Parası olmayan erkek, adam mıdır?

Tepki çekme sorusu değil, şimdi mantıken dinleyin

1- Erkek yüzük alabiliyor mu? Yüzüğün evlilikte olan önemi
2- Erkek eve ekmek getirebiliyor mi?

Evi geçinderecek parası olmayan erkek, erkek midir?

Güncellemeler:
Soru biraz toplumsal gerçekçilik ile alakalı
Bakmayın parasızda olsa severimcilere :)

Bende sevdiğim erkeğe oldukça çok para muhabbeti yaptım
Haklı olduğumu söyledi ve amacımın sadece para olmadığını biliyordu

Para konuşulması gereken ciddi bir konu
Allah'ın izniyle bende çocuk doğuracağım
Burada en önemli kısım ne?
Kısım şu: Bu çocuklara en iyi geleceği sağlamak
Bu geleceği sağlamak için PARA lazım

Para bu yüzden çok önemli
Bende para kazanırım ama erkeğin para görevi daha ciddi

0|0
16|40

En İyi Erkek Görüşü

• Malesef parasız adam gereksiz adam toplumumuzda hatta adam değil.

1|0
    1|3
    • bende bunu söylüyorum ama hayatı toz pembe sanıyorlar

En İyi Kız Görüşü

• Bende fakir adamla gelecek kuramam ama adamlık konusu biraz farklı diye düşünüyorum.

2|0
    0|0
    • Olsun en azından biraz dobra olabildin :)

• Dobralık gerektirecek bir şey söylemedim aslında , neyse teşekkür ederim.

Erkekler Ne Diyor 39

• Dikkat çekmeye çalıştığınız konu belli. Evet. Erkeğin ev geçindirme yükümlülüklerinden biri bu. Eğer kendini skala olarak şu işte çalışmam şu bana göre değil gibi kibren iş beğenmeyip geleceği (niz) hakkında bencil davranış sergiliyorsa Evet o erkekliğe sığmaz.. Eş çalışmak zorunda değil o onun özgür iradesi ve çalışıyorsa bile şahsım adına eve bakmak zorunda değil. Kendi ihtiyaçlarına çalışsın. Çok ağır evini ve kendi sorumluluklarını kaldıramayacak kadar işte çalışıyorsa bu sıkıntı yaratabilir.

Genel olarak evinden, eşinden ve çocuklarının geleceğinden sorumluluk sahibi olmak Esaslardandır. Bir erkeğin ne yaparsa yapsın ne iş olursa olsun ekmeğini getirip kimseye muhtaç etmeden yaşatması eşine karşı sorumluluklarındandır. Esastır yani.

Evde oturup kısa yoldan zenginlik peşinde olan 3 kuruş kazanıp 5 kuruş yiyen ve geleceğinden sorumsuz bir aile babası olmaz.

Seviyorsan evleniyorsun.. seviyorum diyorsan dilinle, onun kalan hayatını zindan ettiğin bir eşi gerçekten kalben sevmiyorsundur.

0|0
    0|0
  • Erkekliğe ne taraftan baktığına bağlı
    Ama burada görüyoruz ki , erkekliğe parasal anlamda bakıyorsun.
    Halbuki erkekliğe tek bakış açısından bakman yanlış.
    Cinsiyet olarak erkeklik , bu da bir bakış açısı
    Sevdiğini koruma içgüdüsünü yansıtan bir bakış açısı da erkeklikten sayılır.
    Eline çok para geçen , insan taciri , uyuşturucu tacirleri var , bunlar sana göre piyasanın en erkek insanları?

2|0
    0|0
    • Toplum erkeğe para kazanma görevi vermiş. Eğer bu yetersiz ise dediğime dönüşür. İllegal işler ayrı konu

• Umrunuda olmalı çünkü sen istesen de istemesen de bu toplumda yaşıyorsun

• Ben topluma göre haraket etmedim daha önce , bundan sonra da edemem.
      Toplum bana uymasını bilecek , zira ben onlara katlanmayı biliyorum.

• birde derler kızlar paraya önem vermez diye ya zengin olsam gene senin gibi biri çıksa o parayı zırnık koklatmamyine büyük konuşmayımda ALLAH paragöz kadınlardan korusun

1|3
    0|0
    • kızlar paraya önem vermez diye kim söyledi?

ayrıca ben para göz değilim soruyu yanlış okumuşsun

• Asıl adam dar zamanında belli olur..
    ozlusozluk.com/.../...yi-goze-alan-adamdir-263.jpg

1|1
    0|0
  • bir erkek eve ekmek getiremiyosa , çocuklarına evine bakmıyosa adam değildir sevmek karın doyurmaz, yüzük alamayabilir elinde bir demet çiceklede gelebilir ama ekmek şart

0|0
    0|0
    • en temel şart ekmek ama gerçek mutluluk içeren bir evlilik için yeterli değil

• bir erkekte para önemlidir. yine erkektir, fakat parasız erkektir. parasız erkekleri'de kabul eden kız zordur. çünkü bu devirde, herşey maddiyata bindiğinden dolayı 500 tl'lik alışveriş yapmazsan kıza ayrılır. ya da 1.000 tl'ye istediği telefon veya 4.500 tl'ye istediği kolyeyi, yüzüğü almazsan ayrılma sebebi olur tırnak içinde ''Belli bir kız kesimi'' çünkü onlar önem verirler. bir kuru soğan, bir erkmek yiyen kızları samanlıkta iğne aramak misali aramaz zordur. bu dönemde popülarite paradır. parasız adamı ağzı bo, k kokan adamı hiçbir kız kabul etmez. bunlara çok şahit olduğum için, paran yoksa aşk işine girmeyeceksin, paran varsa bütün kapılar sana açıktır. diye düşündüm. ve öylede paran varsa sana bütün kapılar açık, paran yoksa sana ezik muamelesi yaparlar. para var huzur var diye boşuna dememişlerdir. ve boşuna denmemiştir.

0|0
    0|0
  • Kinu para degil. Sen yanlis anlamissin. Konu caba ailesi icin caba harciyormu olacak soru

0|0
    0|0
    • Çaba harcadığı halde para getiremezse ne olacak o yuva? Biraz realist bakın

• Oyle birsey yok caba harcayip para getiremek nedir ya. Yalandir o iş

• Para tabi ki önemli ama bunu kendine dert edinmiş bir kızla da hayatta birlikte olmam. Çünkü o paranın sınırı yok. Bu gün sana 5 bin TL yetecekse 3-5 gün sonra 10 bin TL istersin.

Ayrıca adamlık parayla ölçülmez o senin dediğin damızlık erkek oluyor...

0|0
    0|0
  • Değildir. Yani bir yalı bile alamiyorsa ayıp be.

0|0
    0|0
  • erkek erkektir de parası yoksa neden evlenir ki?

0|0
    0|0
  • o konu cok farklı sekıllerde yorumlanabılır tartısılabılır ama her ekmek parası getıren erkek olamaz ekmek parası getıurmeyende erkek degıl dıye bısı yok

0|1
    0|0
  • çalışmayan erkek erkek değildir desen anlarım ama çalışıyor fakat aldığı paraya yetmiyor diye burun kıvırıyorsan sen kadınmısın? derim ben.

0|0
    0|0
  • Adamdir

0|0
    0|0
  • baban evlendıgınde sen hamileyken hastalansa kalsa çalışamasa erkek olamıcakmı

0|0
    0|0
  • Çalışmadığı için parası yoksa adam değil

Yok çalıştığı çabaladığı halde olmuyorsa 1. sınıf adamdır.

0|0
    0|0
  • hahahahahah :) :)
    yemesini bilmek gerek

0|0
    0|0
  • haklısın erkek evi geçindirmeli ve buna hazır olmayan erkek evliliği düşünmez.. birde evlenicek dürüst bir kız bulursa sorun yok :D

0|0
    0|0
  • herkesin rızkını Allah tayin eder Adamlıkda para ile değerlendirelemez

0|0
    0|0
  • Erkek evine bakmakla mükelleftir kadın erkeği soymakla mükellef degildir Allah evine bakmayan erkekten de paragöz kadından da uzak tutsun

0|0
    0|0
  • Cabalamasi yeterli

0|0
    0|0
  • soruyu okuduktan sonra altını okumadım bile ne demek Adam'mıdır? sen paraylamı kadın oldun da , erkekleri atm olrak görmeyin , kızda çok karı da çok ya adam ölüp gebermiyor bir bayana para yedireyim diye

0|0
    0|0
  • para kazanmak için çalışıyo mu ne bilyim iş arıyo mu o zaman adamdrr ama akşama kadar kahvehanede geziyosa eşinin sırtından geçiniyosa o adam değildir ya

0|0
    0|0
  • Parayla adamlik olcersen paran kadar adamsin zenginler o zaman en adam insanlar

0|0
    0|0
  • kuruş param yok adam olma gayemde yok. geçtim dünya payelerinden

0|0
    0|0
  • Abi erkekler için, düzgün bir ilişki için olması gerekenler öncelik sırasıyla; 1. para, 2. kız. Aksi iddia edilemez. Paran olmazsa ne sen mutlu olursun, ne de (genellikle) karşındakini mutlu edebilirsin.

0|0
    0|0
  • Zengin erkeklerle ilgili herkes aynı kefede değil tabi fakat , miras yemiyor kendi parasını kazanıyorsa daha güvenebilirsiniz.
    Herşeyini kaybettiğindede sıfırdan ayakta kalmasını bilir çünki.

0|0
    0|0
  • Senin gibi karakterli olmayan kişi insan mıdır?

0|0
    0|0
  • Para demiyelimde, mesleği ve işi olmayan erkek adam değildir.

0|0
    0|0
  • Yüzügü geç de ekmege bak önce

0|0
    0|0
  • Sus artıık sus her şey para değil

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 15

• Adamlik cebindeki para miktarina göre sveiyelestirilmemeli bence, alninin teriyle biseyler yapmaya calisiyorsa ordaki caba önemli, cok getiremiyorsada elinden okadari geliyordur. Entrikayla yalan dolanla zengin bir adamda adam degildir ona bakicak olursa. Ben Senin demek istedigini Anladim canim, bazilari evde yayiyor kendini kadin calissin eve baksin diye bekliyor ya da zengin bir kiz bulayimda hayatimi kurtarayim o adamlik degildir iste.

2|1
    0|0
    • Zenginler en adamdır diye bende söylemedim. Yani miktarını bağlı değil ama belli bir miktar gerek. Bunu sağlayamadığı halde evlenenlere söylemedim

• Pardon son cümle **söyledim** diye bitiyor :)

• Öyleyse orda tamamen haklisin bence.. Yani diyelim evlenicek Ama sindiye kadar hic kenara bisey koymamis hep sorumsuz harman purman savurmus bir gelecek sunamiyor karsisindakine ona Bende Adam diyemem

• Sorumluluk sahibi olan sorumluluğun bilincinde olan her erkek paranın amaç değil araç olduğu bilincinde olan her insan gerekli ve önemli olduğunu bilir bu doğrultuda hareket eder parası olmayan diyemem de sorumluluktan bir haber olan erkek adam değildir

0|0
    0|0
  • mücadele edip yetişemiyorsa dibine kadar erkektir yok mücadeleyi bırakmış ise erkeklik ve adamlıkla alakayı kesmiş odundur..

0|1
    0|1
    • Pardon son cümle **söyledim** diye bitiyor :)

• Görüşleri karıştırdım kusura bakmayın

• Para gereklidir aşk buna bağlanmamali ama parasiz olmaz. bir kadininda parasi olmali. erkege ihtiyaci olmamali.

0|0
    0|0
  • yüzük evlilikte önemli tabi ama kafan kadar taş istemiyeceksin bana göre ip bağlasa kafi ki dışarıdakiler parmağındakini görsün bakmasın belki getiremiyeceği zamanlar olucak sakatlanıcak vs bazen sende ona bakmayı biliceksin he ben demiyorum parayı senden beklesin seni çalıştırsın o erkek değil o zaman ama bunu yapan kadınada kadın demem ben. parayı ondan bekliycek anca yatıcak falan...

0|0
    0|0
  • mantıken kadın çocuk doğuruyor büyütüyor falan bu dönemler içerisinde çalışamaz. e o zaman erkeğin de ailesini geçindirecek güçte olması lazım. ama sırf erkeğe yüklenirsen işin rengi değişir.

0|0
    0|0
  • Geçimini sağlayamıyorsa evlenmesin kendine hayrı bile yoksa başka bir insanın insanların hayatlarını mahvetmesin

Yok ama ekonomi sorunu varsa işsizlik artmışsa bir yerde bulmaya çalışması ayrı bir konu onlar konu dışı😊

0|0
    0|0
  • Erkeklerin canını da alın kurtulsunlar :D

0|1
    0|0
  • parası olmasın, isterse eve ekmek getirmesin ben sevdikten sonra gözüm kararır bir önemi kalmaz ayrıca soru da fail yani erkek midir ne ya erkeklik bir cinsiyet. adam denir ona adam.

0|0
    0|0
  • Bu soru olmamış çok geniş kapsamlı

0|0
    0|0
  • Asıl soru
    Çok parası olan erkek adam mıdır?

0|0
    0|0
  • eğer boyle bir soru soruyosan, o zaman parası olan erkekle evlenen kadında satılıktır.

0|0
    0|0
  • Parasi olupta adam olmayan insanda cok malesef

0|0
    0|0
  • Kadin hakli beyler dagilin

0|0
    0|0
  • Adamligi parayla olcen insanmidir? Dedim basligi gorunce. Detayla Guncellemelerle baslik alakasiz olmus.

0|0
    0|0
Yükleniyor...