Ülkemizde kadın hakları yeterince sağlanıyor mu?

Başlıkta sorduğum gibi bayan hakları yeterince sağlanıyor mu? Görüş atan herkese +1

Güncellemeler:
Bayanlar size sormalıyız bunu sizce?
Bayanlar?

0|0
7|9

En İyi Kız Görüşü

• Ne siyasi ne de sosyo-ekonomik olarak sağlanıyor.
    Seçme 30 seçilme 34 te verildi ama Meclisteki kadın sayısı çok düşük, seçim sıralamalarında aşağılarda yer alıyorlar; çalışan kadın sayısı düşük ( raporlardan bakılsın) ve yükselme fırsatı yakalayabilen kadın çok az, sigortasız çalışan kadın sayısı çok fazla; sosyal olarak söylemeye bile gerek yok yalnız sokağa çıkmaya korkan, eş aile baskısı yaşayan aynı zamanda toplum baskısına maruz kalan bir çok kadın var. Üstünden çok geçmedi daha sayın Arınç'ın kadın kahkahası üzerine söyledikleri, hatırlarsınız herhalde.
    Ne siyasal ne sosyal ne de ekonomik haklarımız tam olarak sağlanıyor.
    Kağıt üzerinde varolan haklarımız onlar bizim sanırım !

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• gibi pek değil.

0|1
    0|0
  • İnsan hakları bile sağlanmıyor

0|1
    0|0
  • Ataerkil anlamsiz zihniyetlerde kadindan korkulur o yizden nefret edilir, bu ulkede de boyle. Bunu kirmak ve insanlari bilinclendirmek icin orgutlu olarak calisiyoruz 💜

0|1
    0|0
  • Öncelikle biz bayan değil kadınız bunu söyleyeyim. Kesinlikle bu ülkede ne kadın hakları diye bir şey var ne kadına değer söz konusu. Bir kısmı tenzih ederim ama erkeklerin çoğunluğu toplumda kabul görmüş yanlış yargıların ayırdına bile varmıyor. Erkek olmanın sorumluluklarına varamıyor , organını önemli görüyor. Kadına cinsel obje gözüyle bakılıyor. Şimdi eğri oturun doğru laf edin bunları okuyup bu siteden gördüğü pembe sayfalara pislik içerikli hayvani mesajlar atmayan , sadece belli konuları konuşmak üzerine kuduruk mesajlar atmayan kaç erkek kaldınız ki ya. Lütfen geleceğin babaları olarak kendinizi yargılayın lütfen. Değişim bireyde başlar ve topluma yayılır , sevgiyle.

0|1
    0|0
    • Naziklik olsun diye bayan terimini kullanmıştır

• Ya benim kararlarımı sorgulamak size düşmedi ben hiç bir şeyden utanmam zaten bu benim tercihim benim yapım böyle siz kadın söylesin ben bayan söyleyeyim gelmiş bana ne diyorsunuz kadın demenin kötü bir şey olduğunu söylemiyorum zaten sadece kadın kelimesi bana kaba geliyor

• İşte ben de kaba gelmemesi gerektiğini söylemeye çalışıyorum , bu size has bir şey değil birçok insan kadın kelimesini kaba bulur ve söylenmesini anlamsızca yargılar. Her neyse iyi günler.

• Saglanmiyor

0|1
    0|0
  • Sağlanıyor bence

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Direkt insan hakkı yok.

0|1
    0|0
  • kadın hakları mı oda ne?

1|1
    0|0
  • Ülkemizde ki kadınların hakları umurlarında degil ki

1|1
    0|0
  • fazla fazla

0|1
    0|0
  • ne olabilirki mesela bence zihniyet meselesi adam odunsa karısına kızına çektiriyor

0|1
    0|0
  • Kendi Savunma mekanizmalarını güçlendirirlerse bunu başarırlar..

0|1
    0|0
    • ahaha iyiymiş , tecavüzcülere karşı her kadın bir savunma sanatçısı falan olabilir dimi mesela? Ya da bize laf attıklarında otobüslerde tacize uğradığımızda kendimizi çığlıklarla savunalım ama hep biz savunalım çünkü hırsızın hiçbir suçu yok , sevgiyle.

• @Kadıngibikadınn ne diyosun ya ben onumu kast ettim zebanye karşı bir melek ne adar dayana bilir nereye çekiyosun mvzuyu !!

• Sanmıyorum.

0|1
    0|0
  • FAZLASIYLA

0|1
    1|0
Yükleniyor...