Gayrimüslimler, günlük hayatınızda içinde Allah geçen ifadeleri kullanır mısınız?

Hristiyanlar, yahudiler, ateistler, deistler, agnostikler, pandeistler , peynire tapanlar vs. günlük hayatınızda "eyvallah, inşallah, maşallah, valla, Allaha emanet ol, Allah kolaylık versin, Allah Allah" gibi içinde "Allah" geçen veya "SelamunAleyküm, amin, tövbe tövbe" gibi islami terimler geçen ifadeleri kullanır mısınız?

• Kullanırım, ağız alışkanlığıdır. Böyle şeylere takılmam
    28% (5)36% (5)31% (10)Oy Ver
  • Kullanmamaya özen göstersem de çoğu zaman kullanırım
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Kullanmamaya çalışırım ve kullanmam.
    11% (2)29% (4)19% (6)Oy Ver
  • Müslümanım, yeşillik olsun diye geldim.
    61% (11)35% (5)50% (16)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• "Hristiyanlar, yahudiler"

Ya aileden öyledir, alışkanlıktan kullanır.
    Ya da özentilikten dini seçmiştir, alışkanlıktan kullanır.

Yahudi ya da Hristiyan aileden olmayıp o dini benimseyen bir Türkiye vatandaşı özentidir.

2|0
    2|2
    • Yani araştırıp benimseyince özenti oluyoruz öyle mi?

• Her insan özenir. Kendisine küçüklüğünden beri öğretilen bir şey varken diğerine yöneliyorsa özenir, hepimiz özeniyoruz bir şeylere. Senin o şeyi araştırma sebebin zaten özenmen. Özendiğin; ilgini çekti ve daha sonra araştırdın. Rastgele araştırmadın hoş. Özenmek insanın hayatında var bundan kaçamaz. Özenti kelimesi zannedildiği gibi kötü bir şey değil. Ancak kendinde olanı araştırıp - bilmeden başka şeyleri araştırıyorsa o zaten sıkıntı. Yoksa insan doğası gereği özenir - kıskanır. ;)

@_Victor

En İyi Kız Görüşü

• Tevratta Allah kullanılıyor incilde tanrı ala günlük hayatta ne diyorlar bilmiyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• ağız alışkanlığı, sallamıyorum böyle şeyleri

0|0
    0|0
  • mümkün olduğunca kullanmam

0|0
    0|0
  • Kullanırım, ağız alışkanlığı.

0|0
    0|0
  • Arkadaşların gönlü olsun diye selam alırım

0|0
    0|0
  • Kullanmam.

0|0
    0|0
  • Kullanırım ağız alışkanlığıdır, arada alışkanlıktan cumaya bile gittiğim oluyor. Tşklr müslümanlar.

0|0
    1|0
  • " Ateistim bunu allah biliyor kimse acikmalak zorunda değilim "diyen bir ateist toplumu var ama gerektiğini de selâmün aleyküm der ama ateisttir
    Bu ne kadar abes ise
    Bir Müslümanın namaz kılmamasi oruç tutamadı o kadar abes...

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Müslümanım, yeşillik olsun diye geldim.

0|0
    0|0
  • Herzaman kullanırım inanarak

0|0
    0|0
  • yani masaya oturmadan bismillahirrhamanirrahim demiyoruz ama inşallah şu okula girerim vs diyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...