Kapat

Atatürk'ün bu sözüne katılıyor musunuz?

"İnançlar vicdanlarda ve mabetlerde kalmalı, maddi hayatın ve dünyanın işlerine karıştırılmamalıdır."
Daha yaşanılır bir ülke için çok doğru bir söz. Siz ne düşünüyorsunuz?

• Katılıyorum. Çünkü; ...
    A seç
  • Katılmıyorum. Çünkü; ...
    B seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
11|27

En İyi Erkek Görüşü

• Katılıyorum. İnsanlar inançlarını yaşamayı beceremiyorlar çünkü. Her şeyi dine yoranları da görüyoruz, eline tespih alıp, yolda gördüğü kadının kalçalarına bakanı da. Din çok farklı bir kavram. Her yerde ele alınmamalı. Dinci kesilenlerin hangisinden örnek versek ki? Hadi çalalım, yiyelim haramları. Bir cuma namazına gider, 2 hac ziyareti yapar affettiririz kendimizi.

1|0
    2|2
    • Sömürmek istiyorsan dinden dem vur yetiyor bizim toplumu kandırmak için. Çok da güzel alet oluyorlar.

• @crazyymann34 Hayır benim verdiğim cevap senin işine gelmediği için oraya karaladığın ve mantıkla alakası olmayan kelime topluluklarını yerden göğe saçma bulduğum için.

• Olur da evlat sahibi olursan bir gün, kötü yola düşerse daha iyi anlarsın bu söylediğimi.
      bakalım o güvendiğin hukuk kuralları seni koruyabilecek mi.
      Kafa yapın değişmediği sürece ben seni değiştiremem zaten.
      Ne diyim hakkında hayırlısı olsun.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 26

• her sözü gibi bunun da altına imzamı atıyorum. herkes inanmak istediğine inanır başkasına bir dayatma yapacak şekilde bunu sunamaz ya da bunu menfaat için kullanmasına izin verilemez.

1|3
    0|1
    • Bu olgunluktaki zeka karşı tarafta olmayınca sıkıntılar başlıyor işte. Herkesin bunu diyebilmesi lazımken çoğu kendi doğrusunun mutlak doğru olduğuna inanıp karşıdakini ötekileştiriyor.

• Şapkayi bile insanlara zorla giydiren giymeyenleri idam eden atatuek mu bunu soylemiş :( ya hu ortada bir çelişki var

• @kurabiyecanavarı- mesele şapka değil sen hala anlamadın mı

• Katılmıyorum çünkü bu sözün ardından laiklik ve daha sonrasındada islam adına bu ülkede kıyımlar katliyamlar yapılmıştır.
    Cumhuriyeti benimserim demokrasiden yanayım ama laikliği asla benimsemeyeceğim

ayrıca belirteyim islami siyaset diye birsey söz konusu olmaz. Siyaset yalan üzerine kuruludur. İslami yönetimde Türkiyede cumhuriyetten sonra hiç uygulanmadı

0|3
    1|0
  • Bence de doğru
    Herkes içinde yaşasın inancını , ama şimdi herkes birbirinin inancını sorgulama çabasında.
    Başka hiçbir dertleri yok

2|0
    0|1
  • Katılıyorum. Çünkü; Karıştırıldığında gerçek siyaset yapılamıyor. Günümüze de gördüğümüz üzere, İnşallah maşallah diyen parsanın büyüğünü götürüyor. Siyasi görüşü olmayan veya herhangi bir ideolojiye bağlı olmayan insanları yanlarına çekmek için bir çok siyasetçi Müslümancılık oynuyor..

1|0
    0|0
  • Allah (c. c.) varlığını inkar eden bir cümle
    “Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! Siz yalanladınız. Öyle ise azap yakanızı bırakmayacak.” furkan süresi 77. ayet

kominizm etkisinde kalan ve müslüman millete zülüm eden bir diktatörden klasik bir alıntı..

0|1
    1|1
  • bir topluma din ve ahlak gereklidir. çünkü vicdansız tipler çıkması kaçınılmaz olur günümüzde olduğu gibi. yasaların yapamadığını Allah korkusu yapıyor çünkü. sen istediğin kadar yasaları koy cezası bu olur şu olur de. o adamda vicdan, ahlak ve Allah korkusu yok ise o adam yasaları takmaz. yasalar herşeyi takip edemez. düşünsene adam yaşpasta imal ediyor. yaparken içine balgam atsa ya da pislik bir mekanda üretse ya da insan sağlığına zararlı maddeler kullansa ki günümüzde hepsi oluyor senin ruhun duyacak mı? bir de atatürkü zeki diye anlatırlardı, yazık gerçekten ona tapanlara. youtubedaki videolarda gördmüştüm ben o adamın sigara içişinden anladım ne karakterde bir insan olduğunu :)

0|0
    0|0
  • O zaman ki insanlar bu cümleleri anlayabilecek kadar zeki kültürlüymüş ancak şimdi ülke yoazların elinde.. Bırak analamayı konuşayı bile beceremeyen insalar topluluğu var. Bu ümleye "vay imanız" diyeceklerdir

1|0
    0|0
  • Devlet dinsizleştirildi. Ordu dinsizleştirildi ee sonra ele ne geçti diğer dünya ülkelerinden nekadar ilerdeyiz? Atatürkün getirdiği yönetim şekli ve politikalarla hangi medeniyetlerin seviyesine ulaşabildik. Bu zamana kadar Türk milletinin kafasına hep bu kazındı din bizi geriye götürür diye halbuki tam tersi oldu.

0|0
    0|0
  • Asla katılmıyorum bir dzen varsa bir kiralvarsa bunu inanç sağlayabilir
    Enbasiti ni ele alalım önünüzde bir mebla paravar ve sizi gören kimseyi onu oradan almanızı engelleyen ne yasa ne kural onu oradan almanızı engelleyen teksey inançtır kimse girmiyor allah ya da buda ya da kutsalruh neyse ogoruyor oyuzden alalmam der toplumu düzene sokan inançtır kurallardeyil

0|0
    0|0
  • Bu ülkeyi geriye götüren şey İslam dir. Nedeni ise çok yanlis anladilar İslam i

1|0
    0|1
  • inanclar insanın yaşamını şekillerdirir bunu sadece mabetlerde ve vicdanlarda yaşamak olmaz yaşayamazsında

0|2
    0|1
  • Senin hakkını seni yaradandan daha iyi kim koruyabilir din hobi veya boş zamanlarında oyalanabileceğin ya da bunalıma girdiğinde seni rahatlatacak terapistin değil. Insan ilişkilerini düzene sokan hakkı hukukun en ince ayrıntısına kadar kollandıği kurallardır dünyasını ve ahiretini kazanmak isteyen herkez yüce Allahın ipine sarılmalıdır

0|0
    0|0
  • atatürkün bu sözü İslam dinine tamamen terstir ha kendisi dini inançları vs gereği böyle düşünmüş olabilir ben katılmıyorum çünkü müslümanım. Bizim dinimizde sadece camiler ve kalpler ile sınırlı değil. insanın yatak odasından svaş meydanına kadar her noktaya girer her noktada söz hakkı vardır. Müslümanlar için bu böyle atatürk için öyle değil. Allah dini için yarattı bu dünyayı ee Allahın uğruna yarattığı dini sadece camilerde mi kalsın? :D geçin bu klasik benim kalbim temiz saçmalıklarını

0|0
    0|0
  • Hayır demek zaten müslümanım diyen insaların kitaplarının tam tersini iddia ediyor. Tabiki Katılıcam Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir diyen adamın sözüne katılınmaz mı? :)

0|0
    0|0
  • Adalet mülkün temelidir.. bu söz hz. ömere aitken ataturk soyledi diyorlar.. ataturk hakkindaki hic bir şey bana inandiruci gelmiyo annesi babasi bile yalan olan bir hayalet

0|0
    0|0
  • Katılıyorum çünkü sen inançlıysan işinide onun doğrultusunda yaparsın maddi hayatınıda o şekil biçimlendirirsin vicdanın el vermez çünkü haksız bir duruma içinde bir inanç gizlidir

0|0
    0|0
  • Vicdan maddi olgularimaza etki etmiyormu

0|0
    0|0
  • Atatürkün böyle sözümü var. Her gün bir çıkartıyorsunuz bu adamın diye.

0|0
    1|2
  • Çünkü : her ülke kendi dinini tanıtmalı reklamını yapmalı ki güçünü ve insanlığını göstermeli dünya ya...

0|0
    0|0
  • Katiliyorumm

0|0
    0|0
  • çok doğru her sözü gibi.

0|0
    0|0
  • Evet katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Ataturkun bos konustugu nerde gorulmus

0|0
    0|0
  • Ewet

0|0
    0|0
  • Hani bu dini kıyafetlerle gezilirdi ya eskiden ondan çıkar sağlarlardı şimdi malum ampulu kullanıp sağlıyorlar :D Netice olarak ulu önder dini kıyafetlerle dolaşma vs yasakladı diye biliyorum dini bazı şeylere alet etmelerinin de önüne geçildi bence süper.

1|0
    0|0
  • hergün bir söz cıkıyor nerden belli söylediği

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 11

• Katılmayanlar hangi mantıkla katılmamış acaba gerçekten merak ediyorum insanlar önce inançlarını vicdanlarına yerleştirsin sonra sözü eleştirsin sen yetim hakkını cebine indir indir sonra gel bn dindarım de ohhh ne ala memleket 😂😂 Sen dini vicdanına ve mabetlerine yerleştirirsen bu ztn dini yaşamak için yeterlidir saçmasapan dünya işlerinize dini alet edip meydanlarda kuran sallamayın demek tabi anlamak için kapasite gerek idrak edebilecek akıl gerek koyun gibi güdülmek hoşlarına gidiyor tabi bir önce düşün bu söz ne anlama geliyor diye snra itiraz et ama nerdeeeee...

2|0
    0|0
  • katılmayanlar hangi ulkede bu fikrini özgürce dillendirdiginin farkında mı? gidin arap ülkelerinde bir lidere karsı cıkın bakalım. yok yok turkıyede rte yi eleştirin yeter.

1|1
    0|1
    • ne alaka ?

• ya bacım bu ne cahillik :D Namık kemal, ziya paşa, mithat paşa, mehmet akif yani daha sayabilceğim çok adam var bu adamlar gazeteler çıkardılar 2. Abdulhamide karşı yazdılar çizdiler zaman zaman ayaklandılar türlü türlü şieyler yaptılar herkes düşüncesini rahatlıkla ifade ediyordu Osmanlıda cumhuriyet özgürlük falan getirmedi tam tersi müslümanları ve kürtleri ezen bir anlayış getirdi

• Merak etme ozlemini cektigin zamanlara donuyoruz @BehnanEnis

• Katılıyorum diyenler çoğunlukta, bu siteden beklemediğim bir oran...
    Sevindim.

0|0
    0|0
  • inanışlar yüzünden insan kayırmaya karşı söylemiş olduğu bir söz , kimse dindar diye milli işleri de on numara yapacak diye bir kaide yok. herkesin inanışının ve ibadetlerinin hesabını vereceği bir yaradan var bu kafi...

0|0
    0|0
  • Atatürkün her sözüne katılıyorum

0|1
    0|1
  • Katilmiyorum
    Dinde yasama dair hersey var
    Kurallari o koyuyor
    Yasama sebebi dinken onu karistirmamak sacma

0|0
    0|0
  • katılıyorum

0|0
    0|0
  • Mavi gözlüm yine haklı her zaman ki gibi :)

0|1
    0|1
  • Katılıyorum. Çünkü din insanın içinde yaşaması gereken bir değer.

0|0
    0|0
  • Genelde savaşan biri ne çok söz sölemiş :)

0|0
    0|0
  • Saçmalıyo mütemadiyen

0|1
    2|1
Yükleniyor...