Evlenmeden hamile kalsanız aileniz ne tepki verir? Beyler sizin kızınız ilerde böyle bir olay yaşasa siz ne yaparsınız?

Oturduğum yerde alt komşum tanınmış birisi, mankenlik yapıyor ve sosyal medyada da baya bir takipçisi var. Bunun kız arkadaşı hamileymiş kızın ailesi falan biliyor ve gayet normal karşılamışlar. Evlilik ne zaman peki dedim bugün çocuğa. Hiç konuşmadık valla ya dedi. Yani tamam bende ailemden ayrı yaşıyorum ve erkek arkadaşlarım oluyor, ailemde hiç baskıcı değildir ama evlenmeden ben hamileyim desem sanırım babam önce beni sonra kendini öldürür ki hayatımda hiç sesini yükseltmemiştir bana. İnsanlar mı çok geniş yoksa benim ailem mi sorunlu anlayamadım. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizin aileniz ne tepki verir böyle bir durumda?

0|0
15|19

En İyi Erkek Görüşü

• Senin ailen sorunlu, sırf evlenmeden hamile kaldı diye bir insanı öldürmek katil ruhluluktur.

Bu sana ters gelebilir, kızınla görüşmeyi kesebilir, evlatlıktan reddedebilirsin bu çok doğaldır, herkes herşeyi kaldırmak zorunda değil. Ama çıkıp sırf bu sebepten bir babanın kızını öldürmesi ruh hastası veya ağır yobaz olmasını gerektirir.

0|0
    0|0
    • Ailem yobaz değil sadece bazı kilit şeyler var benim aileme ters gelen. Zaten yobaz olsalardı biseksüel olmamdan tut ayrı yaşamama kadar birçok şeyime karışırlardı ancak bu olay benim ailem için bence çok hassas, kaldırılamayacak birşey

• İşte bunu diyorum, evlat katili olmak evladının hamile kalmasından daha kaldırılabilir birşeyse, eh orda bir çarpıklık vardır.

En İyi Kız Görüşü

• O ailenin verdiği, kızını veya kendini öldürmekten daha makul bir tepki.

Olacaklar olmuş zaten. Ailenin hoş karşılamasa bile durumu kabullenmesi verilecek en insancıl ve doğru tepki.

Ve evet, bunun için evladını - kendini öldürecek adam gerçekten sorunlu ve tehlikelidir.

0|0
    0|0
    • Bunun sorunlu ve tehlikeli olmakla alakası olduğunu düşünmüyorum. Ben 29 yaşındayım ve hayatım boyunca babam bana el kaldırmadı ve bırak el kaldırmayı sesinin yükseltmedi ki normalde sinirli bir yapısı vardır. Ancak böyle bir durumda benim babam bile cinnet geçirebilir.

• Doğru, cinnet geçirip cinayet işleme potansiyeli bulunan bir adamdan söz ediyorsak bunun sorunlu ve tehlikeli olmakla ne alakası olabilir ki? :/

İki yetişkin insan çocuk sahibi oluyor, aralarında resmi nikah ve belediyenin, devletin onayı yok diye adam gidip 'kızını' öldürüyor. Bir kadın da çıkmış bunun 'olağan' bir durum olduğunu ima ediyor.

Neyi savunduğunuzu farkına varmıyorsunuz bazen, şaşırıyorum.

Aslında şaşırmıyorum. Ne de olsa nerede yaşadığımız belli.

Erkekler Ne Diyor 18

• bana göre senin yaşam tarzında yanlış benim kızımda olmaması gerekiyor düşün yani onu nasıl karşılarım

2|0
    1|0
    • Benim yaşam tarzım sen dahil kimseyi ilgilendirmez. 29 yaşında insanım. Ben sorduğum soruda kimsenin yaşamını, hayatını aile yapısını eleştirmedim zaten bu bana düşmez. Ancak kendi ailemle ister istemez kıyasladım.

• ben senin yaşamını eleştirmedim örnek gösterdim bana göre yanlış dedim yoksa banane senden

• Insan bulunduğu topluma göre kodlanır, izlemiyormusun belgesel.. Mesala bir bölgede evlenmeden önce kadının başka biri ile ilişkiye girmesi Şart yoksa kötü karşılanıyor. Bir başka yerde Eş Değişimi yapıyorlar kadınlar her yıl erkeklerin dans gösteri performansına göre evli olsa dahi bir gecelik ilişki Hakkı'na sahip oluyor flan , her Topluluğun kendine has doğruları yanlışları var..

0|0
    0|0
    • ama burası Türkiye.

• Türkiye'dede çeşit çeşit sonuçta. Bu konularda kınamamak Lazım , insanın başına herşey gelir. Kadın güvenmiştir aşıktır inanmıştır birşeyler yaşamıştır çocuk olmuştur , bunun üzerine ne söylenebilir..

• Oğlum, bunu nasıl başardın derler.

0|0
    0|0
  • önce o çocuğu bulur kızımın gözleri önünde şeyini keser ona yedirirdim veya arkasına montelerdim peşine kızımıda öyle böyle değil felaket şekilde döver sonra kapı dışarı atardım hemde 1 çöp dahi vermeden elinden telefonundan tut çantasına kadar herşeyine el koyarak. okuduğu okuldan vs kaydını sildirirdim kısaca o biterdi benim için. ve varlık içinde yaşarken sokak çocukları gibi sırtındaki 1 tek çul parçasıyla ortalarda kalırdı

0|0
    1|0
  • Sorun evlenmeden hamile kalmak mı evlenmeden ilişkiye girmiş olmak mı? Yani bir baba benim kızım özgür evlenmedende ilişki yaşayabilir modundaysa hamileliğine birşey demez diyemez. Doğal bir sonuç. Hee bence bu toplum ahlak yapısını bozan durumun tek çözümü gençlere çocuklara ailenin kutsallığını anlatmaktır. Bu anlayışta biri evlenmeden böyle birşey yapmaz. Mesele bekaret vs değil mesela olayın kutsallığına saygı.

0|0
    0|0
  • öyle geniş insanlar var..

0|0
    0|0
  • Valla ne diyim bir babanın başına gelecek en kötü olay

0|0
    0|0
  • Öyle bir kızım yok derim

0|0
    1|0
  • çocuk istiyorsa yapabilir ama yanlış zamanda ve istemeden hamile kalmışsa baya bir kızarım

0|0
    0|0
  • sanırım böyle bir olasılık benim için mümkün değil :)))

0|0
    0|0
  • Valla çok sasirirlar

0|0
    0|0
  • Hadi yavrum hayirli olsun Allah anali büyütmek nasip etsin derdim :)

1|0
    0|0
  • Yok onların mezhebi oldukça genişmiş.

0|0
    0|0
  • Gayet normal

0|0
    0|0
  • Mide bulandirici 😵😵

0|0
    0|0
  • Allah korusun adamı kalpten götürür bu

0|0
    0|0
  • nasıl ayrı yaşıyosun

0|0
    1|0
  • Evlatlıktan red ederim bakire olmadığını duyarsamda geçerli bu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Anlayisla karsilayan ailelere kotu bir yorumum yok benimde.. nebileyim sahipsiz birakmaktan iyidir.. Allah korusun ya.. benim. aile yapima ters bir durum..

0|0
    0|0
  • Baban şuanki hayatını normal karşılıyorsa bu riski göze almış demektir.
    Bir bayan istediğin kadar güvenilir olsun cogu hemcinslerim duygularına yenik düşüp hatalar yapabiliyor. yani benim ailemmi sorunlu dedin o şüpheli. evini ayırmak isterse ancak gelinligi ile cıkmalı bir kız bu benim sahsi görüşümdür kimse üstüne alınmasın

0|0
    0|0
    • Ailem başka şehirde ve okulum, işim İstanbul'da bu nedenle mecbur ayrıyım

• Azıcık nerden geldiğimizi bilelim ya türkiye burası ali osmaniyenin torunuyuz biz...

0|2
    1|0
  • Öyle bir şey olsa aileme gerek kalmadan ben kendimi öldürürüm galiba.

0|0
    0|0
  • Babam üzerime benzin döküp yakar beni

1|0
    0|0
  • babam vurur la beni gözümün yaşına bakmaz ayyy Allah korusun

1|0
    0|0
  • İnsanlar artık çok geniş.

1|0
    0|0
  • Bunun genislikle darlikla ilgisi yok bu tamamen olaya bakis acilarinin farkli olmasi ve yetistirilis bicimi sizin deger yargilariniz ve onlarin ki farkli bu kadar basit insanlari neden hep belli bir kaliba sokmaya calisiyosunuz?

0|0
    0|0
  • O anki yaşıma bağlı. 30'larımdaysam kararıma saygı duyarlar ama şimdi olsa baya kızarlar ve kürtaj için ikna etmeye çalışırlar.

0|0
    0|0
    • Ben 29 yaşındayım yine de kızacaklarını düşünüyorum ki farklı bir şehirde tek yaşadığım halde.

• Yani, aileye göre farklılık gösterir tepkiler doğal olarak. Zaten üniversiteden sonra hayatıma hiçbir şekilde müdahale etmezler.

• Heralde öldürmekten beter ederlerdi. Ama zaten bende oyle bisey yapmazdim. Yapmadim da.

0|0
    0|0
  • Bence ikinizin ailesi de genişmiş. Seninki bir beden küçük ama.

0|0
    0|0
  • o gün öldüğüm gün olurdu

0|0
    0|0
  • Onlarda sorun olmaz ama bir cok ailede kurban bayrami geldi demektir

0|0
    0|0
  • Benim 2 tane kız arkadasımda o sebeble evlendi aileleri kızgın olsada kabullendiler ama babam ona bile cok tepki gosterdi ben yapsam öldürür sanırım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...