Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği ve Kadına Yönelik Şiddet?

Kadına şiddeti önlemeye yönelik bir projede eğitmenlik yapmaktayım. Bu yüzden bu konuyla ilgili her iki cinsiyetinde görüşlerine ihtiyacım var. Öncelikle feminizmin ne demek olduğunu gerçekten biliyor muyuz? Toplumsal yaşamda sizce kadınlara ayrımcılıklı mı yaklaşıyoruz? Kadına yönelik şiddetin gerçekten haklı nedenleri olabilir mi?
Teşekkür ederim.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

• Bırak kadına şiddetin "şiddetin" haklı nedeni olabileceğini düşünüyorsun. Sen eğitmenlik yapma bence.

1|0
    0|0
    • Sorular bunlar. Benim düşüncelerim değil. Bu sorulara verilecek cevapları analiz ediyoruz.

• Burada üç soru sormak yerine daha kapsamlı sorular bulun ve sahada anket çalışması yapın.

• Görüşünüz için teşekkürler, dikkate alacağım ama yanlış anlamayın bu proje avrupa birliği ve bir kaç bakanlığın ortaklaşa yürüttüğü çok büyük hibelerle yürütülen bir proje. Benim görevim sadece bulunduğum lokalizasyondaki görüşleri değerlendirip analiz etmek ve çalışma başlatmak. Sosyal medyada birden fazla kişiye aynı anda anket yapma ihtimali verdiği için bu tarz sitelerde çalışmalar yürütüyoruz ve bu sorular profosörler, anketörler ve psikologlar tarafından hazırlanıyor. Ama fikrinize saygı duyuyorum. Daha farklı sorular ve anket çalışmaları da yapılan işlemler arasında zaten.

Yükleniyor...