Ermeni olarak doğsaydınız intihar eder miydiniz?

Türkiye de ermeni kelimesi küfür olarak kullanılıyor. Bir milletin küfür olarak kullanılması! Ama kürt arap türk ermeni veya israilli, sonuçta herbiri et ve kemiğin içindeki bir ruh. Ruhunun hangi tene gireceğine kim karar verebilir ki? Siz ermeni olarak doğsaydınız intihar mı ederdiniz acaba?

0|0
8|11

En İyi Kız Görüşü

• Ermeni asıllıyım ve de memnunum ırk kavramını önemsemiyorum açıkçası

0|5
    0|1
    • Tebrik ederim. Türkiye de "önemli olan insanlık" derler ama sanırım bu düşünceden en uzak ülke burası. Zihinler herşeye düşman, bu düşmanlığı da milliyetçilik olarak algılıyorlar

• Farkediyorum şı an lisedeyim ve İnkılap derslerinde ermeni konusu açılınca sınıftaki ler saçmalıyor yazık diyorum sadece

En İyi Erkek Görüşü

• Her millet şereflidir. Ermenistanda da türk diye hakaret ediyorlardır birbirlerine eminim. Önemli olan her iki tarafın da yobazından uzak durmak

1|5
    0|1
    • Kesinlikle. Her milletin kötü yanları ve iyi yanları vardır

• biz bile içimizde birbirimize akp li chp li diye hakaret ediyoruz sen düşün

Kızlar Ne Diyor 7

• Ne alaka? Ermeni bizde küfür değil ayrıca. Bizim buralarda inatçı anlamında kullanılır.

0|0
    0|2
    • Sen hangi ülkede yaşıyorsun? Ermeni türkiye de küfüre eşdeğer hatta daha kötü

• Arkadaşım bütün yorumlara bak istersen. Senin dışında bunu inkar eden var mı

• Yorumlar sana kalsın sen gel doğu karadenize. Biz burada laf anlamaz inatlıkta kişilere ermeni deriz. Tuttu gene ermeni damarı deriz. Başkada birine ya da bişeye demeyiz.

• Ben Azerbaycandanim. bizde ermeni deyeni dovuyoruz. yani. onlar bize yapmatigini birakmamis. Ermeni diyince aklimiza bagirsaklari cikartilmis coxuar geliyo. ermeni diyince aklimiza damarina benzin vurulmus insanlar geliyo. ermeni denince aklimiza soguktan donan anneler. cocuar. geliyo. sunu yazarken bile gozlerim. doldu. agliyorum. Allah onlarin belasini versin.

0|0
    0|3
    • Sinirden yazamamisim. cocuklar

• Fazla duygusalsın anam. Yapcak bişey yok

• Ya iyice saçmaladınız artık ya

0|1
    0|1
  • Ya bence bu ayrım cok sacma onemli olan tek sey nasil davrandigindir kendi milletinin daha once yaptigi guzel seyler herkesin hosuna gider ama yaptigi kotu seyler tabiki gitmez iki durumuda degistiremezsin bu ayrim cok sacma

0|2
    0|0
    • İşte akıllı bir kız

• Bence bunu herkes biliyo bende turkum ayrica muslumanm en yakin arkadasm alevi komsumuz kurt ama biz aile gibiyiz hepimiz allahın kuluyuz kimse bunu degistiremez kimsede sen kurt sen alevi sen muslumansın diye ayiramaz

• Hayır herkes bilmiyor. İnandığın gibi yaşamazsan zamanla yaşadığın gibi inanırsın

• Ben Ermeniyim ve gurur duyuyorum bununla :)

0|2
    2|0
    • tabi atalarının yaptığı katliamları bilip inkar etmeyip, üstüne bir de türkler katliamcı die iftira etmediğin sürece intihar etmene hiç lüzum yok :) gurur da duyabilirsin

• uff ne saçma bir soru

0|0
    0|1
  • Niye ciddiye alsinlar ki

0|1
    0|0
    • bir ermeninin bunu ciddiye almayacağını elbette biliyorum. Amacım türk insanının yaptığı yanlışı göstermek. İnsan olmak hangi milletten olduğuna bağlı değildir, hangi vicdan ve ahlaka bağlı olduğundandir.

Erkekler Ne Diyor 10

• İyi edebiyat parçalamışsın ama bu dunya edebiyat ürünü fantezilerle dönmüyor. Gerçeklerle dönüyor. Sorunun cevabı belli. Kim ermeniyim diye intihar eder? Elbette hiç kimse. Ama bir insan Ermenistanda doğduysa hiç şaşmaz çocukluğundan itibaren Türklere düşman olarak yetiştirilir. Senin gibi saftirikler onlara bizim gibi insan gözüyle bakarken onlara dayima ''Türkler yam yam Türkler kötü Türkler kaka'' diye öğretilir. Aynı şey Kürtler için de geçerli. Ayrıca hiç biri bizim gibi degil. Kültürleri bir çok açıdan bizden farklı.

0|1
    0|2
    • Türkiye de de çocuklar ermeni düşmanı olarak yetiştiriliyor çok mu farklı :D

• ÇOK BARİZ VE CİDDİ BİR FARK VAR ELBETTE. BİZ GERÇEKTEN MAĞDUR OLAN TARAFIZ EN AZINDAN ÇOCUKLARI FİTLERKEN YALAN SÖYLEMEYİZ.

• ALLAH öyle bir şey vermesin. AMİN. Yani tepkimden bile ne kadar korkunç bir durum olduğunu anlıyorsundur. Şimdi ırkçı filan diyeceksin ama alakası yok. İsrail'e bile o kadar kötü bakmam. Ama ermeni dediğin zaman işler değişiyor. Sonuçta Osmanlı zamanında çok rahat bir hayat yaşamışlar, her şey istedikleri gibi olmuş vs. derken TÜRK milletinin bütün iyi niyetine rağmen isyan çıkartıp bizim masum çocuklarımızı öldürmüşler, sonra her gün AZERBAYCAN'a saldırıyorlar. Birde sürekli çıkıp soykırım yaptılar diyorlar. Soykırım yapsak bu kadar rahat olmaları imkansızdı. Kısacası sürekli bizim düşmanımız olarak boy gösteriyorlar ve iyi niyetimize karşılık bir olumlu bir konuşma yapmıyorlar. İsrail bile bizim ülkemiz ile iyi ilişkiler kurmak isterken onlar sürekli ortalığı karıştırmak istiyor. Şimdi nasıl iyi gözle bakmamızı bekliyorsun?

1|0
    0|3
    • Saol be kardesim. her gun kanimizdan cocuklari olduruyolar. her gun sehit veriyoruz. Azerbaycan turkdur. Ama cogu bumu anlamiyor

• @perry88_ Bence onlarda ermeni :) Adamlar resmen bizim milletimizin düşmanlığını yapıyorlar, buradakilerde sağını, solunu oynatıyor :) AZERBAYCAN & TÜRKİYE gerisi yalan.

• Evet aynen. katiliyorum

• Bir çok Ermeni arkadaşım var hiç birisi intihar etmedi.
    Eğitimli insan canım takımının ettiği lafları kaile alıp hayatına son vermek değil yön bile vermez.

0|2
    0|1
    • Asıl maksadım intihar değildi ama milletin kafası güzel :D

• Niye intihar edeyim üç beş dallama yüzünden, gitsin onlar intihar etsin. İnsanın doğuştan gelen hiçbir özelliği ne ayıptır ne utanılacak birşey dir. Kendini şanlı Türk ulusundan sayan hiç kimse öyle doğmak için çaba harcamadı ki..

0|2
    0|1
  • ermenilerin iyileri de var
    lakin geçmişleri boktan
    intihar etmez lakin utncımdan yerin fibine girerdim

1|2
    0|1
  • ermeniyi , aleviyi, kürdü, rumu sevmeyip lafa gelince de yaradılanı severim yaradandan ötürü diyen ikiyüzlüler intihar etsin

0|1
    0|0
  • Hayır etmezdim. Öyle düşünen her insandan da nefret ediyorum kim olursa olsun!

0|1
    0|1
  • Ben ne öleceğim benden tiksinenler ölsün'' derdim.

0|1
    0|0
  • Hani derlerye ermeni tohumu bunun gibimi

1|0
    0|0
  • Yok niye edeyim O sizin elinizde değilki sadece bu yaklaşımı degistirmek için elimden geleni yapardım ilk başta vatanima ihanet edenlere karşı

0|0
    0|0
Yükleniyor...