Yılbaşıyla ilgili bu tutum ikiyüzlülük değil midir?

Yılbaşıyla ilgili bu tutum ikiyüzlülük değil midir?

Şimdi Kurban bayramında 100binlerce kesilen danaya kuzuya laf edilmezken hindi muhabbeti yapmak ikiyüzlülük değil midir, cidden soruyorum mesela.

Ülkedeki tek sorunun birilerinin noel ağacı süslemesi olması ikiyüzlülük değil midir?

Dileyen ne istiyorsa yapsın, harbiden diyorum nedir bu sorun anlatın da bilelim.

Durduk yere insan gaza geliyor, durduk yere bu saçma sapan adamların yazıları yüzünden hindi doldurasın, ağaç süsleyesin geliyor. Hem sonra yapsan ne çıkar yani? Bu hristiyan geleneği olsa ne çıkar? Dış mihrak değil, bizzat iç mihrakların dolduruşuna geliyoruz sayın seyirciler :( Durduk yere ayrışıp, kutuplaşıyoruz.

İsteyen ne istiyorsa yapsın, ben yapmam ama onlar yabadabilir tabi BENİ BAĞLAMAZ, BANA NE Kİ? Bu sözü demeyi herkes öğrenmeli.

Mİ?

Söz sizde...

• Ben kutlamalar yapıyorum, bunları gördükçe de gıcık oluyorum.
    38% (6)29% (4)33% (10)Oy Ver
  • Ben sonuna kadar karşıyım, bana batıyor, kimse yapmasın.
    6% (1)7% (1)7% (2)Oy Ver
  • Yapmıyorum ama umrumda da değil, herkes ne istiyorsa yapsın.
    56% (9)64% (9)60% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• herkes kendi hayatindan sorumlu degil mi istedigini yapabilir ancak iste kurban bayraminda bir grubun sesi yukseliyor yeni yilda diger grubun ikiside birbirlerine laf atmaya bayiliyor

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• İlk olarak inançlı olmadığımı belirteyim sayın red :)
    Cevabına gelince, hindi, eğlence amaçlı olarak tüketilmek üzere kesiliyorken kurban eti açlara fakirlere dağıtılmaktadır. Bu nedenle hindi kesilmesine kızıp kurban kesimine destek vermelerinde samimiyetsizlik görmüyorum :) Ancak, hindiler katledilmesin diyen insanların bana göre tavuk döner dahi yememesi gerekir :)

Noel ağacı hristiyanlıkla alakalıdır adı üstünde noel... Hatta nemrutun da noel ağacı vardı. Bunu islam mensuplarının yapması, bunu yapmayan mensupları sinirlendirebilir sevgili red.

Değerli fikirlerinle beni aydınlatırsan sevinirim :)

0|0
    0|0
    • Eğlencesine derken...

Hindileri kesip sokağa atmıyorlar herhalde, oturup yiyorlar. Hayır normalde herkes vejetaryen olsa sıkıntıyı anlarım ama yapılan düpedüz ikiyüzlülüktür.

Onca somut katliam varken de birinin ağaç süslemesine takılmak pek mantıklı olmasa gerek...

• Boşver zaten bu haberi yapan hacı hoca tayfasi yilbaşında dansöz yiyip hindi oynatiyor!..

1|0
    0|0
  • Kurban bayramindan bahsetmissin bu emrediler islamiyette bulunan birsey.. Asirlar once Hz. Ibrahim bulunmus oldugu bir adaktan dolayi ve adagini unuttugu icin Yaradan oglunu kurban etmesini soyledi ve Hz. Ibrahim oglunu kurban etmeye calisti ama Yaradan musaade etmedi oglunu ona bagisladi.. Bundan dolayi da o gun kurban bayrami olarak kutlaniyor.. Yani dinimizde yer olan birsey bu sen bu sekilde bir cumle kullanirsan dini yargilamis olursun ve su dunyada ki hic bir insan dini yargilayamaz dinden cikabilirsin.. Yilbasi olayina gelince evet herkes diledigini yapabilir kimsenin hayati kimseyi ilgilendirmez..

0|0
    0|0
    • öncelikle din yargılanabilir, hayatın temeli sorgulamadan geçer.

İkinci olarak da amacım adamların ikiyüzlülüğüne dikkat çekmek, yoksa kurban bayramında vah zavallı danalar diyen biri değilim. Milyon dana kesilirken oh ne ala, ama adam hindi kesiyorsa ühühü pisler hindi kesiyor demek budalalık derecesinde bir ikiyüzlülüktür.

• Yav he he. Yoz örümcek beyinli.

• @SchindlersTits senin gibi olacagima yoz orumcek beyinli olmayi tercih ederim..

• Noel agacina tecavuz edecek kadar agir hastalar da vardir bu ulkede bundan eminim, ama tek derdimiz yilbasi kutlamasi tartismasi. Aferin guzel ulke.

1|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmez benim görüşüm farklı kim ne derse desin benim için o günün bugunde. Hiç bir farkı yok farklıda bişe yapmıcam

1|0
    0|0
  • Aynı şekilde gezi olaylarında ağaç için ülkeyi bölmeye çalışmak ve yılbaşında binlerce fazlasının süslenmesine göz yummakta ikiyüzlülüktür..

0|1
    0|0
    • Söz konusu olan adamlardaki ağaç derdi değil, başka bir şey. Eleştirilen başka bir şey.

• Tamam bende söz konusu ikiyüzlülüğe örnek vererek yardımcı oldum.

• bayramda bunlar yapiyor yilbasinda dediklerin yapiyor. al birini vur otekine my firend

1|0
    0|0
  • cok haklısın kanks

0|0
    0|0
  • birinde dini gorevden digerisinde ise gelenwktwn bahsediyorsun Muslumanliga inanmiyorsunki bu soruyu sorabiliyorsun

0|0
    0|0
    • :D Şaka gibi yemin ediyorum.

Diyorum ki kendi koca danaları keserken katliam olmuyor, adam hindi kesince hayvancıklar katlediliyor oluyor?

Ve biri kalkıp ama biri din biri gelenek ne alaka diyor.

VAY ANASINI SAYIN SEYİRCİLER :(

• bende tam bunu dedim ama anliyana

• Hayvanların helal olanları tamamıyla insanoğluna adanmıştır bunun için özel günlerde fazla bir tüketim olması ya da paylaşımlı tüketim patlaması olması çok doğal bence

0|0
    0|0
  • münafık olmaya başladık bu bile iki yüzlülüktür ama harekete geçmek anlatmak değil yaşamaktır dostum anlıyormusun.

0|0
    0|0
  • Kutlamyorum Karşıyım Ama Edebi İle İnsan Gibi Sapitmadan Kutlayana Lafım Yok Akit Denen Bölücü Setefsizleri Ciddiye Alma İnsan Gibi Kutlayan Da Kutlar Günahı Onların Boynuna

0|0
    0|0
  • Hepinizin canı cehenneme pislikler😄

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• O ilk resim çok acı verici bu nedir ya noel ağcı sinir bozucu geliyo ama tecavuz vakaları çocuk gelinlen sorun değil öyle mi? Müslümanlık bu mu? Aman sakın ağaç süslemeyin dininize ihanet etmeyin gidin onun yerine tecavüz edin... Sozün bitiği yer !!!

1|0
    0|0
  • Yapmıyorum ama umrumda da değil, herkes ne istiyorsa yapsın.

1|0
    0|0
  • Kutlamiyorum. Insanlarin cahilligi

0|0
    0|0
    • Nasıl bir cahillik?

• Neden heistiyanlarin noelin kutluyoruz? Onlar bizi yerden yere vursun biz onlarin adetlerin yapalim.

• Ben ülkede hiç Noel kutlayan görmedim... Fakat farz edelim ki birileri kutluyor, kime ne, birinin evinde İsa'yı anması başkasını niye batar mesela?

• Bizler noeli degil, yilbasini kutluyoruz ;))
    (Senin icin demedim, akima geldi):))

2|0
    0|0
Yükleniyor...