Bir çocuğunuz olsa nasıl yetiştirirdiniz?

Bebeklikten başlayan bir süreç olacağı için dikkatli davranmak gerekiyor. Evde başlayan hayat onun geleceğini oluşturacaktır. Nasıl yetiştirdiniz?

0|0
21|25

En İyi Erkek Görüşü

• Küçük yaşlarda onu eğitmeye başlarım eğitiminde ve sosyal aktivitelerde ona olabildiğim kadar destek olurum kadınlara karşı ne kadar hassas olunması gerektiğini ve onların ne kadar değerli olduğunu öğrenmesini sağlarım falan

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tum canlilarin esit oldugu bilinciyle, simarmadan, hayvan ve ogrenme sevgisiyle, masalsiz, kiz ya da erkek cinsiyet rollerini empoze etmeyen notr oyuncaklarla, yemek yaparken bana yardimci olup kendi isini kendi yapabilme fikrini asilayarak, tum dinleri birlikte (dhaa buyuyunce) arastorarak inancli ya da inancsiz olmayi istedigi dine mensup olabilme hakkini elinden almayarak, cevresine saygili, sevgi dolu ve hakkini arayan bir birey yetistirmek icin elimden geleni yaparim heralde

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• eriksonun psikososyal gelişim kuramına dikkat ederdim, demokratik aile yapısı oluştururdum, onda gördüğüm bilişsel kinetiksel zekalara göre kurslara yönlendirirdim, dini kitabımızı okuturdum , zararlı gıdalar besinlere dayalı broşürler okuturdum , aktivitelere yönlendirirdim

1|0
    0|0
  • Adını okyanus koymakla baslardım dalgssı buyuk olsun dıe kanks

0|0
    2|0
  • İlk iş, çekingen olmamayı öğretmek.
    İkinci iş, bencil olmayı, istediğini gidip almayı öğretmek..

Bu özelliklere tonla ödül var bu dünyada, iyi insan olmak falan hikaye.

1|0
    0|0
  • Özgür din yok bağ yok.
    Hayata özgür yaklaşsın.
    Kızım olursa işler değişir ama.

0|0
    2|0
  • Değerlerine bağlı ve rahatyetiştiririm.

0|0
    0|0
  • 7 yaşından itibaren dövüş kursuna yazdırıcam

0|0
    1|0
  • verdidim kickboxa kız erkek fark etmez alemin kralı olur önüne geleni devirir kimseye boyun eğmezdi.
    hükümdar olurdu hükümdar :D

0|0
    0|0
  • Herkes anne ve babasından neyı eksik gorurse onu artılayarak yetıştırır.

0|0
    0|0
  • sporcu ve yeteneği ne yönde ise o yönde

0|1
    0|0
  • iyi yetistrdm

0|0
    0|0
  • Kizim olsunda o zaman dusunurum 😊 Cok duskun olurum ben ona ya 😊

0|0
    0|0
  • Adam gibi adam olsun insan olsun gerisi olmasa da olur.

0|0
    0|0
  • özgür

0|0
    0|0
  • Bilmem dusunuruz olunca

0|0
    0|0
  • Köy ortamında bütün insanlardan uzak, birebir eğitim vererek.

0|0
    0|0
  • Terbiyeli ve adaletli inşallah :D

0|0
    0|0
  • Adam gibi yetistiririm

0|0
    0|0
  • bir kere hayatta dövmezdim iletişim kurardım yanlışları anlatırdım

0|0
    0|0
  • çok iyi yetiştireceğime eminim

0|0
    0|0
  • Babası gibi olacak şekilde yetiştirirdim..

0|0
    0|0
  • buradakilere benzemeyerek büyüsün.

0|0
    0|0
  • Lafla peynir gemisi yürümüyor

0|0
    0|0
  • Anlatamam

0|0
    0|0
  • iyi yetiştirirdim...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Kesinlikle ozguvenini kazanmasi icin ona sans verirdim. Kebdi basina biseyler yapabilecegini ogrenmesini saglardim. Harcligini günlük değil haftalık verir, elindeki parayi nasil idare edecegini ogretirdim. Arada bir simarmasina izin verir, cocuklugunu yasamasi icin onu sık sık parklara götürür, çamurla cimenle eglenmesine izin verirdim. Küçük yasta telefon tablet vs seylerle ilgilenmesine olanak saglamam, onlarin yerine oyuncaklara kitaplara yoneltirdim. Onunla oyunlar oynar, mutfakta birlikte yemek hazirlardim. Gelecegini, gidecegi okullari ve bölümünü kendi secebilmeli. Hata yapmasina izin verirdim. Hatalarindan kendi dersini cikarmali ki yolunu daha dogru ve emin cizebilsin..

1|0
    0|0
  • Zaman zaman annemden gördüklerimi uygulayarak, zaman zaman kendi deneyimlerim, derste gördüklerim vs vs. Elbette mükemmel olmaz ama elimden geldiğinin en iyisini yapmaya çalışırım sanırım.

1|0
    0|0
  • Bebeklikten değil Anne karnından itibaren başladı için o zamanlardan itibaren dikkat etmemiz gerekir haliyle bilinçli anneler olarak Anne karnından itibaren duygusal durumlarımız a yediğimiz ve içtiğimiz e daha fazla dikkat etmeliyiz

0|0
    0|0
  • Ona İslamiyeti öğretirim. Hayatın gerçeklerini gösteririm. Medreseye yazdırırım hatta bu en büyük hayalim küçük yaşta Kuran öğrenmelerini isterim. :))

0|0
    0|0
  • Doğruyu öğreterek panpa

0|0
    0|0
  • Elimden geldiğince sağlıklı yiyecekler ve teknolojiden uzak yetiştirirdim belirli yaşa kadar sokakta oynamasını arkada edinmesini kirlenmesini paylaşmasını isterim

0|0
    0|0
  • Boyle bir dunyaya cocuk getirmem ben

0|0
    0|0
  • 0 6 yaş çokönemli kişilik için, düştüğünde gidip onu yerden kaldırmazdım kendisi kalksın, her zaman yanında ben olmucamki hayatta, bu bir örnekti mesela

0|0
    0|0
  • Hayaller ve hayatlar çok farklı oluyor maalesef istediğin gibi yetişmiyor çocuklar.

0|0
    0|0
  • Çok güzel yetiştirirdim.

0|0
    0|0
  • Öğrenci öğretmen ilişkisi... Disiplin, sevgi ve öğretme aşkı

0|0
    0|0
  • bir kere onu telefon mus bilgisayarmis tabletmis oymus buymus kesinlikle uzak tutarim benim icin en önemli konu bu

0|0
    0|0
  • onu kendim gibi yetiştirirdim
    ailemin bana verdiği tüm sevgiyi
    çocuğuma veriridim
    hümanist bir yapıda olur

0|0
    0|0
  • kucuk yaslarindan ogretirdim zekasini gelistiren oyunlar oynadardim ve yetenegini bulub onun pesinden gitmesini saglardim bide internetde gereksiz seyleri engellerdim

0|0
    0|0
  • paylaşımcı meraklı okumayı öğrenmeyi seven saygılı bir şekilde yetiştirmeye çalışırdım

0|0
    0|0
  • Çocuklarla çok konuşulması gerekiyor. Bir sürü kitap var alıp okumak lazım.

0|0
    0|0
  • İyi.

0|0
    0|0
  • İyi ve yardımsever

0|0
    0|0
  • Vakti geldiğinde düşünürum :)

0|0
    0|0
  • teknolojiyle tanışma yaşı en erken 10 olurdu