Azeriler ve Azerbaycan hakkında neleri bilmek istersiniz?

Kendim Azeriyim, Azerbaycanda yaşıyorum.
:)
Merak ettiklerinizi sorun, bildiklerimi cevaplayım.

Güncellemeler:
Sorulayın beni.
:D
Biz bir milletiz, sizleri de severiz. Azerbaycana gelin derim, memleketimin her yanı çok güzel. Görülesi yerlerimizi ziyaret edersiniz seversiniz burayı.

0|0
6|24

En İyi Erkek Görüşü

• güzel kardeşim iyi anlama geliyor demekmiş doğrumu?
    Yıllar önce ilham aliev süleyman demirele bir konuşmada çok pezevenksin demiş oda yanındakilere ne diyor ya bu demiş sayın cumhurbaşkanım azericede güzel kardeşim iyi hoş anlama geliyor demekmiş oda dönmüş alieve sende az güzel kardeşim değilsin demiş😄

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Turklerle benzerliginiz neler?

0|0
    0|0
    • Çok benzerlik var.

• Son kelimeyi anlamadim

• yemeklerinizi bilmediğim için bir şey diyemem, ama burada zenginlerin çou türk restaurantlarına gidiyor)

Erkekler Ne Diyor 23

• Sizi de avrupa ülkeleri gibi bize karşı soğuttular mı sınır komşumuz olan azeri illerinde yaşayanlar Türkleri sevmez diyorlar aslı var mı? Bir manat bir türk lirasına oranla değeri nedir? Azeri bayanları Türk erkekleri hakkında ne düşünür. Azeri kızları için burada diyorlar ki erkeğine kul köle olur bunun aslı var mı?

0|0
    0|0
    • Soğutmağa çalışıyorlar, sınırınızdakı Nahçivanın yarısından çoku Türkiyeye geçiyor. Manatın durumu kaç gündür çok kötü, Azeriler Türklerle evlenmeyi çok ister. Türk erkeyi burada zenginlik semboli gibi. Baksana, çoğu ünlümüzün kocası Türk. Kızlarımız kocalarına çok sadıklar.

• Eh bir gelip görmek isterdim. Ama sandığınız kadar zengin bir ülke değiliz öyle kolay degil bizim için ucağa atlayıp azerbaijaya gelmek.

• Yıllardır Rus baskısı altında ruslara benzeyip yozlaştığınız söyleniyor, turizmde çalışırken buna şahit olmuştum, birkaç Azeri görmüştüm sürekli Rusça konuşuyorlardı ve hareketleri aynı Ruslar gibiydi, sizce nasıl? Tarafsız olarak görüş belirtir misiniz?

0|0
    0|0
    • Evet, yıllarla Rus baskısı altında kaldığımız için malesef öyle. Turistlerle bile bazıları rusça konuşuyor, çoğusu rusdilli sanıyor.

• Ya şunu merak ediyorum bu Azeriler bizden ne istiyor ay balam yok biz türküz diyarlar yok bilmem daha neler azerisiniz kızım işte yahşi yahşi ay balam :)

0|0
    0|0
  • Bir kere daha devalüasyon oldu değil mi sizin orada bildiğim kadarı ile 2. Defa? Durumlar vahim olduğunu biliyorum.

0|0
    0|0
  • Hicbisi

0|0
    0|0
  • Şimi biz iki devlet bir milletiz diyoruz ya ben bunu rusya veya kazakistan yaşayan azeri arkadaşlarda göremedim neden acaba

0|0
    0|0
    • Onlar ruslaşmış.

• Millet 2ye ayrılmış: Türkler, Russeverler.

• aynen bize gardaş olanlar yeter ama.

• vize var mı nasıl geliriz oralara annemin dedeleri zamanında kafkasyadan gelmişler ordaki akrabalarım var mı onu merak ediyorum ama bulmak zor olur heralde

0|0
    0|0
  • bir kere o yalnış sen türksun ( bunu ben demiyorum bir cok azerbaycanli kendilerine türk denilmesini istiyor ondan ) 😊

0|0
    0|0
  • Azerbaycan Türk' tür. Bu yüzden insanlar arasında fark yoktur.

0|0
    0|0
  • Orada neden Şiîlik çok yaygın?

0|0
    0|0
  • Türk dizilerini izlemesinler onlarda bozulmasin

0|0
    0|0
  • Hamınızı sevirem

0|1
    1|0
  • sizler hakkında yeterli bilgiye sahibim gardaş diyarına selam olsun

0|0
    0|0
  • Neden sattınız bizi üstadım.

0|0
    0|0
  • Gunluk yasantilar turkiyedeki gibimi yoksa hayat standartlari daha mi dusuk

0|0
    0|0
  • Sizin konuşmalarınıza bayılıyorum...
    Çok tatlı konuşuyosunuz..
    Ablan var mı :)

0|0
    0|0
  • Helal süt emmiş sarışın renkli gözlü güzel yüzlü kız var mı oralarda 😄😄

0|0
    0|0
  • sıcak geyme ne demek?

0|0
    0|0
  • Neden Türkiye?

0|0
    0|0
  • Sizleri çok seviyoruz canımız kanımızsınız ama kendinize azeri demeyin Azerbaycan Türk'ü veya Türkmen deyin. Siz Oğuz soyundan geliyorsunuz.

Ben sizinle aynı mezheptenim bu sebepten sizi bir ayrı seviyorum.

0|0
    0|0
    • sevgimiz karşılıklı :))

• :))) Genelikle de erkekleriniz ve kızlarınız çok ahlaklı. Sizi gördükçe Türkiyedekiler de böyle olsa keşke diyorum.

• Azerbaycanda bekaret önemlimi?

0|0
    0|0
    • Bekaretsiz kıza koca bulamazsın bazen

• Müslüman.
      ;)

• O konuda haklısın :₺ böyle giderse bir azeri kızı alıcam ciddi ciddi düşünmeye başladım :)

• ben azerbaycan da okuyorumda sizin hocalar bizden ne istiyor ya da ev sahipleri? bu kiralar neden pahalı? :D

0|0
    0|0
  • Sizin first lady bize gelse bizimki size gitse :/

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Marşınız ne.

0|0
    0|0
  • ya sarki dinliyorum mesela azeri sarkilari cok hos geneli eski oluyor ama sozlerini bulamiyorum turkce yazinca? azerice google a ne yazamam lazimki ciksin? :) sacma bir soru oldu ama cidden merak ediyorum ve biktim sahsen bu durumdan

0|0
    0|0
  • Sizin halkın bir bölmusu rusçuymuş ve bazilarda türkiye ve türklerden nefret ediyomus doğru mu :))))

0|0
    0|0
  • türkiye yi nasıl görüyorsunuz orda yani gerçekte halk ne düşünüyor

0|0
    0|0
    • Ruslaşmışları boş ver, diğerleri iyi düşünce de.

• Orada da bölücü kürt var mı?

0|0
    0|0
    • Yok, şükür.

• Allah bize vermiş size vermez inş kardeşim bu derdi.

• Siz şehit verince, inan bana burada bile üzülenler çok oluyor.

Yükleniyor...