Paranoya mı daha çok yıpratır güven sonrası hayal kırıklıkları mı?

Sürekli acabalarla yaşamak başa gelecek olumsuzlukları önlememesine rağmen inatla bundan vazgeçemediğim oluyor. bir yanımda o ihtimali reddediyor. Ciddi anlamda yıpratıyor bu beni.
Güven sonrası yıkımların sebep olduğu takıntılı haller doğru insanlara da olan yaklaşımımı kötü etkiliyor. Tüm denemelerim boşa çıkıyor. İnsanlar beni şaşırtmıyor.

Sadece iyi yanlarını dile getiren, hemen hemen herkesin nefret ettiği ve basına gelmesini asla istemeyeceği şeyleri sert bir dille söyleyen insanların samimiyetsizliğini gördüm. Tam aksine kötü yönlerini dile getirip dürüst davranan kimselerin de güvenilir olduğunu düşünmüyorum. Bu hayatta babama bile güvenmem diyenlerin bunu gerçekten başarıyor olması çok ütopik. bir insan nasıl böyle yaşar ki?

Ortayı bulmak bu kadar zor mu? Sizin hayatınızda olan ve girecek olan insanlara karşı tutumunuz nasıl? Herkes kötü müdür?

0|0
14|20

En İyi Erkek Görüşü

• Bence kesinlikle guven sonrasi hayal kirikligi daha kotudur. paranoyanin olcusunu birseyler baslamadan once ayarlayabilmek genelde mumkun olsa da guven sonrasindaki rahatlik sonucu kestirmeyi ve mantigi ortadan tamamen kaldirabiliyor. soyle bir betimleme yapsam sanirim uygun duser. surekli ortalama bir gelirle yasamak, bir sure katrilyonerlik yasayipta sonra dilenci haline dusmek gibi. paranoya sabit gelir, katrilyonerlik guven sonrasi h. kirikligi. Onerim hayatimizda illede cok kisi olmasina gerek yok. olabildigince az ve secisi, uzun sureli izlenimlere ve yasanmisliklara bakilarak yargilari duzenlemek

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• Acabalar, keşkeler, deseydim yapsaydım sözleri ve daha fazlası...
    Her insan bunların getirisi ve götürüsünü yaşamıştır. Bilhassa bende çok olmuştur ve hala da oluyor. Gerçekten de ruhu, benliği ve bedeni ciddi anlamda yoruyor bunlar. Ömürden ömür götürüp sindiriyor, yıpratıyor. Avuç içi karıncalanıyor, içim burkuluyor, kalbimde bir sızı hissediyorum ve görünmeyen ama aktığını bildiğim şekilde kanıyorum.
    Ne zaman iyi bir şey gelse başıma, ne zaman güneş parlasa, ne zaman mutlu hissetsem derinliklerimin ta en derininde o "kaybetme" duygusu otomatik bir mesaj gibi yankılanıyor içimde ve usulca fısıldıyor kulağıma; "yine kaybedeceksin!"
    Bahsi geçen insanları, onlara benzeyenleri, daha kötülerini ve daha iyilerini ve yarattıkları tahribatı bende gördüm ve yaşadım. Güven, benim için her zaman eski bir asma köprü gibi olmaya başladı. Halatları yıpranmış, tahtaları kırık dökük ve kendisi sallantılı...
    Elbette herkes kötü değildir. Dinozorlar misali nesli tükenmedi iyi insanların. Ama azınlıkta kaldılar. Kötülüğün kolay iyiliğin ise zor çok zor olduğu bir dönem bu...

0|0
    0|0
  • Paranoya genele aittir guven snrasi kisiye ozeldir

1|0
    0|0
  • bir çok kez güven sonrası hayal kırıklıkları zamanla paranoyaya döner ama her zaman hayal kırıklıkları güveni çok yıpratır hemde çok..

1|0
    0|0
  • Hayal kırıklığı senin yanlışın değildir karşı tarafın suçudur bu seni kısa süreli uzebilir paranoya cok kötü senin kendi sorunun beyninin sana oyunu yipraticidir güven sorunu biraz algı eksikliği gibidir insanların davranışları bakışları ne yapıp yapmayacağını net gösterir bunun için analizci olmalısın insanları algılamak çok kolay

1|0
    0|0
  • bir insanı daha iyi anlayabilmeniz için
    Hayal kırıklıklarını dinlemelisiniz.
    Hayal kırıklıklarını alçı tutmaz.

0|0
    0|0
  • İkiside kötü tabi ama surekli paranoya yapmamak lazim guven konusu ise gerektigi kadar guveneceksin sorun kalmaz zaten.

0|0
    0|0
  • Paranoya; vücudunun içinde etini yiyen bir kurttan farksızdır.

Ama hayal kırıklığı fırtınadan sonrası sessizliktir.

1|0
    0|0
  • Güven sonrası hayal kırıklığı=>> Paranoya

Fark yok ki :)

http://i.hizliresim.com/m1lDq1.gif

0|0
    0|0
  • İkiside ama hayal kirikklarını atlatirsinda paronoya zor be ondan uzak dur☺

1|0
    0|0
  • paranoya daha az üzer ama daha çok sinirlendirir.
    hayal kırıklarıysa daha az sinirlendirir ama daha çok üzer.

kısacası üzülmek mi daha çok yıpratır insanı yoksa sinir mi?

sanırım bunun da cevabı yaşanılan şüreçler ile ilgili..

herkes kötü mü sorusuna cevabım ise bence insanların hepsi kötü..
    bazıları daha çok bazıları daha az kötü..
    kendinden daha az kötüsünü bulursan ne mutlu sana.

0|0
    0|0
  • Güven sonrası hayal kırıklığı daha kötü

1|0
    0|0
  • Hayal kırıklıkları paronoya kapısını aralar :)

1|0
    0|0
    • ne aralamasi kapi falan birakmiyor

• arkana bakma diyorsun yani :)

• Kesinlikle öyle ders çıkar sadece yaşadığı herşey insana birşeyler öğretir..

• İkisinin de payı büyük.

0|0
    0|0
  • Abla Çok Uzun Bee :/

1|0
    0|0
  • Guven sonrasi

0|0
    0|0
  • Güven sonrası hayal kırıklığı.

0|0
    0|0
  • Hayal kirikligi bir sekilde gecer unutulurda paranoya ayri bisey ya herseyin altinda bisey ariyosun neden ariyosun vs bende var sahsen xok kotu :/

0|0
    0|0
  • Her iki nesnel de birbirinin sonrası/öncesi. Güven sonrası hayal kırıklığı beraberinde paranoyayı getirir.

0|0
    0|0
  • Paranoya bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Hayal kırıklığı

0|0
    0|0
  • Ikiside bence yıpratır

0|0
    0|0
  • Güven sonrasında yediğimiz kazıklar yüzünden paranoya oluyoruz zaten çoğu zaman.

0|0
    0|0
  • Hayal kırıklıgı:)

1|0
    0|0
  • Hayal kırıklığı

1|0
    0|0
  • İkisi de.

0|0
    0|0
  • Güven sonrası hayal kırıklığı daha çok yıpratır. Ben guvenirim guvenmedigim kişileri almam hayatima eğer hayl kırıklığı olursa sonunda o karşıdakinin sorunu kalp kiran er geç bulur cezasını ilâhi adalete inancım sonsuz

0|0
    0|0
  • Ben paranoyak bir insanim bilemicem

0|0
    0|0
  • maalesef herkes kötü:(

0|0
    0|0
  • Güven yıpratır digerini tedavisi var...

0|0
    0|0
  • Takintilar daha cok yipratiyoe

0|0
    0|0
  • asiri paranoya yaparim bende ve cok yipratiyor insanlara güvenmeyi denemedim hic ben

0|0
    0|0
  • Hayal kırıklıkları soğutur. Paranoya ilişkiyi yıpratır yokuşa surer.

0|0
    0|0
Yükleniyor...