Dişçiye giden kanal tedavisi ya da dolgu yaptıran bakabilir mi?

Ya normalde dişlerimi falan fırçalarım günde 2 kere ama üstlerde bir yer sızlamaya başladı ve baktım siyah nokta gibi bir şey çıkmış soğuk sıcak geldiğinde aşırı sızlıyor sizce çürüdü mü dişçiye gitsem ne yapar ya bildiğim kadarıyla kanal tedavi çok kötü korkuyorum da ne yapacağım ben ya ilk defa böyle bir şey oluyor yardım edin bilenler lütfen

0|0
28

En İyi Erkek Görüşü

• Dişini fırçalaman çürük olmayacağı anlamına gelmez , diş ipi ve gargarada kullanmalısın.. Dişlerini düzenli fırçalayan insanlarda genelde arayüz çürükleri bulunur. Arayüz çürükleri diş ipi kullanılmadığı için iki dişin birbirine bakan yüzlerinde olur. Tedaviniz ; Hekim kişi tarafından o siyah nokta (çürük başlangıcı) frez ile kazınacak evet o herkesin sesine uyuz olduğu alet :) eğer çürük diş köküne ulaşmış ise kanal tedavisi olmalı , yüzeysel ise frezlenip diş renginize uygun dolgu ile kapanıp cilalanmalı.. Saygılarımla, Arz ederim :D

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dişinin üzerinde hafif bir siyahlık var anladığım kadarıyla? Merak etme o dişe dolgu yapılır ve acımıyor. Dişinin sızlaması bununla alakalı değildir muhtemelen.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• hassaslık başlamış dişlerinde. dişlerin çürümesinin en önemli nedeni genetik yatkınlık. diş hekiminde başarılar.

1|0
    0|0
  • Dıscıye gıt curumus kanks korkma acımıyo

1|0
    0|0
  • siyah nokta oluşan yer önceden oyuk veya kırık mıydı benim ön dişim kırıldığında içerdeki oyukta çürüme başlamıştı 2 ay önce dişçiye gittim kanal ve dolgu yaptırdı erken gitseydim sadece dolgu yapacaktı
    kaliteli bir dişçiye git şansın varsa çürüktür basit bir operasyon ile temizler boşluk olan yere dolgu yapar kurtulursun

1|0
    0|0
  • Ya bak şimdi bende dişlerimi düzenli fırçalarım ama ağzımda malesef dolgu var korkmana hiç gerek yok ağzın uyuşmuş oluyor zaten sen hissetmiyorsun bile için rahat olsun yani hiç aksatma çürümüştür belli yayılmadan hemen göstersen iyi olur

1|0
    0|0
  • Kanal tedavi en son caredir. Hemen onu dusunme. O kadar curugun olsa bariz gorursun zaten. Sende o kadar curugun yoktur

1|0
    0|0
  • Çürümeye başlamış kanal tedavisi uygulanır muhtemelen korkacak bişey yok uyuştuktan sonra bişey hissetmiyosun zaten uyuşukluk geçince 1-2 gün bı acı olur en fazla

1|0
    0|0
  • Çürümüştur büyük ihtimalle kanal tedavisi uygulayıp dolgu yapacaktır ben iki sefer oldum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kanal tedavisini hissetmiyosun ya uyusturuyolar, ben gülüyodum baya. Hemde dis etim iltihaplanmisti. Korkma o kadar agrisini cekmektense bikerede kurtulursun. Dis agrisi cok kotu cok

1|0
    0|0
Yükleniyor...