Sizce Türkiyede çoğu insan için para hırsı manevi değerlerin önünde mi?

Sizce Türkiyede çoğu insan için para hırsı manevi değerlerin önünde mi?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Daha çok kazanmak istiyorlar, daha da daha da derken 5 metre kare arsa için kardeşler birbiriyle konuşmuyor. İş yerinde performans zammı alabilmek için arkadaşlar birbiri ayağının altına taş döşüyor. Kimsenin insani değerlerle ilgilendiği yok artık. Herkes kendi cebiyle ilgileniyor.

0|1
    0|0
    • Maalesef haklısın :/

• Ben hiç kimseyle görüş altında yorumlaşmam, genelde engellerim :D Sensin diye yoksa hiç uzatmam. Dediğin gibi, gereksiz münakaşaya hiç gerek yok.

• Tamam susuyorum alışkanlık gözün engele doğru kayıyordur ozman senin gerek yok :D

Kızlar Ne Diyor 2

• Para para para manevi biraz geriden geliyor ama benim için budur.
    Param olmadan çok şey aldım ben
    Edep aldım... gönül aldım
    Öğüt aldım... ibret aldım
    Ve daha bir sürü şey parasız birşey olmadığı doğru evet ama gurururun olmadıktan sonra parayla herşeyi sahiplen dur.
    Namusunu parayla alamassın benim için hep sonradan gelir para ama olmas sada olmas

0|1
    0|0
  • Evet mesela benim ailem gibi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• İnsan bir amaç edinir mutluluk gibi ev araba almak iş yeri açmak gibi ama bizim ülkemizde bunu yanlış anlamışlar mutluluğu insanları maneviyatı araç olarak kullanıp parayı amaç ediniyolar ters bir durum ortada bu yüzden insanlarla parasal konuda pek munakaşaya da girmem ve para hırsı zehirler insanı maneviyatı kaybettirir birgün yerde takvim yaprğı buldum arkasında ayet yazıyor tebessüm ettim amca oğlu dediki ne o paramı buldun hayır dedim daha değerli birşey var gerisini sen anla.. insanın akla gelen ilk şey para olmuş ne yazık..

0|1
    0|0
  • eskıdenesyalar paralar kullanılırdı ınsanlar sevılırdı sımdı ınsanlar kullanılır esyalar ve paralar sevılır oldu..

0|1
    0|0
  • Öyle

0|1
    0|0
  • Bence değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...