Ülkemizde Niye Cengiz Han'a Karşı Bir Antipati Beslettiriliyor?

Cengiz Hana karşı niye bir düşmanlık beslettiriliyor ülkemizde? En çokta o moğoldu diye itelemeye çalışıyorlar :D Bilmiyorlarki moğollar ve türkler eskiden ayrı değildi türkler oradan ayrılınca isimler zikredilmeye başlandı orada yaşayan herkes birdi eskiden. Cengiz han islamı yayıcaz diye gelipte etrafı yakıp yıkan türkleri öldürüp kadınlarını esir alıp tecavüz eden kuteybe bin muslim arabından intikam almıştır bu yüzdenmi sevmiyor düşman göstermeye çalışıyorlar cengiz hanı? Evet gaddardı ama eskiden kim masumdu? Oda düşmanlarına karşı elbet gaddardı. Sırf müslüman değil diyemi bu kadar kin beslettirilmeye çalışılıyor bu adama anlamadım? mesela en son diriliş ertuğrul dizisinde moğolları resmen tek kelimeyle kötülemişler oysa moğollar tüm türkleri bir araya toplamaya çalışıyordu kabul etmeyenleri öldürüyordu. Amaçları ne bunların?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Soyumdan utanmam ama sevmemde onu. Neler yaptığı malum. Türkçülerden hikâye dinleme.

0|0
    0|0
    • Kimseden hikaye dinlediğim yok. Ayrıca sizde akp propagandası yapan osmanlıcı medyanın gösterdiklerine inanıyorsanız sevmemeniz doğal. Hümanistlik çerçevesinde bakarsan eskiden yaşayan tüm liderleri sevmemen gerekiyor.

• Çinli diye korelileri döven troller hımm almayayım siz gidin liselerde karı kız mevzularına hadi tutmayayım ben seni küçük osmanlıcı :D

• Sen medyaya inanan bir trollsun, hic bir yerde koreliler dövülmedi.

En İyi Kız Görüşü

• neden acaba alımlerı asıp kesen bı ınsan. camılerdekı kuranları kıtapları yakan bı ınsan sence sevılırmı

0|0
    0|0
    • Ona nasıl yaklaşılırsa o iki katı karşılık veriyordu o yüzden olmasın onların sebebi ;)

• bnde senın kadr cahılını grmedm neyse ya anlatsamda anlamzsn

• Konuşamamanın verdiği çaresizlik. Böyle cahillere bayılıyorum :D

Erkekler Ne Diyor 6

• Cengiz Han katliam yapmıştır, ama unutulan birşey var, eski türkler ve orta asya halkları herkesten çok birbirleriyle savaşmıştır zaten.

Onun dışında, Cengiz Han moğoldur, türk değil.

Ancak sırf müslüman değil diye moğolları dönem türklerinden çok farklı yaşayan barbarlar gibi algıladıkları doğru.

0|0
    0|0
  • Turan bir nevi moğollar ile birlikte gerçek olmuştu. Moğol ordusunun önemli bir kısmını Türkler oluşturuyordu. En büyük kara sınırlarına ulaştığında turan da gerçekleşmiş gibi bir şeydi aslında. Oğulları sebebiyle bölündü.

0|0
    0|0
    • Bugün onlara eski türklere küfür eden kin besleyen diriliş izleyip gaza gelen osmanlıcık torunları dolu etrafta :D

• çünkü özbekistandaki semerkantı buharayı tüm islam ilim merkezlerini yerlebir etmiştir çok ama çok kan akıtmıştır.

0|0
    0|0
    • Ama neden yapmış sor bakalım?

• tamam da çoluk çocuk falan onların suçu ne ?

• Türklerin sucu neydi peki?

• Şu video da resmen katledildiğini söylemektedir.
    https://www.youtube.com/watch?v=E9im7hDBTus

0|0
    0|0
    • Adam kıvırmaya çalışmış ama ne fayda utanarakta olsa söylemek zorunda kalmış. Adam resmen kuteybeyi savunuyo ya iyi ki katliam yapmş diyo resmen arap pici

• Ne araştırırlar ne okurlar , birileri masal anlatır bunlarda inanır.
      Adam inandığı dinin kitabını bile anlayarak okumuyor , örnekler bitmez yaz yaz.
      Bazen canım çok sıkılıyor bu duruma :(

• Din ayrı bir konu ama dine uyayım derken araplaşanlara eski türklere düşman olanlara sinir oluyorum ben. arapperest bir toplum yetişiyor ne yazıkki orta asyadaki türkler desen onlarda ruscuk olmus zaten türkleri tamamen bölmüş bitirmeye calısıyolar ve basarılıda oluyolar

• Dünyanın en büyük kütüphanesini yakmamış mıydı?

0|0
    0|0
  • uyanıkça bir soru. neden antipati var deyip dikkat çekip sempati beslemesini sağlıyorsun. uyanık..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...