Evet arkadaşlar doğuştan müslümanız elhamdüllillah, peki İslamiyet bizim için neden önemli ve ya neden doğru, hayatımızın içinde ne ölçüde bireysel yorumlarınızı bekliyorum. Hayırlı akşamlar :)

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü fıtratımız da bu var ve akla mantığa en uygun din

0|0
    0|0
    • Peki ne kadar dindarız?

• Evet ama burdan din kurtaramayız

• Buna böyle bakarsak hiç bir adım atmamamız gerekir. Biz atabildiğimiz her adımı atıcaz

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim şükrederek başlayim. Müslüman bir anne babadan doğduğum için. Rabbim herkesi doğrunun içinde yaratmıyor işte. Kimisi zerdüşt kimisi ateist bir çevrede yetişiyor. Hoş gerçi allah herkese aynı aklı vermiş. Hak yolu yani. Başka açıklaması yoktur heralde..

0|1
    0|0
    • Bizim gibi inançlı insanlar için bir çok açıklaması var neden "Hak" yolu olduğunun, ben bunları yazayalım ve bu sitede bunları unutan arkadaşlarımıza hatırlatalım istedim. Ve evet çok şükürki Türk ve Müslümanım :)

• iyi yapmışsın kardeşim

• Sağol, seninde ellerine sağlık

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Bizim nesil doğuştan islam olduğu için.
    İslamla ilgili hiç bişey bilmiyolar.
    Her şeyi sonradan o da önüne çıkarsa biliyorlar.
    Bence islam en doğru din.
    Yasak olan her şey bizim için zararlı.
    Helal olanlar sağlık katıyor :D

0|0
    0|0
    • Bu bilgisizlikte bilenlerinde hatası vardır belki, biz yeteri kadar konuşmuyor anlatmıyoruz. İslamiyeti tamamen Arap kültürü ile bağdaştırıyor bazı kesimler, Avrupa daha tatlı geliyor nitekim somut görüntüde bu yönde lakin içine girdiğin zaman hissedebiliyorsun İslamiyetin temellerini, sağlamlığını.. Bizimki el etek öpme davası değildir :)

• oku diyen gelişmemizi isteyen zorluğu olmayan evrensel din

0|0
    0|0
    • Kesinlikle, İslamiyeti öğrendikçe hayatın her anında şu an bile sizi kontrol altında tutabileceğini doğrulara sevk edebileceğini hissedebiliyoruz. Ama bu nedense bize zor geliyor ve onu hayatımızdan çıkarıyoruz.

• Zaten dinimize en büyük zararı alim görünümlü cahiller veriyor ne yazık ki, bu toplum bir gün onlardan kurtulacaktır Allahın izniyle

• hayır kurtulmucak. bunlar kuranda hep var. bizim sınavımız bunlarla yaşamak. maharet onlara bulaşmadan kuranı rehber edinmek

• İslamiyet bize geldigi icin biz önemli olduk islamiyet degil

0|0
    0|0
    • Bizi önemli yapabilen bir din neden önemli değildir? Türkler İslamiyetten öncede bulundukları coğrafyada gayet etkin ve söz sahibi idiler haksız mıyım?

• burada islamiyetin ne kadar deģerli olduğunu anlatmıştım halbuki. yoksa bizim bir değerimiz yok.

• Anladım, biraz düşük bir cümle olmuş takdir edersinki, haklısın eline sağlık :)

Yükleniyor...