Kadınlara verilen merhamet duygusu neden erkeklerde yok?

Neden kadınlar daha hassas ve merhametli? Sizce kadınlardaki merhametin yüzde kaçı erkeklerde de vardır? Hep kadınlar alttan almak ve idare etmek zorunda..

Güncellemeler:
Genelleme yapmıyorum, yani yapmak istemedim. Ama gördüğüm kadarıyla genelde erkeklerde acıma duygusu çok az.
Her iki cinsin de merhametli ya da merhametsizi olabiliyor. Ama bir annedeki merhamet babada yok! Kabul edin

0|0
6|27

En İyi Erkek Görüşü

• Erkek yapisi geregi daha kendini hakli goren egoist bir yapiya sahipdir. Merhamet duygusu olmadan insan. insan olurmu. Bunu disariya yansitmak insanin kendi elinde olan bisey. İcindeki olani bilemezsn. Yansittigini bilirsin ;)

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Merhametli olan erkekler güçlü olunması gerektiği empoze edildiği için merhametlerini saklarlar..

Toplumumuza göre bu ezikliğin belirtisidir. ve hiçbir erkek ezik olmak istemez
    Güçlü olmalıdır..

1|1
    0|0
    • Ama çok alakasız. Acıma duygusu yok. Bir kuşu öldürüp etini yiyebilecek kadar caniler bazıları :/Zavallı bir kediyi sırf alışmasın diye aç bırakacak kadar :/ araba ezer yaralanır veya ölür bir hayvancagız, bir kadın buna evladına zarar gelmiş kadar üzülebiliyor. Ama bir erkek bu duruma gülerek dalga gecerek tepki verebiliyor. Genelleme yapmak istemem ama çook görüyorum öyle ve üzücü. Bir örnek daha mesela ben çocuklarıma daima öpüp kokluyorum ve onlara merhametle yaklaşıyorum, babaları benim onları şımarttıgımı düşünüyor..

• Aynen öyle...

• teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 26

• Bence merhamet duygusunun kadın ve erkekle ilgisi yok. Merhametli olan oluyor kadın erkek farketmez. Öyle kadınlar var ki ( En son örneği çocuğa eziyet eden canavar üvey ana) veya ( bazı işyerlerinde ki yönetici kadınlar) şoke eder sizi. O yüzden Allah herkese merhamet duygusunu arttırsın.

1|0
    0|0
  • Mesela dedikodu ve sinsilik duygusuda yok hersey herkeste olmaz iyi boyle

1|0
    0|0
  • Bence tamamen kişinin yetiştirilme tarzı ve hayata bakış açısıyla alakalı bir şey yani genel manada dediğiniz gibi kadınlar daha merhametlidir ama diğer açıdan baktığımızda dediğim nokta aslında bizi buraya getiriyor :)

1|0
    0|0
  • Keşke vicdansız olsaydım ya merhametsiz olmayı çok isterdim

1|0
    0|0
  • Merhametli olmayı bilen allah korkusu bilen kişide olur hassasliga gelince de sevgiyi aşkı bilen de ve sevdiğini mutlu etmek isteyen de olur bu kişiden kişiye değişir tabi kız erkek fark etmez önemli olan şey sevdiğini üzmek değil mutlu etmektir bunu bilen kişi zaten merhametli ve hassastir

1|0
    0|0
  • Genelde oyle ama herkes icin gecerli degil. benden merhametsiz olan kizlarda tanidim.
    Bu daha cok duygusallikla ilgili. duygusu yogun olan merhametli oluyo genelde

1|0
    0|0
  • aslında bu konu yanlış anlaşılıyor bence kadınlar duygularının ardına saklanıyor veya bunu erkeklere karşı kullanıyor pek çoğu çaresiz kalınca ağlıyor tatlı görünmeye çalışıyor veya bir kedi ya da bir bebek görünce sevme zorunluluğu hissediyor çok kız gördüm bebeği sevmediği halde insanların yanında seven neyse erkekler yetiştirilme ve doğuştan gelen özellikler gereği daha sert görünmek istiyor mesela ben toplum ortasında ağlayamam hatta aile içinde bile ağlasam unutamam ama kız kardeşim ağlayabiliyor
    birde bir örnek vereyim bir yerin tuvaletine girmiştim alaturka tuvaletti bir karınca düşmüş beyaz yerin ve çıkamıyor tabi tabi tuvaletide elleyemiyorum 10 dk boyunca peçete sarkıttım ve kurtardım karıncayı pek çok kadın üstüne su döker birde işerdi :) ben yapamadım yani değişken bir şey
    anne sevgsine gelince buda tanrının çocuğunu koruması için anneye verdiği bir özellik sadece kendi çocuğuna hisseder babada bu yok yani şöyle denebilir çok korumasız süte sıcaklığa muhtaç bir canlı geliyor ve birinin buna ölüm pahasına bakması gerek annede bu özellik olmasa çocuğa bağlanmasa çocuk yaşayamaz baba sevgisi daha gerçekcidir ve babalar daha normal davranır çocuklara ben annemi daha çok severim orası ayrı konu benim görüşlerim bunlar :)

0|0
    0|0
  • Bence var.

1|0
    0|0
  • kadınlar çok daha nazik ve hassas yaratılmış canlılardır ondan böyle

1|0
    0|0
  • Kadına en büyük kötülüğü yapan yine kadındır sözünden yola çıkarak merhametli olduğunuzu hiç düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • var :D

1|0
    0|0
  • merhamet başka idare başka.

1|0
    0|0
  • aynı şey kadınlar için de geçerli. genelleme yaparak yanlış düşünüyorsun.

1|0
    0|0
  • Acıma duygusu var sadace dışa vurmayız pek

1|0
    0|0
  • dengelenmesi gerektiğinden erkekler daha sert

1|0
    0|0
  • analığın verdiği üstünlük fark o kadınlarda

1|0
    0|0
  • Kadınlar çok daha acımasızdır.

1|0
    0|0
  • Onu bunu bilmem ama bende ki merhametin yarısını bile daha hiç bir kadında göremedim.

1|0
    0|0
  • çoğul konuşmasak bende hep merhametim yüzünden kaybetmişimdir.

1|0
    0|0
  • En sinsi katiller kadinlardan oluşur, yani demem o ki merhamet duygusu aslında tam tersi erkeklerde daha coktur. Mesela?
    Eski tarihte hukumdarlar isanların işlediği cezaya göre hukum uygulardi ve merhametini ona göre ön görürdü, kadınlar ise tarihte cok sinsi ve yıkıcı olmuştur bunu özetlemeye gerek yok her zaman kadınlar bir silah olarak kullanılmıştır.
    Yani merhamet konusu anne ve baba arasinda gelişen bir duygu değildir. bu bir bekar insan içinde gecerli olan bir duygu aksamıdır. daha cok yazmak isterdim ama sanırım bu kadar yeterli :) Teşekür ederim.

0|0
    0|0
  • Kadınlar'da Annelik Duygusuda Olduğu İçin Daha Merhametliler Bana Göre

1|0
    0|0
  • Bu şekilde genelleme yapmak yanlış

1|0
    0|0
  • O tam tersi erkekler merhametli adildir kadınlarda bu yok malesef

1|0
    0|0
  • Çünkü bir kadın erkeğin önce merhametli olmasını, alttan almasıni isteyip sonra bu yüzden onut ek ediyor neden merhametli olsun ki? Ben çokm erhametliyim oysaki

0|0
    0|0
  • Merhameti görüyoruz... Konu başkasının çocuğu, başkasının kardeşi, başkasının anne babası olduğunda...

0|0
    0|0
  • Sizde kibiri bencilliği kıskançlığı da unutma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bence erkeklerde de merhamet var. Sadece onlar fıtratları gereği bizim kadar dişa vuramiyorlar. Rabbim erkegi savaşacak kadar cesur ailesinin rızkını kazanacak kadar dayaniklı yaratmıştır. Dışarıda güçlü evde idarecidir. Kadını ise kırılgan ve naif yaratmıştır. Annelik makamıni vermis ve bunun geregi olan merhametide beraberinde vermiştir. Tasarımımızı yapan Yüce Mimar ihtiyacimiza göre vermistir.
    İstediģimiz kadar merhameti görsek erkeklerden emin olun suistimal ederiz. Tabiki o hassa ince cizgiyi bireyler ayarlayamiyabilir. Sevgiler..

1|0
    0|0
  • hep analıktan hep

2|1
    0|0
  • K. bkma kayserideki üvey anne olayından sonra ben kadınlarda da o kdr büyük bir merhamet olduğunu düşnmyrm. Ayrıca kadınlar duygusal yaratklardr erkekler ise tam tersi aynı tepkiyi bekleyemezsin o yuzden takma boşver

1|1
    0|0
  • Sen öyle san onlarda da var. Duyguların cinsiyetle alakası yoktur ;)

1|0
    0|0
  • Bence kişiye göre değişir öyle erkekler var ki çoğu kadından daha merhametli.. genelleme yapmak yanlış olur. :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...