Suriyeliler haklında ne düşünüyorsunuz?

Ben kesinlikle sınırda tutulması gerektiği kanaatindeyim. Ülkeye yayılınca bizim düzenimiz de bozuldu hele genç erkeklerin savaştan kaçması çok yanlış ama bir yandan da şöyle düşünüyorum savaşacak tarafları yok hangi taraf iyi. Esad mı? Muhalifler mi? Işid mi?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• savaştan kaçıp barbaristana gelmişler haberleri yok

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sonuçta savaştan kaçıp geliyorlar. Bir bakıma üzülüyorum ama artık gerçekten iş çığrından çıktı. Ufacık çocuklar metrobüste, E-5' lerde canının kıymeti yokmuş gibi harap oluyor. İş bulamadıkları için çoğu hırsızlık yapmaya başlıyor. Geçen gün arkadaşımın elindeki telefonu alıp kaçtı bir tanesi. Bizden bile daha çok olmaya başladılar. Ben artık ülkemizde daha fazla olmalarını istemiyorum. Türkiye kendi insanının karnını doyuramıyor zaten.

1|1
    0|0
    • Avrupa en iyisini yaptı sınırlı sayıda mülteci aldı. Ama bir yandan da düşünüyorum eğer Türkiye kapılarını açmasaydı o kadar insan o kadar çocuk neler çekerdi. Alındıklarından beri sınırdaki mülteci kamplarında tutulmaları gerektiğini düşünüyorum

• Böyle olacağı en başından beri belliydi zaten. Yapacak hiç bir şeyimiz yok maalesef.

• Birde anlamadığım türkmenlere bile böyle kapımızı açmadık Doğu Türkistan da Çin sen zulüm gören Türklere bile kapımız açmamışken. Keşke herkese açabilsek ama önceliğimiz kardeşlerimiz olması iyi olurdu

• Vallahi ben degil de babam oldukça gıcık :D ülkeden gitmeleri gerek deyip duruyo zorluk çıkarıyorlarmıs baya. Metroda otobüs duraginda nerde görsem hep bir yerde dilenir halde görüyorum. Olaylara da karışıyolar. Bilmem ki bencede gitmeliler

0|1
    0|0
  • Hiç sevmem gitsinler artık

0|1
    0|0
  • heryerdeler savastan kaciyorum diye geliyorlar ama savastan gercekten kacanlar orada biyerde siginmaya calisiyorlar rahat olanlar geliyor birde cok kultursuzler onlara dayanamiyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Suriyelilerin, Türkiye'ye akın ettiği günden beri, hep zarar hep zarar, ya ev sahibini öldürürler, ya dinlenirler, ya hırsızlık yaparlar.

Hiç siyahi arkadaşlar gibi olamadılar.
    Adamlar saat satar işlerine bakar.
    Ne hırsızlık yapar ne dilenir.
    Ekmek yediği yere ihanet etmez.
    Bu siyahi arkadaşlar ile kıyaslandığım zaman.
    Defolsun gitsinler diyorum.

1|2
    0|0
  • Halkların kardeşliğine insanlar arasında sınıf din dil ırk farkı gözetmeksizin yardımlaşmak bence en büyük değer... kalmalılar türk vatandaşlığı verilmeli hertürlü imkanlardan yararlanmalılar bez çadırlar çöpe...

0|0
    1|2
    • hangi orçocuklarını eksilediyse gtünü skm...

• 8 Tane terör örgütü halkı yağmalıyor sen olsan durur muydun kardeşim?

0|0
    1|0
  • Umarim turkiyeyi ruslar vurur da sende sinira gidersin sonra suriyeliler seni siira sokmaz

0|0
    1|1
Yükleniyor...