atıyorum işte bu kadar bwenden😬

1|0
    0|0
  • Hayır, asla, kızarmış yağı da lavabodan döküp binlerce litre suyu kirletiyorum.

1|0
    0|0
  • bu ülkede herşey boşa

1|0
    0|0
  • senin gibi duyarlı insanları görünce çok seviniyorum bu bilincin hepimizde olması lazım ama mualesef... tebrik ediyorum seni bu duyarlı tavranışından ötürü umarım örnek olursun çevrendekilere...

1|0
    0|0
  • Bir tek kağıt için :D

1|0
    0|0
  • kağıt ve gazete atabiliriz.

1|0
    0|0
  • hayır hic

0|0
    1|0
  • Denk gelirse kullanmaya özen gösteriyorum

1|0
    0|0
  • Bilinçli tüketici çevreci akıllı kızları severim

1|0
    0|0
  • ewet

1|0
    0|0
  • Evet genelde bilgisayardan cok dosya siliyorum

1|0
    0|0
  • saglıyoruz tabı calıstıgım yerdekı plastık atıklardan benzın urettıgım bıle oluyor :D

1|0
    0|0
  • hepsini kalirofer kazanında yakıyorum ısı olarak peteklere geri dönüşüm olarak geliyor

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 12

• Kirsalda böyle imkanlar yok daha önce defalarca başvurduğumuz halde gelmedi o çöp kovalari iyi aklıma getirdin bir daha yazayım :)( biz evdeki çöpleri ayırıyoruz gıdaları hayvanlara kağıt, ambalaj atıklarını ayrı plastik, cam atıklarını ayrı torbaliyoruz ve birikince tel açıp aldiriyoruz :)) çocuklar mahalleyi orgutledi bizde de

1|0
    0|0
    • Bizim belediye başkanı beni çok sever de :D
      Tebrik ederim kuzum, bende plastik için dönüşüm sağlayamadım, burası küçük yer insanlar pek dikkat etmiyor da çocuklarla iş birliği yapıyorum bende onlar çok daha duyarlı. Nereye telefon açacağımı bilsem ararım ama direkt onun için konteynrlar getirmeleri için uğraşacağım.

• Belediye haftada 1 gün topluyor biriktirip belediyeye veriyorum.

1|0
    0|0
  • Annem de aynısını her taşındığımız site için yapıyor. Sayesinde artık 30 daire atıklarını ayırıyor.

1|0
    0|0
  • Tükettiğim ürünleri , oldugu takdirde geri dönüşümlere atarim

1|0
    0|0
  • Bende atölyede kağıt poşet cam pilastik artan yemek ihtiyacı olan birine yardım etmek için mutlaka ayırıyoruz bir ayrı köşe oluşturduk en azından bu şekilde muhafazakar olabiliriz ve belki örnek olur diye yolda bile bulduklarımızı hiç çekinmeden utanmadan topluyoruz çünkü artık birileri bunu fark etmeli...

1|0
    0|0
  • Yani sagladigim pek soylenemez

1|0
    0|0
  • Disarda su almamaya matara kullanmaya calisiyorum. marketten bazen poşet almiyorum. bez cantam var. yoğurt kaplarında yeşillik yetistiriyorum

1|0
    0|0
  • Bizde topluyoruz plastik kapakları kağıtları okul topluyor sanırım gelip alcaklar inş :)

1|0
    0|0
  • Atık iinsanlari donusturemiyorum bence en önemli sorun bu

1|0
    0|0
  • Çok isterim ama

1|0
    0|0
  • Evde ayrı çöp poşetlerine koyuyorum ama olduğumuz semtte ayrı çöp kutuları yok.

1|0
    0|0
  • seni tebrik ederim

1|0
    0|0
Yükleniyor...