Güzelliğe 40 günde doyulur ama güzel huyluya 40 yılda doyulmaz :) ?

Allah-u teala herkese hakkında hayırlısını nasip etsin. Bu gerçektir arkadaşlar. Güzel diye evlenirsiniz 3-5 ay sonra gözünüzde çirkinleşir. Ama güzel bir huylu insan her daim genç ve güzeldir. Güzel huylu demek kahkaha atan kah kih gülen demek değildir. Allah-u tealanın emrettiği gibi yaşayan güzel huyludur.

Resulullah (sav) buyurdu :
" Bir kadınla 4 şey için evlenilir.
1-Güzelliğinden
2-Zenginliğinden
3-Soyundan
4-Dindarlığından (ilim ve takva sahibi olanlarından)
Siz dindar olanını seçin.

İlim ve takva sahibi olduğunu nerden anlarsınız?
Farz namazlarının hiç birini aksatmıyorsa, Çarşaf veya ferace giyiyorsa, sürekli ölümü düşünüyorsa , cömertse biliriz ki o kişi takva ehlindendir.
Hz. Maşite r. a
Hz. Meryem a. s
Hz. Fatma r. a
Hz. Asiye a. s
Hz. Hacer r. a
hZ. Rahime a. s (Allah-u telanın sadık ve sabırlı kul olarak övdüğü hanım , Hz. Eyyub a. s hanımı)

"Kulumuz Eyyub'u da hatırla. Hani o: "Herhalde şeytan, bana kahredici bir acı ve azab dokundurdu." diye Rabbine seslenmişti. "Ayağını depret." İşte yıkanacak ve içecek soğuk (su, diye vahyettik). Katımızdan ona bir rahmet ve temiz akıl sahiplerine bir öğüt olmak üzere, kendi ailesini ve onlarla birlikte bir benzerini de bağışladık. "Ve eline bir deste (sap) al, böylece onunla (Hanımına) vur ve andını bozma." Gerçekten, biz onu (Hz. Rahime a. s) sabredici bulduk. O (Rahime) ne güzel kuldu. Çünkü o, (daima Allah'a) yönelip-dönen biriydi.” (Sad, 38/41-44)

DÜŞÜNSENİZE YERİN GÖĞÜN , YAKUT VE ELMASLARLA KAPLI TRİLYONLARCA GEZEGENİN SAHİBİ , TRİLYONLARCA CİN VE İNSANIN SAHİBİ SİZİ ÖVÜYOR. Bu duyguy

  • Hayırlı bir eş , dünya ve ahiret selameti.
    A seç
  • Hayırsız bir eş , dünya ve ahirette sonsuz azap.
    B seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
22

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...