Bana yapılması imkanlı görünen şeylerin tamamı başkalarına imkansız geliyor?

Arkadaşlar çevremde o kadar insana her anlamda (özellikle teknolojik anlamda) yapılması mümkün olabilecek şeylerden bahsediyorum. insanlar gözlerinde herşeyi çok büyütüyorlar ve olmaz, imkansız, saçmalıyorsun vs diyorlar genelde. İnsanlar neden çok basit düşünüyorlar ve olmaz gözüyle bakıyorlar herşeye?

Örneğin TSK teknolojik bir silah çıkarıyor, bunu duyan insanlar "ooo bak neler yapmış silahlı kuvvetlerimiz gördün mü olum" vs diye çok aşırı büyütüyorlar ve şaşırıyorlar. halbuki yaptıkları şey zaten yapılamaması imkansız olan birşey değil. Devletin başındaki adamları çok yetersiz buluyorum ben bu konuda. Hassas ve sorumluluk almaktan kaçan fakat hayal güçleri çok çok iyi olan insanlar kullanılmalı bence ülkedeki teknolojik alanlarda. değilse 50 sene önce zaten yapılmış bir teknolojiyi yeni yeni yapmış bir ülke için wow bak ne yapmış bizimkiler diyen insanları sürekli işitir dururuz. ama maalesef ülkemizde bu tarif ettiğim insan tiplerinin hiçbir zaman sözü geçmiyor çünkü şuanki yöneticiler onları adamdan saymıyorlar. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Hayat bu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Belki de sana her şey imkanlı görünüyordur.

0|0
    0|0
    • ama ben seneler öncesinde düşündüğüm şeyleri millet hayal bile etmiyor ve sonradan bir şekilde ortaya çıktığını görüyorum haberlerde?

Yükleniyor...