Kızlar, kadınlarımız gitgide kalitesizleşiyor, değil mi?

Eskiden aynı anda 5 çocuğa bakan anneler varmış, tarlalarda çalışırken sırtında çocuk taşıyanlar insanlarmış, hiç de sızlanmazlarmış. Şimdiki anneler çok daha rahat imkanlara sahipken genelde mızmız ve bir çocuğa bakılırken anneye 3-4 kişi daha yardım ediyor :)

Eskiden yemekte becerikli, çocuğunu aç bırakmayan kadınlar çokmuş, şimdiki kızlar mutfağa girmeyi "kölelik" görüyor, iki yumurta kırmayı bile bilmiyor :) (TRT'deki Ana Ocağı'nı da bir gün mutlaka izleyin)

Eskiden erkeklerle diyaloğu güçlü kadınlar varmış, yapıcı, yuvası için fedakarlık yapan kadınlar çokmuş, şimdiki kızlar daha zengin adamı buldu mu terk etme meraklısı :)

Şimdiki kadınlar çok daha güzel olabilir, makyajla, estetikle, hazır gıdalar, bol kaloriler ile "güzellik" elde etmek mümkün ama içi boş ambalajların ne anlamı olabilir ki? Haksız mıyım kızlar?

• Haklısın
    67% (31)
  • Haksızsın
    33% (15)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımBu anket erkek oylarına kapalı

0|0
7

En İyi Kız Görüşü

• Neden sorumluğu direkt kadınların üzerine yüklüyorsunuz?

Kadın-erkek günümüzde bir tuhaflık bir basitlik olduğu ortada. Ancak bunun sebebi yalnızca kadın mıdır?

Son 50 yıldır modernleşme çatısı altında iyilerle birlikte kötüleri de aldık. Kadın-erkek ilişkilerinin rahat bir hal alması belki de çok iyi olmadı, ya da belki de henüz oturtamadık. Ancak sorumluluğu ikimiz de almalıyız bayım. Ortada bir basitlik varsa kadınlarla birlikte erkekler de bu basitliğin içindedir.

1|1
    0|0
    • Güzel bir yorum ama gel gör ki isminde "kızlar" geçen bir sitedeki kızlar siyasi-sosyal konularda bir şey yazmıyorken, KS kızlarını da sepete atıp böyle tek taraflı soru açmayı seviyorum. Söz meclisten fazlasıyla içeridir yani :)

Kızlar Ne Diyor 6

• O anneleri örnek alanlar azınlıkta şimdiki nesil özenti olmuş ama sadece kızlar için geçerli değil erkeklerde aynı durumdalar.

0|0
    0|0
  • Haklısınız kesinlikle yumurta kırmayı bilmiyor çoğu arkadaşım. Her birinin ağzında küfürler resmen sakız olmuş. Benim hoşuma gitmiyor bu durum. Çok az kişi kaldık bizi saklayın !!!

0|0
    0|0
    • Bu yorumun hiç samimi olmadığı ortada, profil fotoğrafındaki hayatı savunman gerekirdi :)

• Tabii ki, Türk kızlarını hiçbir şeyle yargılama hakkımız yok. Yargılıyorsak kesin "kuyruk acılıyız"dır, "sol ele devam etmeliyiz" değil mi? :) Acı gülümseme simgesi olmalı

• Bu türk kızı ya da yabancı kız ile alakalı değil bu sadece saçma sapan bir ön yargıdır! Yargılamanında kuyruk acısıyla ilgili olduğunu düşündüğünüz için o zaman saçma bir şekilde alakasızca ''sol el devam'' politikası izliyorsunuz siz demekki. Dediğinize göre izliyorsunuz. Her gülenin kuyruk acısı varsa ohooo sizinkini bilemiyorum iyi günler ya :D :D

• haksızsın. eski kadınlar çocuklarına bakmıyorlarmış , çocuklarıyla ilgilenmiyorlarmış , şimdi ki kadınlar çocuklarına daha fazla ilgi gösteriyorlar . ev işi , çocuklara bak, yemek yap kadınlar köle değil erkeklerde bize yardımcı olmalılar. ana ocağını izliyorum ana ocağındaki kızların hepsi beceriksiz ama gerçekteki kızların hepsi öyle değil asıl değişen erkekler kadınlarına sahip çıkmıyorlar

0|0
    0|0
  • eski kadınlar kendileri çok çektiği için kızlarını okutup eline mesleğini alsın kendisi gibi ezilmesin muhtaç olmasın istedi onlar çekti biz sefasını sürüyoruz bu kadar. annemle ya da babaannemle oturup dertleştiğimde "ben çektim sen çekme" derler hep anladın mı bu kısır döngüyü. onların amacı biz kadınları erkeklere muhtaç bırakmamaktı :)

0|0
    0|0
    • Anlamadım.

Çalışan kadın erkeğe muhtaç kalmaz zaten, tembel kadın erkeğe muhtaç kalır.

• Haksızsın

0|0
    0|0
    • doğrusunu anlatabilirsin o halde?

fikire fikirle karşılık ver

• Haklısın

0|0
    0|1
    • vay arkadaş daha soruyu bile okumadan 20 saniyede yazdı, herkes mi troll şu sitede?

Yükleniyor...